Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Предварителни пазарлъци

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    #61
    Хъм, някои от изказалите се тук имат късмет, че не приемам все още играта за отпочната, та съответно нищо от казаното тук няма да бъде прието като игрово действие. Малко преди да започнем играта, когато всичко по началните параметри вече ще е изяснено, ще бъде обявен "нулев ход". В неговите рамки ще можете да заявите дипломатическите си обвързаности и отношения в рамките на 5-те години предхождащи началото на играта, като засега можете свободно да ги обмисляте и обсъждате без това да се брои за част от играта. Самото обявяване следва да е в следния формат: тип на отношението, преди колко условни хода (преди началото на играта) е подписано - един ход се брои за един месец - и с кои държави е сключено. Това ще е и съдържанието на нулевия дипломатически ход - да определи предварителната дипломация.
    Съветвам ви да обмислите дали ще има някакъв тип лига на нациите - това е въпрос по който могат да се изкажат всички управници. И ако ще има то не е зле да обмислите нещо като нейн устав. Желателно е в него да се определят и основите на дипломатическите отношения между държавите - какво се смята за позволено и какво - не.
    Разбира се, можем да започнем и без подобна организация на принципа на разумното доверяване.

    Имайте предвид, чев дипломацията следва да се водите от поне две неща - възможностите на държавата си и целите, които сте си поставили. Преди да знаете което и да е от двете (а поне едното със сигурност ви е неизвестно в момента) няма никакъв смисъл да обсъждате сериозно дипломацията си - особено пък да си създавате врагове.

    Що се отнася до загатнатото в досегашните "дипломатически" дискусии - разбира се, че държавите ще стартират с пропорционални на размерите си средства, коетоозначава, че една държава с една провинция ще е образно казано седем пъти по-слаба от държава със седем провинции. Но, от друга страна, това означава, че и тя ще има само една провинция за опазване, докато втората ще трябва да пази седем. Което определено изравнява шансовете при добра игра, особено дипломатическа.

    Comment


      #62
      A защо общата среща да не е в Швеция? Голум неслучайно я е поставил на толкова централно място мисля.


      На тайно заседание бе решено Пакта на Великите сили да се преименува в Съвет за сигурност и в него да участват не повече от 8 държави. 5 от местата са вече попълнени, така, че който смята, че може да извлече изгода- да заповяда. Предложенията пращайте на мен.

      Comment


        #63
        Тук определено си прав 8)
        "Мисля, това което казвам, но неказвам, това което мисля"

        И други затворници
        нека четат пред вратите
        нашата памет остъклена
        с надпис:"Всички отидоха на Фронта!"


        Comment


          #64
          Тъй като вече стана ясно (игрово и неигрово за какво иде реч), то приканвам премиерът на Ирландия, представителя на Индия и всички останали желаещи да запазят независимостта си да ми пратят съгласието си като ЛС за организиране на срещата в Сурабая (столицата на малката ни държавица, Северни съседе ) и ще им пратя предварителната програма на ЛС (с копие за голум) за съгласуване. И в началото на нулевия ход да сме готови.
          Пишут нам много.... Погубит нас всеобщая грамотность.
          Неизвестен руски адмирал

          Comment


            #65
            Longanlon написа
            A защо общата среща да не е в Швеция? Голум неслучайно я е поставил на толкова централно място мисля.
            Ми защото не Швеция предложи срещата, Микадо.
            Пишут нам много.... Погубит нас всеобщая грамотность.
            Неизвестен руски адмирал

            Comment


              #66
              Одзава, ама нали, Голъм, в правилата е написал, че преговори ще има едва след като обяви всички правила... И разбира се за преговорите трябва да има нещо като "физическо" лице.
              "Мисля, това което казвам, но неказвам, това което мисля"

              И други затворници
              нека четат пред вратите
              нашата памет остъклена
              с надпис:"Всички отидоха на Фронта!"


              Comment


                #67
                Ми да де - нали срещата ще е между държавните глави и то в началото на нулевия ход, за да се симулира в играта някаква предхождаща дипломация - не е логично да има държави и те да си съществуват без никакви отношения до един момент.

                А аз предлагам да е Швеция поради две прости причини:

                1. Тя е по средата на игралния свят и е естествена пресечна точка на всички интереси, и

                2. Някак не ми се ще държавният глава още в началото на играта да се разхожда в една неопределена в дипломатическо отношение що-годе силна държава.

                Разбира се, ако има гаранции от страна на водещия, че нулевия ход е само дипломатически и вряждебни действия са забранени, аз с удоволствие ще се включа във всякакви инициативи на сътрудничество, пък били те и в Индонезия.

                Comment


                  #68
                  Така е. Но по предложение на Одзава (което възприех защото ми се струва смислено и разумно) ще има освен настройки на държавата в преварителния период (административно-политически, социални, икономически), ще има и "нулев ход" за определяне на дипломатическите отношения за предшестващия играта период от 5 години. Т.е., в момента малко извън правилата определяте точно това. Друг е въпросът, че преди да са излезли правилата може би наистина е раничко за подобни дела, но... както си прецените. Когато имам време отделям за правилата и оформянето им и се надявам, че до края на седмицата основната част ще екачена на страницата.
                  Да, има гаранции , нулевият ход е на практика неигрови - т.е., няма реално да се изиграе, а по-скоро ще се симулира. Пък и става въпрос за предхождащия период от 5 години -в демократичните държави управлението може да е било в други ръце (което в конкретния случай не е от значение, а го пиша по-скоро за сведение).

                  Comment


                    #69
                    Добре, сега започват преговорите, нали?! А, тези, преговори явни за всички ли ще са или ще се водят под масата? Щот' да се знае кой к'во предлага, всеки да се изясни какво може да получи и т.н. В другия случай пак почваме с ПМ-ки, но Водещия нищо няма да научи.
                    "Мисля, това което казвам, но неказвам, това което мисля"

                    И други затворници
                    нека четат пред вратите
                    нашата памет остъклена
                    с надпис:"Всички отидоха на Фронта!"


                    Comment


                      #70
                      ---

                      Longanlon написа
                      На тайно заседание бе решено Пакта на Великите сили да се преименува в Съвет за сигурност и в него да участват не повече от 8 държави. 5 от местата са вече попълнени, така, че който смята, че може да извлече изгода- да заповяда. Предложенията пращайте на мен.
                      Каква му е идеята на тоя Съвет в крайна сметка ? Защо заседанието е било "тайно" и не бях поканен ?
                      По моя преценка съм обективен.

                      Comment


                        #71
                        Поканени бяха всички желаещи.

                        Comment


                          #72
                          Както споменах, на този етап (извънигрови, на практика) не ме вълнува естеството на преговорите или начинът, по който се провеждат, а единствено постигнатите договореностии съглашения. И не забравяйте, че трябва да обявите какъве срокът им и кога са приети. Отчита се от началната дата на играта до пет години назад, като за начална дата се приема януари 1936 г. (в игровата реалност, не се бъркайте с ТР), като един ход грубо казаноще се равнява на един месец.

                          Comment


                            #73
                            Ей Богу , Одзава , значи Суравая било името на столицата на вашата Индонезия ! Ясно !
                            Що се касае до поканата , то " истеричният Ирландец " я приема .
                            А за Съюза на Големите - на какво ли още ще станем свидетели ? Бог знае ...

                            Comment


                              #74
                              С какво се захванах аз?! :?
                              С лаф-моабет или с игра?
                              Голъм, кога все пак ще са известни правилата?

                              Comment


                                #75
                                Отговори

                                Ами част от тях вече са известни (виж страницата на играта) - останалите - когато ги форматирам и кача, което ще стане до няколко дни (все пак нямам чак толкова много свободно време, та затова ще се налага и да се почака понякога ). Все пак работата никак не е малко, а аз си имам и други (основни) занимавки.

                                Comment

                                Working...
                                X