Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Избор на държави

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Избор на държави

    От утре (четвъртък 05.08 ) в 15:00 българко време започва записването на участници в играта.
    На този линк можете да разгледате картата на играта и да си изберете държава:


    Избирането на държава се извършва в тази тема, като всеки бъдещ играч трябва да посочи името на държавата, с която желае да играе (имената, вярвам, са достатъчно ясни от имената на провинциите ). Ще се зачитат само постове, които са се появили в темата след изтичането на съответния срок (сиреч - след 15:00 часа на 05.08 ).

    #2
    А защо нашите колонии ги има пък не са в нашия цвят?
    понеже чак утре трябва да си обявим държавите не споменавам кои сме ние, ама ти ще се сетиш...предполагам

    Comment


      #3
      А защо Полша така подло е спасена от нашите имперски амбиции? (като е изтеглена на другия край на света )
      albireo написа
      ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

      Comment


        #4
        Абе нали знеш че тектоничните плочи се движат...та за това е в другия край, ама това не е обяснение за разкола в нашата империя.

        Comment


          #5
          Ама защо не виждам всеобщите любимци .

          Ако смениш местата на Белгия и Полша може да се случи странно съвпадение с историята .

          Иска ми се да кажа, че картата е добра или нещо в тоя смисъл да те подкрепя, но няма как да преценя защото не мога да сравня с нищо. Но съм убеден, че ще стане интересна игра :tup:

          Оппа днеска сме 04.08 сряда, предполагам, че заявките важат от 05.08 четвъртък?
          По моя преценка съм обективен.

          Comment


            #6
            Тъй като не знам дали ще мога да подам заявката утре.

            Белгия - премиер-министър на негово кралско величество , Жул Малоу
            Демокрация не е да правиш каквото си искаш, а да не правиш това, което не искаш.

            请您死在地狱般的阵痛
            [qing nin si zai di yu ban de zhen tong]
            きさまはしんでくださいませんか
            [kisamawa shinde kudasaimasenka]

            Comment


              #7
              Veroqtno utre nqma da imam dostap do computer taka 4e moga li da kandidatstvam sega ?
              Ako da ....
              Ispaniq Juan Antonio Reyes premier-minister
              Fairness is a wonderful attribute, Major Anderson. It has nothing to do with war."
              Page 97
              "Human beings didn't evolve brains in order to lie around on lakes. Killing's the first thing we learned. And a good thing we did, or we'd be dead, and the tigers would own the earth."
              Page 241
              "I am your enemy, the first one you've ever had who was smarter than you. There is no teacher but the enemy. No one but the enemy will tell you what the enemy is going to do. No one but the enemy will ever teach you how to destroy and conquer. Only the enemy tells you where he is strong. And the rules of the game are what you can do to him and what you can stop him from doing to you. I am your enemy from now on. From now on I am your teacher."
              Page 262
              Ender's Game

              Comment


                #8
                ами тогава утре ще ви постна наведнъж кандидатурите
                albireo написа
                ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

                Comment


                  #9
                  А играчът трябва да се грижи за всяко едно поленце от поверената му земя, нали? На мен ми се играе с нещо по-малко, но като невиждам такова си заплювам Испания.
                  "Мисля, това което казвам, но неказвам, това което мисля"

                  И други затворници
                  нека четат пред вратите
                  нашата памет остъклена
                  с надпис:"Всички отидоха на Фронта!"


                  Comment


                    #10
                    Ка не ви е срам да не спазвате посочения срок
                    гррр, аз като прочетох първи темата как се въздържах ..пък вие...пфу лапетии Вчера се празнуваха 300 г от приобщаването на Гибралтар към Империята, тъй че испанците да внимават да не се вдъхновя от почетната дата :twisted:

                    Comment


                      #11
                      Извинете. Видях, че е на 5.8., но не видях часа
                      "Мисля, това което казвам, но неказвам, това което мисля"

                      И други затворници
                      нека четат пред вратите
                      нашата памет остъклена
                      с надпис:"Всички отидоха на Фронта!"


                      Comment


                        #12
                        Ок, няколко разяснения.

                        Първо, направих този предварителен срок, защото ми се иска всички първо да видят, че вече има постаната карта, та да се получи относително "равен старт" в това отношение.

                        Второ, по отношение на самата карта - това е предварителен вариант, в този смисъл, че част от обозначенията (които на този етап не са важни) липсват.
                        Разделението на хексове (малките сиви полета) има значение само при воденето на военни действия, а по отношение на политико-икономико-социалния модел значение има само разделението на провинции - те са очертани с черен контур и имат съответното име на провинция, изписано в рамките на контура. Т.е., всяка провинция обединява определено количество хексове.
                        В този смисъл, няма да се налага на държавно ниво да контролирате отделните хексове - това ще става само на военно ниво.
                        Същото важи и за обозначенията за терана в хексовете - те имат значение единстевно на военно ниво.
                        Така че в играта участват следните държави, разпределени в три групи:

                        1. "Велики сили" - всяка има по 7 провинции:

                        Англия, Германия, Франция, Русия, Китай, Япония;

                        2. "Малки сили" - всяка има по 2 или 3 провинции:

                        Индонезия (с провинциите Бурнео, Цейлон и Сингапур), Италия, Испания, Индия, Полша, Белгия;

                        3. Държавици (с по една провинция):

                        Швеция, Малта, Корсика, Финландия, Холандия, Египет, Ирландия.

                        Всяко от названията, както на водни провинции, така и на сухопътни (както и на държавите) е напълно произволно и условно и не го чувствайте като свързано с текущата реалност. Използвал съм имената за удобство, за да не се налага да си измислям напълно нови.
                        Съответно, никоя от "Великите сили" няма колонии - това важи и за Англия.
                        Идеята е да се запълнт поне държавите от групата на "Великите сили" с играчи, разбира се, няма проблем и да се избират държави от другите две групи. Които държави останат без играч ще бъдат контролирани от посредника.
                        Така че разгледайте внимателно и си преценете коя държава искате - след 15:00 можете да обявявате желанията си в тази тема. Засега няма още краен срок за заемане на държави.

                        По отношение на контрола на самите държави - няма да има екипи както в предишната игра, което означава, че само един играч може да окнтролира правителството на дадена държава. Но е напълно възможно както сега, така и в хода на играта, да се включват играчи, които да изпълняват ролята на опозиция в държавата (т.е., да се стремят към контрол над правителството), както и да изпълняват други роли - например да контролират информационни агенции (както "Гадино" в миналата игра) или пък да създават финансови империи (това ще важи, разбира се, само за държавите със съответно устройство).

                        Comment


                          #13
                          Ам-Гъл да не дадеш Япония на някой друг. Любимите жълтури са на правилното място-далеч и изолирани. И никаква революция мейджи няма да има. А къде е САЩ
                          Гоги готов съм да ме корумпираш. даже ще ти отворя малка изолирана префектория за преводите на сумите.
                          Пишут нам много.... Погубит нас всеобщая грамотность.
                          Неизвестен руски адмирал

                          Comment


                            #14
                            Само ще ви помоля подобен род въпроси да ги отнесете към новата тема, която отворих - "Общи въпроси около играта". Просто за пригледност.

                            Инак, да, в играта ще има частен капитал (естествено, там където държавната система го допуска), а един от ключовите фактори ще са финансовите средства. Така че е напълно възможно някой да си опита късмета като представтел на този капитал в някоя държава (със съответните плюсове и ограничения). Но който играе роля на държавник (т.е., контролира някоя държава официално), ще има възможност да контролира само държавната икономика, т.е., няма да може едновременно с това да създава и частни концерни (освен ако не бъде уредена подобна възможност в усторйството на държавата, но е малко вероятно гражданите й да погледнат с добро око на подобно нещо). Но нищо не пречи на играч да основе икономиката си около строителството и износа на кораби - това също е начин да се печелят пари.

                            Comment


                              #15
                              Аз съм само цвят лилав, люляк съм, люляк съм...

                              може, ама да не те карат после да правиш сепуко.

                              Comment

                              Working...
                              X