Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Анкета 1 (около предстоящата игра)

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    #16
    ---

    Да, но посредникът ще определя къде какви са съотношенията, като поначало (т.е., така да се каже в "етническите граници" ) държавите ще имат малки примеси от други етноси и то само в граничните провинции. Нещата могат да се променят след завладяване на други провинции с различен етнически състав.
    Също така, етническият показател не е едниственият, който има значение - въпрос на идеология и съответната информационна конструкция е да се обедини социум по друг показател.

    Comment


      #17
      Ми Титова политика, естествено

      Comment


        #18
        Избор на държави

        хм, като се има пред вид, че никога преди не съм играл подобна игра, смятате ли, че бих могъл да се включа в нея, доколкото ми позволяват знанията, без нещастната ми държавица да бъдe изяденa на една хапка още на втория ден?

        и в случай, че смятате, има ли някакви правила, които да са известни от останалите ви игри, в които не съм участвал? примерно дали малките картинки на картата са природни ресурси?

        Comment


          #19
          ами така като гледам и на нас няма да ни е много ясно преди голъм да пусне правилата.
          albireo написа
          ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

          Comment


            #20
            И аз до сега не съм участвал, но някъде прочетох, че нямало проблем, така че... .
            По моя преценка съм обективен.

            Comment


              #21
              е, правилата се пишат така че дори никога да не си играл да можеш да се оправиш.
              albireo написа
              ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

              Comment


                #22
                Nova igra!
                Nakude bez profesionalen gube6t
                Za sujalenie ako igrata po4ne predi septemvri 6te moga da vlizam vednuj na sedmica tova dostatu4no li e za da moga da igraq ili?
                Fairness is a wonderful attribute, Major Anderson. It has nothing to do with war."
                Page 97
                "Human beings didn't evolve brains in order to lie around on lakes. Killing's the first thing we learned. And a good thing we did, or we'd be dead, and the tigers would own the earth."
                Page 241
                "I am your enemy, the first one you've ever had who was smarter than you. There is no teacher but the enemy. No one but the enemy will tell you what the enemy is going to do. No one but the enemy will ever teach you how to destroy and conquer. Only the enemy tells you where he is strong. And the rules of the game are what you can do to him and what you can stop him from doing to you. I am your enemy from now on. From now on I am your teacher."
                Page 262
                Ender's Game

                Comment


                  #23
                  Надявам се правилата като бъдат побликувани да ги разуча и да бъда достоен противник и/или ценен съюзник. А за Анкетата: нямам особено богат опит и затова няма да дам мнение.
                  "Мисля, това което казвам, но неказвам, това което мисля"

                  И други затворници
                  нека четат пред вратите
                  нашата памет остъклена
                  с надпис:"Всички отидоха на Фронта!"


                  Comment


                    #24
                    Няма никакъв проблем който желае да се включи - правилата няма да бъдат кой знае колко сложни, така че мисля че всеки би могъл да играе по тях.
                    Що се отнася до началото на играта - нямам идея още точно кога ще успея - правилата са почти готови (макар да остават още някои уточнения) и се надявам до средата/края на другата седмица да съм готов със страницата на играта, където ще са изложени.
                    Но освен това ще има предварителен период, който може да се проточи - скоро започва разпределянето на държавите (всеки който иска да играе е желателно още сега да си избере някоя), след като това приключи ще има един период, през който ще се определят стартовите параметри (т.е., ще трябва да си поговоря със всеки от играчите по въпроса) - този период може също да се проточи.
                    (Допълнително в момента имам проблеми с провайдера си, така че мога да остана без нет за известно време, а това ще ми попречи да водя ефективно посредничество).

                    И чак тогава ще започне самата игра. Което на свой ред означава, че е възможно това да се случи в края на август или началото на септември.
                    Инак за темпа на играта - в момента смятам че щебъде един ход - една реална седмица, така че дори и две влизания в нета на седмица би трябвало да са достатъчни.

                    По въпроса на самата анкета - вече реших, че ще е вариантът на съгласуване с играчите, така че тя вече не е актуална.

                    Comment


                      #25
                      Като видях картата разбрах, че си прав за това кой вариан е по-удачен, да.
                      "Мисля, това което казвам, но неказвам, това което мисля"

                      И други затворници
                      нека четат пред вратите
                      нашата памет остъклена
                      с надпис:"Всички отидоха на Фронта!"


                      Comment


                        #26
                        Аз ще се включа също ОЧаквайте Щурмовият Дипломат
                        Канцлер на хазната

                        Comment

                        Working...
                        X