Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Загадки

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    До колкото разбрах пушката е била негова и той е бил ловец и фермер. А и цялата му къща е била в трофеи. Ето малко подкрепа:

    Häyhä used a Finnish variant, M/28, of the Soviet Mosin-Nagant rifle (known as "Pystykorva" rifle, meaning "spitz"), because it suited his small frame (5 ft 3 in/1.60 m)
    - тука май се вижда по - ясно

    Comment


      paskal написа Виж мнение
      До колкото разбрах пушката е била негова и той е бил ловец и фермер. А и цялата му къща е била в трофеи. Ето малко подкрепа: ..- тука май се вижда по - ясно
      Пушката от загадката не е Мосин, а Маузер, ясно го написах.

      Pystykorva (порода куче) е прякорът, но заради "ушите" на мушката при М27, М28 и М28/30, които се виждат ясно на моята снимка. Къде са те на снимката от загадката?

      Да не говорим, че самата снимка е явно инсценирана, защото никой снайперист или дори нормален стрелец не би стрелял със сложен щик.
      Last edited by Nick; 30-06-2009, 17:34.
      Никто не обнимет необъятного! - Козьма Прутков
      A який чоловiк горилку не п'є - то вiн або хворий, або падлюка. - Невідомий українець

      Comment


        Тука пускам две машини. Тази, която е за загадки, демек - по темата:


        И тази, за която на практика не знам почти нищо, ако някой знае - да казва:
        Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
        Проект 22.06.1941 г.
        "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

        Comment


          Веднага се познава шасито на Т-26, ама кой вариант? Те са десетки. Понеже на по-редките прототипи не намирам снимки, остава да гадая - телетанк ТТ-26 (имало такива с 700-800 кг противобункерен заряд, да не е това топузът отгоре?) или прототипът с магнитен детектор за мини...?

          Второто пак с шаси на Т-26, но не е нито една от самоходките, които намирам:
          1. SU-5-1 (76,2 mm gun M1902/30) (1934-35) - 6 units built
          2. SU-5-2(122mm howitzer M1910/30) (1937) - 6(?) units built
          3. SU-5-3 (152,4 mortar M1931) (1934) - 3 units built
          ?
          Last edited by Dinain; 18-12-2009, 16:05.
          "No beast so fierce but knows some touch of pity."
          "But I know none, and therefore am no beast."

          (Richard III - William Shakespeare)

          Comment


            Второто е на шаси на Т-26, да, но калибърът не е този, определено, от съществуващите варианти, за които аз знам. Освен това, на мен поне ми прилича на нещо направено не по проект, а така, използвани налични неща, точно както са правени самоходките СУ-26/СУ-76П.
            А първата машина не е телемеханичният танк, съвсем различно предназначение има.
            Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
            Проект 22.06.1941 г.
            "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

            Comment


              Калибърът на мен ми прилича на поне 200мм.
              albireo написа
              ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

              Comment


                Според мен, въобще не става въпрос за самоходно оръдие, т.е. в случая шасито на този Т-26 се използва като товарен влекач или нещо подобно. Ако се загледате, върху него е закрепен само ствол на някакво много тежко оръдие (какъвто и да е калибърът, видно е, че става въпрос за тежко, поне корпусно, оръдие), без противооткатни механизми, затвор и прочее. Впрочем, изглежда влекачът отпред да тегли шасито, така че това може и да е един от вариантите за верижно транспортиране на корпусни оръдия (май е имало такива за А-19), докато другият влекач отпред май тегли останалата част от оръдието.
                Прикачам и няколко снимки със същия влекач, дърпащ корпусни оръдия (А-19 и МЛ-20).
                Attached Files

                Comment


                  Второто е явно само платформа, надали е нещо, правено серийно. И да, калибърът е много голям явно. По-скоро е даже по-голямо, 305 мм примерно.
                  А първото ... нещо, ще го обявя утре сутринта какво е. Необичайно е обаче, определено. Все едно каменни топки за чудовищен катапулт примерно, поне на мен на такова ми приличаше.
                  Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
                  Проект 22.06.1941 г.
                  "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

                  Comment


                    Оръдието е 203 мм гаубица Б-4 на "ствольная повозка на гусеничном ходу" Б-29, шаито е от Т-26, което впрочем когато се говори за неизвестна машина е по-коректно да се нарича "шаси от Викерс 6т".

                    Comment


                      Странна топка!Дали не е някакъв брониран резервоар за гориво или горивна смес за огнеметните танкове? хмммм Имаше и някакъв експериментален радиоуправляем транспортьор за разрушаване на крепостни стени през 1938г, май.Би могло и да е това,което би обеснило кръглата форма.Хмм ,хмм....
                      Last edited by bigbeer; 19-12-2009, 03:47.

                      Comment


                        Така, значи - за първата машина, въпреки, че изглежда като механизиран превоз на каменни топки, реално било това: танк-цистерна ТР-26Ц, сниман в двора на завод ¹185 "Киров", а снимката е правена през 1936 г.

                        За второто ... сигурен ли си за калибъра? Не съм проверявал точно, но ако направим сравнение между видимия калибър на оръдието и колелата на шасито, не ми прилича на 203, а по-скоро - на 305 мм. Клиренса на Т-26 е даден да е 380 мм и това може да се използва за сравнение. Но пък дължината повече прилича на тази на 203 мм гаубица, отколкото на 305 мм.

                        А тук има нещо още по-забавно:
                        Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
                        Проект 22.06.1941 г.
                        "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

                        Comment


                          messire Woland написа Виж мнение

                          За второто ... сигурен ли си за калибъра? Не съм проверявал точно, но ако направим сравнение между видимия калибър на оръдието и колелата на шасито, не ми прилича на 203, а по-скоро - на 305 мм. Клиренса на Т-26 е даден да е 380 мм и това може да се използва за сравнение. Но пък дължината повече прилича на тази на 203 мм гаубица, отколкото на 305 мм.
                          'ми предвид че го назовавам с име и фамилия значи ЗНАМ какво е, не е като да го гадая нали?

                          Comment


                            messire Woland написа Виж мнение
                            ........
                            А тук има нещо още по-забавно:
                            Колебая се между пожарогасител и система за почистване на писти от сняг. Все пак смятам, че е пожарогасител. Ето нещо подобно: http://www.ebay-forum.ru/phpBB2/viewtopic.php?t=24712

                            Comment


                              Гоги е прав. Ствольная повозка Б-29.

                              Ей тука подробно. http://vif2ne.ru/nvk/forum/files/Maler/(0803061150 42)_2_99.pdf Колкото до калибъра - би могло да е и 280 мм Бр-5



                              thorn

                              Средновековните църкви в България

                              Comment


                                чудото е с пълното название "газодинамичен тралер "Прогрев-Т"". на базата на Т-54 с двигател от МиГ-15 и трал - целта му е прокарване на бразда през минно поле (10-12 метра ширина, дълбочина - 20 см при работа на двигателя и 50 - при включването на трала)

                                Ползван е в Афганистан, където е успявал да трали мини, включително скрити под асфалт или пресован камънак...

                                Comment

                                Working...
                                X