Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Междузвездни войни

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    #16
    И в крайна сметка всичко може да се сведе до това:
    Направен е един филм /дори и по това време да е бил замислян като трилогия - нещо в което се съмнявам/, историята в сценария е направена да обслужва моментните цели на режисьора, и когато Лукас почва да прави "Империята.." и "Джедаите.." и особенно последните три части - екипа му "докарва през девет кладеница вода" за да пълни "дупките" и несъответствията в историята..

    .
    ..И кажи ми ти страннико,
    чувал ли си звук,
    по- велик от тропота на хиляди коне!!?...

    Comment


      #17
      BAGA_TUR написа
      И в крайна сметка всичко може да се сведе до това:
      Направен е един филм /дори и по това време да е бил замислян като трилогия - нещо в което се съмнявам/, историята в сценария е направена да обслужва моментните цели на режисьора, и когато Лукас почва да прави "Империята.." и "Джедаите.." и особенно последните три части - екипа му "докарва през девет кладеница вода" за да пълни "дупките" и несъответствията в историята..

      .
      Замислено е като трилогия, за дупките си прав, първите 3 филма си ги обичам от малък, но новите ми приличат на бъгз бъни........ :mhehe:

      Comment


        #18
        И сега пак се получи много комплицилрано, има два ситски синода, :clown: едните на http://thesith.hit.bg, другите на http://www.bgsith.org/sith/. Как ще култивирам гнева си :x сега до завладяване на галактиката, просто не знам :vb_sad: :wo-oh:

        Comment


          #19
          Ето последният епизод на Сагата
          То исторически филми в България не се правят, щото няма продуктово позициониране - Симеон Цветков 2012г.

          Comment


            #20
            Ето една интересна тема в някакъв форум, на която случайно пападнах днес, докато се ровех в Гугъл. Озаглавена е Napoleon vs. Star Wars troops



            Ето каква е идеята на автора на темата в първия му пост:

            Napoleon is frequently used as the tactical standard to compare SWs troops to. I find this to be insulting to Napoleon, as his tactics were far more advanced than those displayed in any of the battle scenes in any of the six movies. To get tactics that are comparable to those displayed in SW you would have to go back further than Napoleon. Probably to around the beginning of the thirty years war.

            So heres the scenario:
            Napoleon is pitted against a SWs army on the ground only. The SWs army cannot be much larger than the Napoleonic army - no larger than 2x.
            Napoleon's men's guns are replaced by guns that look and operate exactly like the ones they would have used, but are capable of killing a SWs trooper.
            Napoleon's cannons can now kill SWs armor, but heavy cannons will be required for heavy vehicles.

            So how does the little general fare against:
            A droid army
            A clone army
            A stormie army
            A rebel army
            Знам, че има големи познавачи на Наполеоновите войни сред вас, та реших, че може да предизвика голям интерес у вас. На мен лично също са ми интересни, чета за тях, но не претендирам за никаква специализираност. Наистина идеята на този е доста налудничава, но пък е оригинална, съгласете се

            THE LABARUM


            sevot yhtils eht dna ,gillirb sawT`
            ebaw eht ni elbmig dna eryg diD
            ,sevogorob eht erew ysmim llA
            .ebargtuo shtar emom eht dnA

            Бе сгладне и честлинните комбурси
            тарляха се и сврецваха във плите;
            съвсем окласни бяха тук щурпите
            и отма равапсатваха прасурси.

            Comment


              #21
              А кавалерия? Не знам, дроидите май бая бой ядоха от Гънганите...Бе мешава работа.

              Comment


                #22
                Luchs написа
                Не знам но ми е чудно защо имперските изтребители тип ТАЙ стандартен бяха по ниско технологични от бунтовническите X-wing все пак нали империята разполага със всички ресурси на галактиката...................
                Х-уинга по начало е бил имперски изтребител,докато бунтовниците не му открадват плановете...иначе ако не се лъжа има и по-нови Тай-ове дето са си добри.Така де всичко зависи от кокпито-пиолотиращата система(пилота).

                Мен най си ме кефят teh capital ship,и си умирам за битки на големи кораби на близко разстояние и стотиците снаряди и изтребители летящи между тях...

                Comment


                  #23
                  byzantiner написа
                  Ето една интересна тема в някакъв форум, на която случайно пападнах днес, докато се ровех в Гугъл. Озаглавена е Napoleon vs. Star Wars troops



                  Ето каква е идеята на автора на темата в първия му пост:

                  Знам, че има големи познавачи на Наполеоновите войни сред вас, та реших, че може да предизвика голям интерес у вас. На мен лично също са ми интересни, чета за тях, но не претендирам за никаква специализираност. Наистина идеята на този е доста налудничава, но пък е оригинална, съгласете се
                  Забавна темичка. Като гледам условията и знам филма ... достатъчно е и с неговите си средства, в края на краищата имперските щурмоваци се убиваха със стрели, а малките канонерки ги пробиваха с дървен таран ... Така че не виждам защо и оръжието, с което са оригинално въоръжени войските на Императора (хъм, Наполеон всъщност ) да не може да се справи с някоя от SW армиите (особено с гънганите - един топ с картеч - и дотука бяха). Единственото, което им липсва е някаква форма на защита
                  Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
                  Проект 22.06.1941 г.
                  "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

                  Comment


                    #24
                    Просто да подхвърля муха на любителите на въпросният захаросан филм: Ревел произвежда модели на някой кораби от серията, предварително боядисани, Милениум фалкона като се събере става към 40 санта в диаметър..на око, имаше и разни изтребители

                    Comment


                      #25
                      Също така някъде четох един коментар - оказа се, че било на http://www.useit.com/alertbox/film-ui-bloopers.html :
                      ...you'd imagine, for example, that the ability to shoot straight might actually be a primary job requirement of Imperial Stormtroopers.
                      Тъй че и в това отношение наполеоновите войски биха имали предимство

                      Comment


                        #26
                        С други думи пушечно месо Наистина тактиката им е доста устаряла но може би залагат на психологията,все пак като видиш една вълна от бели шлемове които не се спират пред никви загуби ще си помислиш два пъти..............А и навсякъде и по филмите и по книгите който съм чел се залага на това, че щурмоваците не се спират пред нищо и не ги е страх от смърта .............наследство/традиция от клонингите.

                        Comment


                          #27
                          Тея безстрашните явно са се затрили някъде.Помните ли в 4ти епизод как Хан Сопо,СОло де ги подгони една групичка сред коридорите.

                          А относно "новите" 1,2 и 3 ти епизод са вярно много воднисти.Някак си всичко което се вижда там е перфектно и изглежда супер,едно лъскаво,абе идеално.Някак си старите ефекти по филмите и въобще всичко в старите филми повече ме радва от тези дето са наблъскани с ефекти.Даже се чудя актьорите излизали ли са от студията за снимки.

                          The end of the world came pretty much as we predicted.Atomic spark,struck by human hand raged out of control.Great cities were reduced to dust,burning continents were absorbed by boiling oceans.The spirits of the dead faded in the background radiation that blanked the Earth.

                          The 2 minute war - FallOut

                          Comment


                            #28
                            За мене лично беше пълен смях как бунтовниците победиха имперския флот който ги превъзхождаше от 3 до 4 пъти като кораби А като огнева мощ да не говорим, всичко се дължало на смърта на императора баба им трънкина................................все пак имперците са професионалисти а некви нещасни бунтовници ги разбиха смех......................

                            Comment


                              #29
                              Да , ама силата беше с тях и се почна "гепи тоя демидж"

                              Comment


                                #30
                                Силата е само за джедайте не за обикновените бунтовници ,абе наглост некви нещасни кекави фрегати ще победят звездоразрушителите смех в залата....................

                                Comment

                                Working...
                                X