Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Загадки

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    #61
    Незнанието не е оправдание за извършване на престъпление-май юридически постулат, ами да си ги чел. аз за какъв съм се моруил да давам жокери.

    Comment


      #62
      може да няма нищо обшо с загадката и дори да е смешно но:
      по време на всв британците страдали доста от германските
      подводници и най добра поддръжа можела да се осъществи от самолет.но в началото на войната те имали ограничен радиус
      и един 'гениален" британец предложил проект за построяване на изкуствени АЙСБЕРГИ които да се използват за плаващи летища.
      идеята била че ако към леда се добави 10% дървена пулпа
      той ще стане твърд точно като бетон.но разходите щели да бъдат големи.99,99% се съмнявам че това е отговора но е интересно .

      Comment


        #63
        не е това отговорът, той (отговорът) е някъде из филипините. а леденият самолетоносач са смятали да го правят в Канада+това Имперъл вече пита за него. Айде дерзайте че съм го пусмал и на онези от Криле и ще е срамота (за вас) те първи да познаят.

        Comment


          #64
          гоги, смяташ ли че не мога да пусна "труден" танк? айде като познаят остави аз да пусна (пък и мой ред ще е)
          albireo написа
          ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

          Comment


            #65
            първо нека да познаят, а то като гледам без още насоки няма да стане скоро. Айде следващият жокер: името е от две думи, едната аз поне си я превеждам като вид музикален инструмент.

            BTW Имперъл: добро утро, то хубаво ще пуснеш "труден "танк ама да се вижда цялата машина. аз гледай колко снимки пуснах. Айде още една.

            Comment


              #66


              е, добре

              сега ще потърся за твойта загадка
              albireo написа
              ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

              Comment


                #67
                нещо пак американско - мачтата му е такава, а и оръдията ме лошо се виждата.По наклона на лицевата плоча съдя, че са от старите от ПСВ или 356мм или 406мм американски оръдия.Възможно е или да е монитор или гиганска канонерка, макар че почти го изключвам като вариант
                П.В.

                Comment


                  #68
                  'що откриваш топлата вода :? аз вече казах че е американско, че е от преди ВСВ и какъв точно калибър и брой са му оръдията.

                  Comment


                    #69
                    'щото го мързи да прочете темата
                    albireo написа
                    ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

                    Comment


                      #70
                      Ако до утре в 9 (BG време) не сте познали ще ви кажа като какво може да се класифицира "нещото". Абе имаше една тема за награди, мисля на всеки задал много трудНА ЗАДАЧКА ТРЯБВА ДА СЕ ПРИСЪЖДА ЗНАЧКА. (тъп капс лук) примерно"значка за трудна задачка първа степен, с питанки и удивителни", и понеже съм на темата за информационен доклад "медалза инфо доклад, 1-ва степен, с твърда корица"....абе глупости, айде отгатвайте че имперъл иска да ни покаже трудният танк.

                      Comment


                        #71
                        къде си го писал?Линк?
                        П.В.

                        Comment


                          #72
                          хм, гоги, аз мога да пусна нещо дето гарантирано никъде не си виждал ама няма да има смисъл
                          albireo написа
                          ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

                          Comment


                            #73
                            моля да бъда извинен за некомпетентното мнение но това сякаш
                            е плаваш форт и надстройката прилича на хамбар. :?

                            Comment


                              #74
                              Ха-ха-а-а... намерих го --> Форт Дръм (http://corregidor.org/chs_battery1/drum.htm)

                              бетонен изкуствен ОСТРОВ, това не е кораб, а остров...

                              Comment


                                #75
                                Айде две леснички за разпускане:

                                Comment

                                Working...
                                X