Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Нови исторически книги

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    #61
    Надежда Любенова "Жития на светии по нашите земи от I до XX век - антология" Издателство Макрос, гр. Пловдив, 2005 г.

    Някои от имената на българските светци са ви познати, за други не сте чували. Но те винаги са хора с необикновена съдба. Почитани са от много поколения. Остават вечно в нашата история. Светците са живели в различни времена. Разказите за живота им в тази книга започват от най-далечните векове, за да стигнат до нашия. Времето в приказките прави скокове напред, но - и назад.
    Животът на светците е най-красивата от всички приказки за връзката между хората и Бог. Миналото не съществува за Бога. За Него има само вечно настояще - целият живот на хората от всички векове и подвигът на светците остават вечно пред очите Му.

    :nworthy:
    Ако мислиш за 1 година напред, посей ориз, ако мислиш за 10 години напред, засади дърво, а ако мислиш за 100 години напред - образовай населението!!!

    Comment


      #62
      Shelenberg написа
      Sturmpionier за коя книга питаш, ако е тази за ПСВ я има в книжарниците "Пингвините" поне аз от там я взех, също така я има в София в книжарница Orange и там я видях.


      albireo ето ти авторския колектив:
      1. Станчо Станчев
      2. Николай Стоименов
      3. Игнат Криворов
      4. Димитър Зафиров
      5. Веселин Янчев
      6. Тодор Петров
      Всеки от тях е писал по някоя от точките в книгата.

      Ето и другите имена които имат част в направата на книгата:

      преводач на резюмето на английски език - Димитър Минчев

      Съставители на:
      хроника на събитията - Снежана Радоева
      показалец на личните имена и показалец на географските имена - Грета Бойкова

      "Българската армия в Първата световна война - том 1: 1915 - 1916" - http://pe-bg.com/book/?b=16935&c=35
      Ай, определено се окапах като видях книгата. Колективът също изглежда сериозен. Полк. Станчев има една много интересна книга за загубите във войните, която излезе миналата година. Браво! За първи път от много време насам нещо, което изглежда сериозно, на тая тема. Дано... Още една причина да чакам с нетърпение завръщането в БЪЛГАРИЯ!

      Comment


        #63
        Николай написа
        Ай, определено се окапах като видях книгата. Колективът също изглежда сериозен. Полк. Станчев има една много интересна книга за загубите във войните, която излезе миналата година. Браво! За първи път от много време насам нещо, което изглежда сериозно, на тая тема. Дано... Още една причина да чакам с нетърпение завръщането в БЪЛГАРИЯ!
        Абе какво да ти кажа, разглеждах я онзи ден. Има хубави неща вътре но е страшно малка като обем. По скоро събрани статии. Иначе аз съм чел и ми харесва това което съм чел от Криворов, обаче за тоя обем, нещо се колебая дали да си я взема.
        а btw някакво развитие по ония две книжки?
        я дай на лС
        Recalibrating my lack of faith in humanity...

        https://www.youtube.com/watch?v=MvqjkS6t9Yk

        Comment


          #64
          byzantiner написа
          Пламен Павлов

          БУНТАРИ И АВАНТЮРИСТИ В СРЕДНОВЕКОВНА БЪЛГАРИЯ
          има го на сайта на Литернет :sm186:
          Е това за мене е блестящ автор. Чудесен стил, задълбочен историк.

          Comment


            #65
            Излезе нова книга за Третия райх - http://www.bgbook.dir.bg/book.php?ID=20090 Абе де да знам ама сякаш книгата не ми вдъхва големи надежди, ама това си е само мое си усещане. Пък знае ли човек може и да си струва. Кажете вие какво мислите?
            Къде и да одиш, къде и да шеташ, не се срами, не се плаши българин да си.

            Никой не е по-сляп от този, който не иска да вижда.

            Войната е много сладко нещо за тези, които не са я виждали.

            Comment


              #66
              Нещо ми прилича на поредният сал ташак.Граал,незнам си кво.Пак Индиана Джоунс.Поне филма си заслужава.
              То исторически филми в България не се правят, щото няма продуктово позициониране - Симеон Цветков 2012г.

              Comment


                #67
                Ами че то си е написано в самото ревю:
                драскач написа
                Всъщност, какви тайни са грижливо укривани след военния крах на Третия райх? Евентуални контакти с извънземни, издирванията на Светия Граал и Шамбала, ожесточените битки между черни и бели магове,
                загадъчни изчезвания и внезапни появи на нацистките тартори десетилетия след разгрома на хитлеризма, както и много други неща - всичко това са малка част от тайните на Третия райх.
                Василий Веденеев е един от най-известните изследователи на Третия райх. Неговите книги са уникално съчетание от достоверни исторически факти и изключително забавен и интересен стил на писане.
                Удебеленото е от мен
                "No beast so fierce but knows some touch of pity."
                "But I know none, and therefore am no beast."

                (Richard III - William Shakespeare)

                Comment


                  #68
                  Нова книга нарича македонците от източната част на страната "българи"
                  http://www.travelguide-bg.com/news/news.php?id=2679

                  Comment


                    #69
                    Две нови книги - "Как се случи това: Голямата книга на Битките" - Ричард Ръсел Лорънс - http://pe-bg.com/book/?b=18999&c=1 и "Генерал-лейтенант Тодор Кантарджиев - спасителят на Добрич" - Стефан Стефанов - http://www.bgbook.dir.bg/book.php?ID=20219
                    Къде и да одиш, къде и да шеташ, не се срами, не се плаши българин да си.

                    Никой не е по-сляп от този, който не иска да вижда.

                    Войната е много сладко нещо за тези, които не са я виждали.

                    Comment


                      #70
                      хе днес видях 12 книги съдържащи 23те тома по делото срещу главните военнопрестъпници в много готин комплект и то за не повече от 60 евро /по спомени/

                      Comment


                        #71
                        Док Холидей написа
                        хе днес видях 12 книги съдържащи 23те тома по делото срещу главните военнопрестъпници в много готин комплект и то за не повече от 60 евро /по спомени/
                        По собствените ти думи излиза че си във Виена. Вместо да се моткаш по книжарници и да се правиш на руски поет-декабрист или парижко-шопски декадент, я марш в Арсенала да гледаш колекцията от танкове и прочее бронетехника + самия военно исторически музей. Който е умопомрачителен. Направо размазващ...Близко е до Белведере (където пък можеш да се образоваш на теми Климт, Шиле, Ромако и пр. виенски декаданс. Плюс малко архитектура - барок в пълния си блясък. НО това само след военния музей! ) Нататък следват други указания, но само ако си изпълнил тези :p


                        Една Обява
                        Преди време тук имахме една дискусия за бунта на войниците през 1918 ( Войнишко въстание) и покрай нея се спомена книгата на Коста Николов "Клетвопрестъпниците". Доста хора проявиха интерес към нея, благодарение на Дибо я имаме сканирана в библиотеката :nworthy:
                        Но, предполагам някой би се заинтересувал да я притежава и на hard copy за библиоптеката си> Случайно я мернах на една сергия за книги от кашон в Черноморец (Да му се незнае, какви неща се намират по морето) и я взех за 2 лв. И за толкова я давам. Ако някои се интересува, да драсне едно ЛС.
                        Last edited by albireo; 29-07-2006, 21:49. Причина: Автоматично сливане на двойно мнение
                        Recalibrating my lack of faith in humanity...

                        https://www.youtube.com/watch?v=MvqjkS6t9Yk

                        Comment


                          #72
                          имам една питанка, може и да не е за тази тема, но и за нова не е

                          Можете ли да ми дадете няколко мнения за книгата на Георгий Острогорски "История на Византийската държава"? ...ако я знаете, разбира се има ли смисъл да я захващам или да търся друго?

                          мерси!
                          "Щом не щеш мира, на ти секира"

                          Comment


                            #73
                            Чел съм я, малко е суха според мен, но е информативна и дава добра обща представа без прекалено подробности

                            Comment


                              #74
                              Казват, че е най-доброто, налично на български поне, аз не съм я чела, не мога да кажа. Но в сравнение с другите: тук имаше една тема за книгата на Бакалов, аз имам една стара на Димитър Ангелов - върши работа за справка, но има и някои недостатъци, има две руски в нета, които също вършат работа, без да са върха.

                              Comment


                                #75
                                Ако искате да прочетете допълнително за Византия, погледнете Хронологичната Енциклопедия на Света том 6
                                То исторически филми в България не се правят, щото няма продуктово позициониране - Симеон Цветков 2012г.

                                Comment

                                Working...
                                X