Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Нови исторически книги

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Нови исторически книги

    Идеята ми е тази тема да бъде нещо като каталог на новите исторически книги които излизат - без рецензия - само заглавие автор издателство и цена.

    Знам че съществуват няколко тема с подобен характер но точно такава мисля че няма а един каталог не е излишен

    Откривам каталога със следните заглавия

    "Хетите" от Изабел Клок-Фонтаний ИК "Одри" цена в сайта в който я видях е 3 лева обаче е с някакво малко намаление
    Може да се поръча от http://www.bgbook.dir.bg/book.php3?ID=10090

    "Тайната история на SS" от Карол Грюнберг ИК "Гуторанов" цена 10.8- пак с някакво намаление. Може да се поръча от http://www.bgbook.dir.bg/book.php3?ID=9777

    "Васил Митаков - Дневник на правосъдния министър в правителствата на Георги Кьосеинов и Богдан Филов" Труд цена 25 лева


    "За войната. Стратегията като наука и изкуство"- Карл фон Клаузевиц на "Сиела" 7.10 лева


    "Теория на голямата война. Отбраната" - Карл фон Клаузевиц ИК "Софи-Р" цена 9 лева


    "Кръстоносните походи през погледа на арабите" - Амин Маалуф ИК "Меридиани" 8.01 лв http://www.bgbook.dir.bg/book.php3?ID=7485

    "РЕЛИГИЯТА НА ДРЕВЕН ЕГИПЕТ" Михаил Коростовцев
    ИК "Шамбала" 9.00 лева http://www.bgbook.dir.bg/book.php3?ID=2831

    "Бележки за Хитлер" - Себастиан Хафнер
    ИК "Колибри 7 лева http://www.bgbook.dir.bg/book.php3?ID=13171

    "Спомени с Иван Багрянов" - Д-р Найден Найденов ИК "Галик " 6.30 лв


    "Заедно със Сухой" - Олег Самойлович ИК "Еър груп 2000" 4.50 лв.


    "Списаревски" - Любен Овчаров ИК "Пропелер" 3.60 лв


    "Мусолини" - Денис Мак Смит ИК "Репортер" 9.00 лв.


    "Адолф Хитлер Легенда, мит, действителност"- Вернер Мазер ИК "Репортер" 10.80 лв.


    "Цивилизации и пирамиди" - Робърт М.Шох ИК "Бард" 7.19 лв.



    Предупреждавам че цената на тези книги не е точна а е с някакви стотинки отгоре. Книги които са без линкове за поръчка а съм проверил собственоръчно ще са с истинската си цена.

    #2
    Това е книгата, която, точно ти, посочи:


    БЪЛГАРСКИТЕ ОРДЕНИ И МЕДАЛИ
    Тодор Петров

    Богато илюстрирано издание за зараждането и развитието на наградната система - един от елементите на българската държавност.
    Известният фалерист ст.н.с Тодор Петров представя всички български ордени, медали и почетни знаци от

    Формат - 60х90/8
    Обем - 280 стр.
    Цена - 80,00 лв


    А иначе сайта на военното издателство е: www.vi-books.com
    "Мисля, това което казвам, но неказвам, това което мисля"

    И други затворници
    нека четат пред вратите
    нашата памет остъклена
    с надпис:"Всички отидоха на Фронта!"


    Comment


      #3
      Има една много интересна нова книга - Оръжието и Снаряжението на Българското Средновековие VII-XIIв. Може и да не е точно така заглавието, но книгата е много стойностна. Голям формат, твърди корици, синя.
      albireo написа
      ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

      Comment


        #4
        тази не е нова, но ме интересува някой виждал ли я е / има ли я?

        albireo написа
        ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

        Comment


          #5
          Ами попитай първо Мен, пък после другите. Това е втора част от тази поредица.Първата част я имам-за пушките и пистолетите. Навремето не си я купих защото струваше 50 000 лв стари пари. И добре направих, че не я взех. Самата книга просто не струва-пълна е с грешки за съжаление :cry:
          То исторически филми в България не се правят, щото няма продуктово позициониране - Симеон Цветков 2012г.

          Comment


            #6
            "Скритото знание - свещените книги на Древен Египет" - Теодор Леков
            544 страници издателство "Изток-Запад" цена 20 лева

            Comment


              #7
              Erich Von Manstein написа
              Идеята ми е тази тема да бъде нещо като каталог на новите исторически книги
              "Мисля, това което казвам, но неказвам, това което мисля"

              И други затворници
              нека четат пред вратите
              нашата памет остъклена
              с надпис:"Всички отидоха на Фронта!"


              Comment


                #8
                Добре де добре махнах го дневника на Ане Франк - той е за друга тема. Ама ти вместо да ме укоряваш хвани сложи някое заглавие

                Comment


                  #9
                  я вижте! Ха. Ревю на книжката, дето вдигнах толкоз шум за нея преди месец



                  и един друг линк, който определено има връзка с темата

                  albireo написа
                  ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

                  Comment


                    #10
                    Да, книгата е много интересна и е най-добрата книга от български автор по въпроса на която съм попадал. Сега я чета и се кефя . Имам и някои забележки, но като цяло са малко на фона на събрания и анализиран от автора материал. Лошото е, че книгата е написана малко хаотично.

                    Comment


                      #11
                      Знаете ли чел сам преди всичко книги на Виктор Суворов и в тях той доста строго осъжда руските автори писали за ВСВ по времето на комунизма.Знам че има отделна тема за творчеството му за това не намирам за уместно да го обсъждам тук.Може ли някои да ми каже стоиностни книги от руски,немски,американски и др. автори за ВСВ прежедени на български език? Предпочитам такива които разглеждат развитието на боините дествия. :twisted:
                      Вярвам на всички с изключение на дявола в тях!

                      Comment


                        #12
                        Е, хъм, Резун няма какво толкова до го обсъждаме, още повече тук. Ако се интересуваш най-добре е да започнеш с мемоарна литература и после да се прехвърлиш на аналитична. Но лошото е, че на български почти нищо не е преведено - аздължително ще ти трябва руски/английски или най-добре и двата. Между другото, спомената книга - "22 юни 1941 - другата версия" на Васил Лазаров е добро четиво, макар че спада към графа аналитични, но пък е несравнимо по-обективна от творчеството на Резун (всъщност, просто са в различни графи, така да се каже ).

                        Между другото, сега си взех една книжка - "Русско японские войн, 1904-1945 г." от А. Широкорад. Оказа се общо взето имперски бълвоч (а се рекламираше като аналитична и едва ли не обективна) - общо взето, имперска руска пропаганда, от обективността далеч.
                        Въпреки това, при внимателен прочит могат да се измъкнат много интересни данни.

                        Comment


                          #13
                          Само че 22.06.1941 има нужда от индекс и от някаква смислена подредба... аз съм й притурил едно листче, на което си записвам на коя страница кое интересно нещо е ))
                          albireo написа
                          ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

                          Comment


                            #14
                            Е, да, определено го има този проблем. Жалко че я няма в електронен вид - щеше да е по-лесно да и спретнем едно индексче, пъки търсенето щеше да помага, но... не можое всичко да е идеално .

                            Comment


                              #15
                              Хю Тревър Роупър - "Последните дни на Хитлер" 1995 "Гуторанов"

                              Книгата може да се чете - написана е малко като романче обаче човекът не е глупав - напротив професор и много разбира от ВСВ само дето той е именно този заблуден от фалшификаторите на Хитлеровия дневник - описано в друга книга.

                              Основно ми направи впечатление отношението на Роупър към Шеленберг Химлер и Шверин фон Крозиг. Шеленберг е основен персонаж - автора се отнася много отрицателно към него - много го иронизира и въобще е много негативно настроен към довереника на Химлер.

                              Химлер е представен като безхарактерен и нерешителен глупак който слуши вярно и затъпяващо на Хитлер и само Шеленберг го подкукуросва да върши лоши неща (нали се разбрахме че Шеленберг е лошия в книгата)

                              Шверин фон Крозиг - спомняте си "Добрия лошия и злия"
                              Тук е "Тъпия, лошиия и много тъпия" - като в последната роля е
                              поверена на Шверин фон Крозиг. Автора никак не обича този човек. Определено.

                              Иначе книгата не е чак толкова зле.

                              Comment

                              Working...
                              X