Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Предварителни пазарлъци

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    #46
    Аз лично нищо не мога да ти предложа.
    Идеята е, че ако пактът заработи, когато решиш да окупираш Ирландия, няма неочаквано да се окажеш изправен пред съюз на примерно пет държави, заплашването на една от които да наруши интересите ти по различни точки на света. Нито пък ще бъдеш въвлечен в конфликт с Франция да кажем, макар тя да е намайната си от там, защото тя има договорни отношения с Ирландия или някой член на споменатия съюз.

    Comment


      #47
      Грешиш и то няколко пъти!

      1. Желателно е да отговаряш на игровите ми изявления игрово ....не е задължително аз лично да споделям идеите въплатени в героя ми.

      2. Епохата между 1 и 2 Световни войни е белязана с високо развитие на пацифизма в Европейските държави, а капитализма бележи стремителен възход. Така че позицията на Малоу е напълно разбираема - всеки би желала да избегне конфликта от който може да пострадат най-много средните държави и тяхната икономика. А Япония предлага именно Втора Световна .... Пъвата почна точно така ....Вижте колко е несигурно положението в малките държави ...дай да го "успокоим". такава грешка никой не би направил ако не беше лудостта на Хитлер и жаждата на Германия за реванш.
      Демокрация не е да правиш каквото си искаш, а да не правиш това, което не искаш.

      请您死在地狱般的阵痛
      [qing nin si zai di yu ban de zhen tong]
      きさまはしんでくださいませんか
      [kisamawa shinde kudasaimasenka]

      Comment


        #48
        Ами, нещо минат се осещам, само една мижава Ирландия ми обещавате, че аз нея ако я искам пак ще си я взема а другите ако щат като един да се напнат пак не могат да ми припарят на острова. Но ти казах че точно преразпределянето на света ще породи конфликти сред "великите сили" , конфликти преждевременни и безсмислени, от което може да се възползуват разните "дребни-непотребни".
        Пример: ти и още някой се дърпате за малко мръвка=>конфликт, ти докато се занимаваш, Испани и Индия (примерно) сплотени от общия неприятел те нападат, ти оставаш без Корея и си изправен пред сила чиито обединени възможности са забележимо по-големи от твоите.

        Comment


          #49
          ВЪЗМУТЕН СЪМ от наглите и безочливи нападки спрямо НЕЗАВИСИМА ИРЛАНДИЯ !
          Те по ясен начин показват липсата на разум и смисленост !!!
          И НЕКА БОГ БДИ НАД ВЕЛИКА ИРЛАНДИЯ И НЕЙНИЯТ ВЛАДЕТЕЛ !!!

          Comment


            #50
            Отговор на Правителството на Н.В. Карл-Емануил ²²² Люксембюрг Белгийски по повод инициативата по създаването на Лига на Необвързаните

            Правителството на Белгия би поощрило със всички възмжно средства евентуално изграждане на общи економически проекти между малките държави, но смята че обединение от рода на т.н. Лига на Необвързаните не би могло да функционира нормално поради геополитическата си разпокъсаност. Правителството на Белгия няма да се противопоставя на създаването на подобно обединение, докато то не преслева военни и агресивни икономически цели, но и не мисли за целесъобразно малките държави да пренебрегва своите взаимотношения с Великите сили.

            Министър-председател на равителството на Н.В.
            Жул Малоу
            Демокрация не е да правиш каквото си искаш, а да не правиш това, което не искаш.

            请您死在地狱般的阵痛
            [qing nin si zai di yu ban de zhen tong]
            きさまはしんでくださいませんか
            [kisamawa shinde kudasaimasenka]

            Comment


              #51
              Ирландия беше дадена просто като пример за несъстоятелноста на предлагания съюз. Съюз основан на размера (все едно да си направим съюз на хората високи 185, или на тези със светла коса) на държавата. Поне управляващите смятат че същзите трябва да се създават въз основа взаимен интерес А размера на държавата просто да диктува отговорностите които държавите влизащи в съюза ще трябва да поемат. Но естественно всеки е свободен да прави каквото намери за добре. нИЕ НЯМА ДА СЕ НАМЕСВАМЕ (ОСВЕН С ПРОПАГАНДА) ОСВЕН В СЛУЧАИТЕ когато бъдат засегнати наши (или на нашите евентуални съюзници) интереси.

              Comment


                #52
                Изявление на Премиера на Кралство Ирландия Патрик О' Хара :
                " Правителството на Кралството ясно осъзна агресивния характер на редица наши
                доскорошно приятелски страни . Дано техните исказвания да са били просто една необ-
                мисленост , и дано те по-категорично искажат съжаление за това , че са ги изрекли !
                Желаем и да благодарим на БЕЛГИЯ , която показа адекватна в нашите очи позиция ! "
                И нека Бог пази Краля и НЕЗАВИСИМА ИРЛАНДИЯ !!!

                Comment


                  #53
                  Ами че и ние се изказахме в унисон с Белгия.

                  Comment


                    #54
                    За което , почитаеми , Негово Величество Краля на Ирландия , Велик Магистър на
                    Ордена на Свети Патрик , Rex et Protektor Александър I Стюард Ви благодари и
                    изказва височайшето си желание за добри отношения между нашите държави !
                    Иначе Вие си знаете - или мир или ... Но ние , разбира се , сме за мир , поне до мо -
                    мента , в който не бъдем принудени , подчертавам принудени , да воюваме !
                    ДА ЖИВЕЕ НЕЗАВИСИМА ИРЛАНДИЯ !!!

                    Comment


                      #55
                      По принцип бих искал да кажа, че правителството на Индия би искало да се намеси, но предвид факта, че играта не е почнала, такова правителство не съществува...


                      Обаче мисълта ми е че не намирам нищо нередно в чиито и да е думи тук. нека Ирландецът, опазен от Сварог или там, който го пази да запази спокойствие, моля!
                      Канцлер на хазната

                      Comment


                        #56
                        Не виждам каква ще е евентуалната полза от "Пакт на държавиците". Голямото разстояние между евентуалните членки е твърде голямо за военна, че и икономическа помощ помежду им. Всеки съюз, пакт и т.н. е по-скоро негативен в очите на страните не-членки.

                        Засега Русия няма намерение да разпределя по-малките* държави на сфери на влияние, а предпочита дружба и сътрудничество с всяка една, особено тези близки до границите на републиката.

                        Михаил Сергеевич, Президент на Русия

                        *това че имат малко територия не ми се струва достатъчно да сметнем, че ще са по-слаби в началото от великите сили, ще разберем като gollum се намеси
                        По моя преценка съм обективен.

                        Comment


                          #57
                          Хехе, три дни да не погледна и вече какви съюзи се нароили
                          Моето предложение за създаването на Лигата е да се избегне именно "парцелирането" на държавиците и вмъкването им в агресивни съюзи.
                          По отношение на изказването на Япония-остава си за нейна сметка
                          По отношение на това на Белгия-Ми ние сме от една черга, уважаеми и какво е това "одобрение" По скоро събирай куфарите и беж към Сурабая, преди някой танк да почука на прозореца на резиденцията Ви.
                          На премиерът на Ирландия-скоро ще получите официална покана за посещение в Сурабая. Приканвам и останалите участници да заявят отношението си към Индонезийската инициатива.
                          Пишут нам много.... Погубит нас всеобщая грамотность.
                          Неизвестен руски адмирал

                          Comment


                            #58
                            Яко флууд на дипломатически и полудипломатически теми се е натрупал. А е рано. Все още никой не си знае военните и икономическите възможности. Да не стане като с Норвегия и СССР в първата игра.
                            По-добре е засега да се въздържаме от планиране - все пак с изключение на териториите, другите възможности на държавите са леко неясни. Та, да не избързваме, време за дипломация ще има в изобилие
                            Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
                            Проект 22.06.1941 г.
                            "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

                            Comment


                              #59
                              Съгласен съм че е рано, но... хайде нека играта почне с една обща среща в Индонезия! Аз съм ЗА!
                              Канцлер на хазната

                              Comment


                                #60
                                Съгласен съм , че донякъде е абсурдно да се говори за съюзи и преразпределяне на
                                територии преди началото на играта , преди да сме се запознали с правилата и прочие .
                                Но началото на дебатите е подето , а първите противоборства , макар и от неофициален
                                характер са факт .
                                Що се касае до последното мнение на Индонезия - съжалявам , но какво е " Сурабая " ?
                                Да не би Вие , почитаеми Одзава , да сте схванали грешно моето становище относно Ли-
                                гата ? Би било жалко след всичко , което се изсипа върху ми от страна на някои Велики
                                сили . И моля нека е ясно - изказвания от рода на : " нека Ирландеца , опазен от Сварог
                                или там , който го пази , да запази спокойствие " са най-малкото липса на такт . И , ако
                                Herr Sturmfuhrer , има някакви възражения относно моите мнения , то да ги отправи лич-
                                но към мен , а не към някакви призрачни защитници , които ме " пазят " !!!

                                Comment

                                Working...
                                X