Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Нови исторически книги

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    "Българското управление във Вардарска Македония (1941-1944)" (ГУ на архивите при МС/Държавна агенция "Архиви", 2011, 512 с., 10,50 лв.)

    We don't see things as they are, we see them as we are
    ---Anais Nin----

    Comment


      Документален сборник "Военното разузнаване през комунизма"
      We don't see things as they are, we see them as we are
      ---Anais Nin----

      Comment


        http://knigabg.com/index.php?page=book&id=28339 незнам доколко е актуална книгата, но поне за нашия пазар е нова и незнам дали има друга подобна по темата!

        Comment


          В Централния военен клуб, на 11 април от 18.00 часа професор Андрей Пантев ще представи монографията „История на българската военна авиация”. Автор на книгата е полковник професор, доктор на военните науки Димитър Недялков. Монографията представя историята на българската военна авиация от зараждането на авиационната идея, която намира почва у нас в края на 19 век до съвременните Военновъздушни сили.
          Полковник Недялков е летец-пилот I клас. Заместник-декан по научната дейност на факултет „Командно-щабен” към Военна академия „Г.С.Раковски”. Дългогодишен преподавател в академията и изследовател на авиационната история на България. Организатори на събитието са Командването на военновъздушните сили, Военно издателство- ЕООД и ИА "Военни клубове и военнопочивно дело".

          We don't see things as they are, we see them as we are
          ---Anais Nin----

          Comment


            Т. Колиас - Византийските оръжия


            Успях да я попрегледам докато пътувах с влака, определено си струва.

            В предговора пише, че е първата от поредицата Studia Militaria Balcanica, ама не пише, кой други книги са от тази поредица.

            Comment


              Излезе от печат „АЛМАНАХ НА СУХОПЪТНИТЕ ВОЙСКИ НА БЪЛГАРИЯ” част 1

              Last edited by dibo; 09-04-2012, 23:04.
              We don't see things as they are, we see them as we are
              ---Anais Nin----

              Comment


                Така:
                „История на българската военна авиация” - във вариант меки корици е 19 лв., има и с твърди корици.
                „АЛМАНАХ НА СУХОПЪТНИТЕ ВОЙСКИ НА БЪЛГАРИЯ” част 1 - 70 лв. (??!!)
                We don't see things as they are, we see them as we are
                ---Anais Nin----

                Comment


                  Сега остава да се появят и по книжарниците и щастието ми ще е пълно!

                  Comment


                    Книгата на полковник Трифон Ангелов "Нашата 7 дивизия" може да се закупи само от самият автор на цена 10лева.Човека живее в София.Имам му телефона, но не знам доколко е коректно да му го публикувам, който се интересува може да ми пише ЛС.

                    Comment


                      dibo написа Виж мнение
                      Излезе от печат „АЛМАНАХ НА СУХОПЪТНИТЕ ВОЙСКИ НА БЪЛГАРИЯ” част 1

                      http://www.militarymuseum.bg/Arhiv/new20.html
                      Много интересно, само жени са писали тази книга. Няма да се очудя, ако главата за генералите е преписана от този форум. И само 250 снимки? Толкова ли е беден този музей?
                      То исторически филми в България не се правят, щото няма продуктово позициониране - Симеон Цветков 2012г.

                      Comment


                        След броени дни на пазара излиза "История на РТВ"-http://airgroup2000.com/index.php?page=knigi&action=add_kom&id=109,но незнам доколко това издание повтаря по-старото от 2007-http://airgroup2000.com/index.php?page=knigi&action=add_kom&id=109

                        Comment


                          червенков написа Виж мнение
                          Книгата на полковник Трифон Ангелов "Нашата 7 дивизия" може да се закупи само от самият автор на цена 10лева.Човека живее в София.Имам му телефона, но не знам доколко е коректно да му го публикувам, който се интересува може да ми пише ЛС.
                          Аз се интересувам, разбира се. Ще ми пратиш ли контактите му на ЛС, моля? Мерси, предварително.
                          We don't see things as they are, we see them as we are
                          ---Anais Nin----

                          Comment


                            червенков написа Виж мнение
                            Сега остава да се появят и по книжарниците и щастието ми ще е пълно!
                            Алманахът няма да се появява по книжарниците, доколкото съм запознат. Ето какво беше писал генерал Кирил Цветков:
                            Излезе от печат книгап Първа от Алманах на Сухопътните войски на България. Книгата съдържа биографиите на всички генерали от пехотата на царство
                            България и историята на първите 12 пехотни полка от Българската войска написана е по идея на Асоциацията на Сухопътните войски на България, чиито
                            председател съм и на фондация Българско военно историческо наследство. Автори са екип от НВИМ. Книгата няма да се разпостранява в книжарниците, а
                            ще се предоставя на бибилиотеките и историческите музеи. Ограничено количество ще се разпростанява и чрез продажба. Заявки по електронната
                            поща на Асоциацията на имейла office@blfa-bg.org. и на този и-мейл: tsvetkov.k.r@gmail.com, в която да се упомене и адреса на изпращане.
                            Изданието е луксозно и струва 70 лева книгата. Превод чрез пощенски запис.
                            Изпращането на книгата е за сметка на асоциацията и е гарантирано с потвърждение до получаването на книгата от поръчителя. Поредицата е от 14
                            или 15 книги за всички съединения и части от всички родове войски на Сухопътните войски(пехотата) от Освобождението да наши дни.
                            We don't see things as they are, we see them as we are
                            ---Anais Nin----

                            Comment


                              15 тома по 70 лева прави има няма 1050 лева!Симпатичничко!

                              Comment


                                Parabellum написа Виж мнение
                                Много интересно, само жени са писали тази книга. Няма да се очудя, ако главата за генералите е преписана от този форум. И само 250 снимки? Толкова ли е беден този музей?
                                Не е. По-скоро е преписвана от:
                                We don't see things as they are, we see them as we are
                                ---Anais Nin----

                                Comment

                                Working...
                                X