Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Загадки

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    #31
    "Нещото" е достроено, има си име даже, освен това се е сражавало. Ако до 15 часа (BG време) не сте налучкали нещо ще ви дам още малко подробности. А може и да зададете някакви въпроси (конкретни) а аз ще преценя каква допълнителна информация да ви отпусна.

    Comment


      #32
      На мен така обаче много ми прилича на играчка. Разстоянията между кулите от главния калибър (ако това са те) са доста големи...
      въобще доста странно изглежда.
      albireo написа
      ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

      Comment


        #33
        Може да ти прилича на к'вото си искаш, "нещото" е истинско, а снимката дори не е на модел на "нещото", даже имам снимка как изглежда днеска, или поне как изглеждат неговите останки.
        Айде де ако не се сещата може да питате за нещо насочващо..

        Comment


          #34
          ---

          Държава?
          albireo написа
          ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

          Comment


            #35
            Е за да не е прекалено лесно: държавата не е : Германия, СССР, Италия,Франция.
            Малко по късно може да ви дам възможна страна...а може и да не го направя, все пак това е загадка а не аз на части и постепенно да ви кажа какво е нещото. Пък и една от полезностите (поне според мен)е че докато човек рови за решението на загатката намира много и полезна странична информация.

            Comment


              #36
              Айде още една снимка да не си мислите че е нещо измисленно

              Comment


                #37
                Това в страни от кулите са снарядите.

                Comment


                  #38
                  Манфред фон Рихтхофен - Червения Барон

                  А ето снимка край някакъв остров (вгледайте какв и подсказвам) но няма да кажа къде точно.

                  Comment


                    #39
                    Я "то" си имало и екипаж (ей там са кацнали на оръдията)

                    Comment


                      #40
                      Малко да ви насоча, вгледайте се в конструкцията на мачтата, това ще ви насочи към страната стротел. аз само в две държави се сещам да са се използували такива мачти, а едната съм я изключил. Пък и може да се замислите кои страни ползуват посоченият калибър. Ааа за да не се заблудите (или пък именно за да ви заблудя) : страна строител и страна собственник са различни неща))) примерно флагманът на адм. Того -Микаса е японско корито но е строено в Англия.
                      А ето и размерите: дължина: 106.75 м
                      широчина: 43.92 м
                      височина на палубата над морето 12,2 м
                      Айде стига толкова.

                      Comment


                        #41
                        Imperial Friedrich написа
                        еееее ма то кораб бре

                        да не е ледения?...
                        За да сецна другите: не е Леденият, не е Скалата, Гробарят, 3-те X-са и там другите....Виж за хЪЛК хОГАХ НЕ СЪМ СИГУРЕН...ПРЕДИ ГОДИНА ДВЕ СЕ БЕШЕ ПОЯВИЛ ПАК...АМА СНИМКИТЕ СА СТАРИ И НЕ СЪМ СИГУРЕН...

                        Comment


                          #42
                          Честно казано и представа си нямам какво е корабчето.
                          Предолагам, че е нещо строено до началото на Първата световна война, доста бронирано и т.н. Би могло да е на някоя от Средиземноморските страни, да речем Австро-Унгария или Италия? Някой тежко брониран кораб, поне така изглежда.
                          Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
                          Проект 22.06.1941 г.
                          "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

                          Comment


                            #43
                            Не е средиземноморско, за момента няма да ви кажа кога е строено,Обаче ви е така и така не гледате подсказкиде дето ви ги дадох, а съм ви дал много явни такива, ето примерно може да напишете 356 мм оръдие в търсачката и да видите кои страни са правили такива (аз едната съм я изключил), или да напишете 14" -во оръдие, така ще излезнат още повече резултати.

                            Comment


                              #44
                              Е, че кой ще търси сега, при това от работа
                              Иначе, според мен си е доста старо, отпреди, или от самата ПСВ. Страно висок е борда му -особено на онази снимка с островите. Така отдалеч даже бих се зачудил дали не е нещо като самолетоносач, ако ги нямаше другите снимки, на които да се виждат оръдията.
                              Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
                              Проект 22.06.1941 г.
                              "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

                              Comment


                                #45
                                Биографии на военни и политици от Третия Райх

                                messire Woland написа
                                Е, че кой ще търси сега, при това от работа
                                .
                                Е, че кой те кара да участваш в рубриката "загадки", и то от работа?
                                А не стига че ви дадох такива насоки за търсене, ами сега ви и мързи пет букви на браузъра да кличкнете, кво говорим за ровене в дебели книги...а си струва "нещото" е мнооого интересно, айде още един жокер: участвало е в бони действия, в доста известна война и в доста разглеждана бойна опереция и.....е било разрушено.

                                Comment

                                Working...
                                X