Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Предварителни пазарлъци

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    #31
    ---

    аз лично ще го смятам, "считам" е руски глагол

    Comment


      #32
      Моята идея е малките държавици да се опитаме да проведем равностойна игра-според мен като не се обвързваме с имперските апетити на големите страни. Великите сили неминуемо ще/са заформили коалиции и съюзи и са разпределили световната баница. Ако и ние участваме просто сами каним вълка в кошарата. Лигата би трябвало да е организация на страните, които не са във състава на коалиции. Ако Малта иска да гарантира сигурността си като сключи съюз със Сардиния не е проблем. Проблем ще е ако сключи договор с още 2-3 страни.
      Пишут нам много.... Погубит нас всеобщая грамотность.
      Неизвестен руски адмирал

      Comment


        #33
        Одзава , желая да изразя одобрението си за тази евентуална инициатива . Самият аз
        мислех да я предложа . Ако след официалното начало на играта я осъществим , то то -
        ва ще е от полза за всички участващи в нея .

        Comment


          #34
          И аз играя, ама тъй като ме мързи да чета безкрайни правила и нямам много време да вникна в идеята и хода на нещата, аз съм Императора на планетата Марс и затова просто няма нужда да преговарям каквото и да било, да се коалирам или съобразявам с когото и да било... въобще просто няма нужда ама нищо да правя :lol: :lol: :lol:
          На нож!

          Comment


            #35
            Този тип споразумения ще можете да ги направите в рамките на предварителните настройки на играта -т.е., в нулевия ход. стига да желаете, разбира се.

            Comment


              #36
              А защо не си намерите велика сила която още е самичка? Примерно мен

              Comment


                #37
                Т.е. на практика лигата се явява един вид коалиция на малките страни. Май започвам да разбирам
                Означава ли това, че малките страни, които са в тази лига ще си помагат във военен и икономически план?
                PEACE & LOVE

                Comment


                  #38
                  Тук аз официално обявявам предложението си за създаване на

                  Пакт на Великите сили,

                  който успешно да се противопоставя на опитите за коалиране на малките държави и намеренията им за военно и икономическо сътрудничество за наша сметка.

                  Искам твърдо да заявя, че Япония не счита участието на държави с по една провинция в световната и регионалната политика и икономика за оправдано, а един евентуален съюз на такива разкрива сериозна заплаха за плановете на останалите страни.

                  Приканвам владетелите на всички Велики сили, както и представителите на съюзи на държави от две и три провинции да дадат подкрепата си за Пакта и да обявят интересите си в териториите на малките държавици, за да могат сферите на влияние да бъдат съответно предварително разпределени и по този начин да бъдат избегнати излишни военни конфликти.

                  Тони Шушумига - Президент на Народна Република Япония

                  Comment


                    #39
                    Малей, колко агресивно. Така да разбирам ли чче трябва да си заявим кой коя мръвка от дребните държави си иска? примерно:къка от ирландия? малтийска плешка?
                    Очаквам Крилов да те смъмри.
                    Пък и не виждам как ще постигнеш обединение на великите сили.Единственният резултат ще бъде да избухне преждевременна война за трошички.

                    Comment


                      #40
                      Правилно си ме разбрал общо взето, но целта е именно да НЕ избухне война за трошички.

                      Пък и обединението касае само и единствено този въпрос - то изключва държавиците от политиката чрез съгласието на силите да нямат политически и икономически отношения с тях. Самия пакт не обвързава членуващите в него с каквито и да било други задължения едни спрямо други.

                      Comment


                        #41
                        Е Одзава може да не е съобщил всички условия, все пак тук слухтят и гадните големи империалисти.
                        да обявят интересите си в териториите на малките държавици
                        Ами казвайки това ти създаваш предпоставка за конфликт. И то за територии за които принципно никой може и да не претендира но ще се стреми да си чопне "докато има".
                        А иначе те нека си се обединяват, не знам това какво ще помогне примерно на Малта, докато и дойдат подкрепления тя няма да съществува на картата. Друг въпрос че в нашият регипн средните и малки сили като съвкупност ще превъзхождат всеки от нас по отделно и дори обединени.
                        Според мен малките сили трябва да си търсят силен съюзник.
                        Но нека всеки си прави каквото иска. Ето аз сегашнте си мнения все едно съм ги изказал в някое наше печатно издание, пропаганда един вид.Пък света ако ще да се вслушва в мнението на управляващият Англия.

                        Comment


                          #42
                          Крилов явно е доста предсказуем ....

                          Официално заявление на Правителството на Негово Величество Карл-Емануил ²²² Люксембург по повод инициативата по създаване на Пакта на Великите Сили

                          "Белгийското правителство е потресено от факта , че в нашия модерен свят все още нами място подобен феодален подход при който от основното значение е големината на една държава. Смятаме, че подписването на подобе акт е не само не полезно , но и опасно за световния баланс - като във геополитическо така и в икономическо отношение. Подобна изолация на "малките" държави ще доведе до техния неминуем упадък от което ще пострадат милиони техни жители. А големите държави обединявайки се в подобен военен и икономическо пакт ще изгубят своя стимул да се развиват заедно със загубата на закономерната конкуренция в лице на разделениет велики сили и конолидираните малки държави. Белгийското правителство се надява Японското правителство да преосмиле това си предложение, защото иначе рискува да попадна в световна изолация, понасяйки резултата от гнева на малки и Велики сили спряво инициативата за Пакта.

                          Министър-председател на правителството на Н.В.
                          Жул Малоу
                          Демокрация не е да правиш каквото си искаш, а да не правиш това, което не искаш.

                          请您死在地狱般的阵痛
                          [qing nin si zai di yu ban de zhen tong]
                          きさまはしんでくださいませんか
                          [kisamawa shinde kudasaimasenka]

                          Comment


                            #43
                            Воспоминания...

                            Модерният свят, за който говориш драги ми "Мелоу", е отдалечен напред във времето на доста години от индустриалната епоха.
                            Споменатите от мен отношения са характерни именно за нея, а глобалните конфликти, породени от тях определят историята.
                            Предложението на Тони Шушумига за създаването на този Пакт е в унисон с общите настроения по онова време, докато изявлението на г-н Мелоу се отдалечава от ролята ти в играта, тъй като изхожда от предпоставките и идеите на съвременния свят.

                            Comment


                              #44
                              Добре, понеже темата е "пазарлъци" ти какво ми предлагаш за да се присъединя към пакта?

                              Comment


                                #45
                                Като бъдещ и настоящ Върховен крал на Ирландия напълно подкрепям княз Крилов
                                в оправданото му възмущение от създаването на подобен абсурден съюз ! Той ще е
                                пагубен за всички участници и ще подкопае стабилността им .
                                Що се касае до евентуалната Лига на Необвързаните , то тя едва ли ще е нападателен
                                военен съюз , а отбранителен такъв , тоест няма за цел конфронтация с Великите сили !

                                Comment

                                Working...
                                X