Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Загадки

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    #46
    Както казах - не разбирам достатъчно. Но по това, което видях, доста ми прилича на американски кораб - по мачтата и по оръдейната кула. Но не знам кой е
    Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
    Проект 22.06.1941 г.
    "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

    Comment


      #47
      впрочем дали загадките да имат накакъв срок? и след него поставилият загадката да си признава?
      Айде още един жокер (то някой почнаха да се досещат): строено е преди ПСВ, ама съвсем малко преди нея.
      Не е боеспособно ("нещото") от май '42, окончателно е унищожено през март '45-та

      Comment


        #48
        Между другото си прав, виж кви работи открива човек, докато рови за твоето корито

        ww2, world war 2, weserubung, norway during ww2, bergen, narvik, koeningsberg, germania, nordland, invasion, occupation, militaria, collectibles, invasjon, scharnhorst, tirpiz, laksevaag, u-boat, u-boatbunker, world war II, pow, paratrooper, kurt monsen, kvarven, wiking, herdla, milorg, medals, 1940, 1941, 1942, 1943, 1944, 1945, frigjøring, dnl, germanske ss, hjemmefront, krigsseilere, gestapo, heer, kriegsmarine, luftwaffe, mine sweeper, battleship, destroyer, juno, warspite, verdenskrig


        За момента иначе мисля за два варианта, норвежците май имаха нещо такова в Осло фиорд или е американско

        Comment


          #49
          ---

          tui ne e korab Goga ma az ne razbiram mnogo i zatui ne sam siguren ... chel sam za towa chudo niakade ... ma nishto ne pomnia ...

          Comment


            #50
            И аз не разбирам много, но ми прилича на някакъв монитор - и по вид и по въоръжение. Или пък на канонерка, но като се има предвид кога влиза на въоръжение по-скоро е първото.

            Comment


              #51
              Опит за нов форум, алтернативен на нашия...

              Е па такова животно нема!
              Откъде го измъкна тоя звяр бре Гоги :lol: :lol: :lol:
              XV mile the sea brode is
              From Turkey to the Ile of Rodez...

              Comment


                #52
                Еми т'ва нали е загадка бе, трябва да е трудно а не Москитото на Императора, примерно.. Иначе двама от вас имат много правилни предположения. А Вие изобщо не обръщате внимание на подсказките дето съм ви ги дал.
                Относно неверниците: ами съвсем нарочно съм постнал толкова много снимки.

                Comment


                  #53
                  А ако сложа снимка на какво прилича в днешно време сигурно съвсе ще зецепите за какво става дума. Айде още един жокер: не се подвизава в Европа, и никога не е идвало тук, и в Атлантика не е идвало.
                  Айде още аванти: такива оръдия (356мм) през този период се използуват и/или се разработват от Русия, САЩ и Япония, вярно в Англия се изработват по руски чертежи пък и за японските кораби също, такаааа, а аз изключих Русия, значи остават САЩ и Япония, САЩ обаче произвеждат няколко линкора с такива оръдия за южноамериканците, скивате ли колко ви улеснявам.

                  Comment


                    #54
                    през май 42 е битката в коралово море,, но там не мога да повярвам да е участвал, има няколко тежки крайцера, но "това" не може да е сред тях...
                    Сега чета за битките при Корехидор, но там единственото, което може да е нещо такова се казва Минданао и е речен артилерийски кораб! Обаче няма снимка и ебаси артилерията!
                    Не ми се смейте много!

                    Comment


                      #55
                      'що пък да не се смеем ти поне за разлика от другите полагаш усилия, ето сега ще прочетеш за въпросните битки и ще се образоваш .Пък току виж се запалиш по кораби. Иначе си почти на прав път, точно за там става въпрос.

                      Comment


                        #56
                        Айде отгатвайте че съм ви намерил нещо танкоподобно.

                        Comment


                          #57
                          Американски монитор, въоръжен с 356мм - личи си по ажурната мачта и формата на кулите
                          П.В.

                          Comment


                            #58
                            Хубаво един човек да познае мачтата, ама нищо друго вярно не си казал. Пък и нещото си има име както вече казах
                            Та да уточним: "нещото" е американско.

                            Comment


                              #59
                              Моя грешка, още в началото на страницата Воланд я е разпознал (мачтата), значи никакви заслуги за Пламен .
                              Пак ви приканвам, четете по-внимателно предните постове, там има една много важна подсказка, нещо много важно е казано но никой не му е обърнал внимание, ако го бяхте направили нямаше да вървите в толкова погрешна посока.

                              Comment


                                #60
                                е, но аз не съм чел предните постове
                                П.В.

                                Comment

                                Working...
                                X