Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Избор на държави

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    #76
    Благодаря, Лзл, наистина има тема, в която от известно време тази информация се записва и обновява (средно веднъж на ден, защото толкова чусто успявам да влизам).
    Гоги, не бързай да се радваш - подобна власт можеш да имаш само в абсолютна монархия, а ако си избереш подобно управление то имай предвид, че аз ще измисля какви са логичните (според мен) причини държава през този исторически период да има все още подобно управление. И може да не ти хареса много социумът й .

    Comment


      #77
      Така като те чета и ми си струва че нещо ти е допаднал моят подпис

      Comment


        #78
        Аз искам да поема едрия частен капитал в някоя от държавите. Как може да стане това и в коя от държавите?
        Dulce et decorum est pro patria mori

        ОТТУКА ЗАПОЧВА РОДИНАТА -
        СЪС ГРОБ НА НЕЗНАЕН ЮНАК,
        НАД КОЙТО СМЪРТТА Е ПРЕМИНАЛА,
        СМЪРТТА НЕ И ВРАЖИЯ КРАК.

        Comment


          #79
          Ако ми напишеш бизнес план, аз съм навит да те взема при мен.

          Comment


            #80
            Ниско заплащане, непоемане на осигурителни плащания, 12 часов работен ден;
            +
            Монополно положение, високи цени;
            +
            Държавни протекции, корупция, подкупи, банкети
            =
            Големи приходи <=> Власт


            Това достатъчно ли е?
            Dulce et decorum est pro patria mori

            ОТТУКА ЗАПОЧВА РОДИНАТА -
            СЪС ГРОБ НА НЕЗНАЕН ЮНАК,
            НАД КОЙТО СМЪРТТА Е ПРЕМИНАЛА,
            СМЪРТТА НЕ И ВРАЖИЯ КРАК.

            Comment


              #81
              1. Това не е бизне план
              2. Такива неща са недопустими за избраното от мен устройство на държавата.
              След излизане на правилата ще ти изпратя по ЛС предложение, ти ще ми кажеш как смяташ да осъществиш поставените от мен цели...и тогава ще говорим.
              Понеже имам и икономическа степен да взема да те светна нещо- това:
              Ниско заплащане
              и това
              високи цени
              не се връзват, просто няма да има кой да плаща високите цени=> населенито стои гладни, икономиката не работо=> икономически колапс =>аз падам от власт, но не и преди да разпъна на диба (ще си пазим една в Тауър) геният довел до такава ситуация.

              Comment


                #82
                Гоги, опасявам се че колегата се бъзикаше с тебе
                albireo написа
                ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

                Comment


                  #83
                  спамер, освен дибата ще приготвим и испанската обувка.

                  Comment


                    #84
                    Кротко предлагаме възможностите на Индонезийската медицина да удължим живота на вашия пациент, като с реанимационните си мероприятия няма да се намесваме в процеса на изясняване на икономическата ефективност на предложената от него програма.
                    Пишут нам много.... Погубит нас всеобщая грамотность.
                    Неизвестен руски адмирал

                    Comment


                      #85
                      Ne struvat

                      Неоникс, за Гоги може да е недопустимо, ама за мен предложението ти има някои привлекателности. я го раздуй....

                      Comment


                        #86
                        Ок, Неоникс, заявката ти е приета и ще бъдеш едър капиталист. Ще ти пратя лично съобщение за да обсъдим това къде и с какво точно ще се занимаваш, но първо ще трябва да мине фазата на описание на държавите.

                        Comment


                          #87
                          Longanlon е моят човек. Успя да прозре капиталистическият генни в моята скромна особа.

                          А сега сериозно! Предполагам, че наистина първо играчите с държави ще трябва да определят строя си на управление и едва тогава ще се разбере къде ще мога да се включа. Но предполагам, че аз ще бъда нещо като държава в държавата 8) , т.е. ще подкрепям неговите цели и действия, но не безусловно, а само ако не противоречат на моите. С това искам да кажа, че ще има някаква лоялност (патриотизъм) към държавата която ме е подслонила, но и че може да се наложи да промени някои от целите си или действията си, така че да задоволи моите изисквания или цели (да го наречем лобизъм). Като в крайна сметка всичко при мен ще опира в известна степен до пари. :twisted:

                          Надявам се правилно съм разбрал ролята си в играта.
                          Dulce et decorum est pro patria mori

                          ОТТУКА ЗАПОЧВА РОДИНАТА -
                          СЪС ГРОБ НА НЕЗНАЕН ЮНАК,
                          НАД КОЙТО СМЪРТТА Е ПРЕМИНАЛА,
                          СМЪРТТА НЕ И ВРАЖИЯ КРАК.

                          Comment


                            #88
                            Да, общо взето си близо до идеята, с това допълнение, че можеш да бъдеш и космополит (т.е., да създадеш международна компания) - с други думи, въобще не е задължително да се чувстваш патриот или пък да споделяш целите на играча, в чиято държава действаш. Абсолютно свободен си в избора на цели.

                            Comment


                              #89
                              Франция ще бъде демократична държава - парламентарна демокрация със силна президентска власт. Съответно с неприкосновена частна собственост. Така че - при мен също няма проблем да има "частни капиталисти", които да са независими от държавата.
                              Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
                              Проект 22.06.1941 г.
                              "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

                              Comment


                                #90
                                При нас също частната инициатива ще бъде възможна, дори насърчавана. Повече подробности след дефинирането на управлението, моето специално е готово от ехеее. Може да бъдете леко изненадани...а може и да не бъдете.

                                Comment

                                Working...
                                X