Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Анкета 1 (около предстоящата игра)

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Анкета 1 (около предстоящата игра)

    Тъй като вече стигнах достатъчно далеч в подготовката има въпроси по които ми се иска да събера мненията на потенциалните участници в нея. Съответно, това ще стане с помощта на серия от анкети.

    Тъй като играта ще се провежда в рамкте на измислен свят чпоне по отношение на географията, докато в останалите аспекти ще се придържа към реалностите в периода 30-те - 40-те години на миналия век), та това означава, че както държавите ще бъдат измислени, така и тяхното устройство. Та въпросите ми са следните:

    1. Предпочитате ли посредникът да определя напълно държавите (като политическо, социално устройство и организация) или това да става в хода на дискусия с участника, който си е избрал дадена държава (което ще означава, че всеки играч може сам да определи политическото и аднимистративно устройство на държавата с която ще играе, а посредникът, водейки се от неговия избор, ще определи социалното устройство и организация към началото на играта)?

    2. Дали целите пред всеки играч да се определят предварително от посредника или пък всеки играч преди началото на играта да обясни на посредника към какво се стреми, като съответно според това посредникът да преценява участието му в играта?

    #2
    Айде да съм Първи:
    1. Всеки сам да си дефинира държавата
    2. Целите да се определят от играча , но да са съобразени с описаната от него държава, като последното да става под контрола на посредника.

    Comment


      #3
      Ако е някакво подобие на реалност, а не игра за самата игра, все пак целите и устройството ще отговарят на нуждите на държавата. Иначе една политика се оформя и от фактори като географския, военната сигурност, възможностите за експанзия,свободния капитал... такива работи, кажи ми имаш лоши съседи и малко пари и аз ще кажа, ако не мога да сменя апартамента ще съм агресивен и ще се карам по стълбищата

      Comment


        #4
        Така, ще се поясня - мисълта ми е, че бих могъл аз сам да измисля усторйството и началната ситуация в отношенията между държавите, но това означава, че игарчите ще имат доста малка свобода - просто да си изберат коя им харесва. След което, да си изтеглят готово "задължение", което да задава целите им в играта.
        Докато другият вариант предполага всеки играч след като си избере държавата от картата (която ще е зададена само като географско разположение), да ми каже как вижда своята държава като политическо усторйство (въз основа на един опростен условен модел) и след това аз ще определя останалите параметри - най-вече на социалния модел. И след това играчът ще ми съобщи какво иска да постигне в играта (например, "да зваладея света!", "да създам голяма империя" и т.н.) - т.е., какви са му целите, а аз ще се съобразявам с това, когато преценявам реакцията (социалния модел) и крайния резултат (ако и когато стигнем до него).

        Comment


          #5
          в последните няколко реда описа точно това което аз искам. Предполагам целите ще са известни само на водещията (и на разузнаването почерпило същият с бира )

          Comment


            #6
            Ок, гласът ти е зачетен .
            Инак разбира се, че целите остават достояние само на съответния играч и посредника. Естествено, ако играча пожелае да ги разкрие донякъде под формата на идеология и пропаганда пред населението си, то останалите играчи могат да си направят съответните изводи.

            Comment


              #7
              Re: ---

              И аз намирам варианта за напълно разумен, брой ме и мен за, отсега искам комунизма да победи по целия свят, но с някои японско-милитариситични поправки и засилен перонизъм

              Comment


                #8
                ---

                Сори, ама няма да го бъде империята ще възтържествува...е някой западнали страни няма да бъдат удостоени с честта да бъдат наши колонии...ама айде стига съм спамил.

                Comment


                  #9
                  Бройте и мен за последния вариант, защото наистина първият ще ограничи игровата реалност единствено в главата на Ам-Гъл. :lol:
                  Пишут нам много.... Погубит нас всеобщая грамотность.
                  Неизвестен руски адмирал

                  Comment


                    #10
                    1. Предпочитате ли посредникът да определя напълно държавите (като политическо, социално устройство и организация) или това да става в хода на дискусия с участника, който си е избрал дадена държава (което ще означава, че всеки играч може сам да определи политическото и аднимистративно устройство на държавата с която ще играе, а посредникът, водейки се от неговия избор, ще определи социалното устройство и организация към началото на играта)?

                    Устройството на държавата трябва да се определя от водещия след събеседване с играча, като желанието на играча е консултативно но не и задължително. Предпочитам да ме поставят пред ситуация налагаща използването на качествата ми , а не в нещо което съм измислил така че на мен да ми е най-лесно. Друго си е ако ти се наложи да се бориш срещу закостенели разбирания в политиката на държавата си. Водещия трябва да е крайна инстанция за формирането на държавата и предисторията обясняваща настоящото положение на държавата в международната среда.

                    2. Дали целите пред всеки играч да се определят предварително от посредника или пък всеки играч преди началото на играта да обясни на посредника към какво се стреми, като съответно според това посредникът да преценява участието му в играта?

                    Целите трябва да ги избира самия играч. Трябва да може и да ги смени по време на играта ако мене това за необходимо. Ролята на координатора е да поставя играча в ситуации които да не готласкат да си поставя нереални цели от рода Световно Господство, и съответно да отразява в социалния модел мяната на полетическите курсове на едно правителство.
                    Демокрация не е да правиш каквото си искаш, а да не правиш това, което не искаш.

                    请您死在地狱般的阵痛
                    [qing nin si zai di yu ban de zhen tong]
                    きさまはしんでくださいませんか
                    [kisamawa shinde kudasaimasenka]

                    Comment


                      #11
                      Аз предпочитам всеки да определя държавата си и целите й.

                      von Danitz, другарю, ще победим
                      По моя преценка съм обективен.

                      Comment


                        #12
                        Разбира се, смяната на приоритети и целите е възможна по време на игра, но ще се отчита от посредника като фактор при преценката (най-вече, от какви в какви са се променили ). Всеки може да си поставя каквито цели реши, но трябва да има предвид, че те трябва да бъдат подкрепени от съответната идеология, която да ги представя на неговия социум. Дали те ще срещнат подкрепа или не зависи от много фактори, включително и от политиката на играча.
                        Посрдникът ще определя крайните позиции, докато играчът ще има влиянието да определеи своята политическа сила, идеология и държавна структура - останалото ще се допълва от посредника.

                        Comment


                          #13
                          А ще има ли някакви готови ситуации ? Примерно нещо като Македония, или някакъв договор останал от предците .
                          По моя преценка съм обективен.

                          Comment


                            #14
                            Разбира се - етно-културният състав на населението няма да е еднороден. Но дали някой ще целеполага въз основа на това си е лично негов проблем.
                            Инак към момента малко ще се забавят нещата с играта вероятно, защото за известно време вероятно няма да имам достъп до интернет.

                            Comment


                              #15
                              Официална тема за ВСВ Quiz-чета

                              Това звучи супер, значи ще има еднородни и нееднородни,или всички ще са разнородни, как се прави индустриална революция в Индия, майко мила, играта трябва да се казва "какафонизъм"!

                              Може ли държава от 45% англичани, 45% германци и 10 % японци за всеки случай, пу за мен!

                              Comment

                              Working...
                              X