Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Kak ви се струва това

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Kak ви се струва това

    Как ви се струва това!
    Кажете си мнението за следната ситуация:
    Решавате да съберете почитателите на един страхоен авио симулатор и да организирате виртуална ескадрила. Отделяте много време за това, тъй като е необходимо да има сайт с полезна информация на него, устав (все пак е форма на военна организация, макар и виртуална), примерни комуникации, материали за обучение (събирани с години) и други полезни програмки. Летите с тези, които са разбрали за вашата идеята, като им показвате каквото знаете и сте прочели от ралични места или сте видели другите пилоти да използват (тук няма да кометнирам до каква степен се е получавало, само ще отбележа, че Шило например беше много благодарен и доволен за това, че му показах номер с който да бяга от противниците си). По този начин зарязвате вашите собствени тренировки (т.е. да тренирате това от което имате нужда) за да могат другите да дръпнат напред. Само да спомена, че това обучение не ми е било особено приятно, но съм го правил заради другите. Не съм очаквал, че някой трябва да ми благодари за нещо - всичко е било ей така - от добри чувства.
    До тук добре!
    Идва обаче един момент, в който някой ви заявява че вече той ще се разпорежда със същата тази ескадрила, която вие сте организирали и се изтъкват причини които са толкова измислени, че не ми се говори за тях. И това не е всичко! Изтриват ви акаунта във VEF и ви заявяват, че не сте член на ескадрилата, която сте създали с цената на толкова усилия и време, защото нямат нужда от вас.
    Как бихте се чувствали вие в тази ситуация и какво ще направите?
    Можете например да кажете: добре който не ме харесва, да се чувства свободен - тук никой не може да ви държи насила! Обаждате се на Starshoy и му обяснявате за измамата с която са се добирали до паролата ви във VEF - в края на краищата всеки може да си регистрира ескадрила там, защо трябва да се присвоява нещо, което не е ваше (друг е реализирал идеята и друг е положил усилията за да се стигне до VEF)?
    Или, за не пострада българския имидж (някой пак ще каже - ами да, българска работа), да се направите, че нищо не е станало.
    Има и други варианти разбира се.
    Защо се стигна до тук?
    Заради триманикак не са ми приятни думите които ще напиша, но трябва да го направя- останалите никак не са наясно)
    Стоянов - с него за съжаление нещата не потръгнаха още от самото начало. Исках да го предупредя за нещо, което щеше да го предпази и можеше да убие ентусиазма му (мислеше се, че е най-добрия и исках да му кажа колко много добри пилоти има в света като Bagatur напр.), но той ме разбра погрешно и никога не ми е простил явно. От
    тогава измина доста време и Стоянов доста израстна, като пилот (дори мисля, че е по-добър от ED,но това разбира се времето ще покаже).
    ED - по ирония на съдбата аз създадох легендата за него, и от него получих "удар под кръста" (мекичко казано). Във форума сте чели какво казва за мен. Аз наистина не се мисля за нещо специално, и не съм като ED, който когато му казах , че ако говорим за най-добър, то =VNVV=Khan е най-добър от всички ни, той беше "бесен" (нищо че твърди обратното) и реши да извърши преврат, като се обяви за командир. Никога не съм ламтял за този пост, и ако той ми беше казал за желанието си щеше да го уредим спокойно като зрели хора. Но по този грозен начин се изложи много. И когато по време на тренировка трябваше да внеса поправка на нещо, което би било само от полза на останалите ме обвинява, че саботирам тези тренировки, нищо не разбирам и т.н. Браво на Foxy, който е много добре запознат с аеродинамика (личи си истинския пилот) и показа основната формула на която се основава летенето, та внесе яснота около спора. Тук вече прави чест на ED, че си призна че не разбира тези формули.
    Върха на обвиненията беше, че не съм знаел знаел какво да правя по време на мисии и че дори съм саботирал ескадрилата. Първото обвинение е защото той е летял много малко кооп мисии и счита, че и другите трябва да са може би като него (по-високо и по-далеч от противника, независимо от поставената задачата), а второто изглежда
    защото е трябвало да каже още нещо. Относно паролата за VEF, която считаше, че съм длъжен да му я дам и съм обвинен в саботиране на полетите там, ще кажа само, че за съботаж и дума не може да ствава, тъй като всеки можеше да си лети спокойно. Мога да се грижа за VEF и не беше нужно друг да се занимава с това, защото всеки който ми изпрати данните си, беше регистриран.
    Шило - за него съм се жертвал най-много, а той - винаги когато нещо не е ставало както е искал е казвал "егати ескадрилата" (като че ли се олицетворява с нея). Още доста преди много от вас да се присъединят, имахме едни разправии, след които явно
    е започнал да работи срещу мен. Непрекъсното пълнеше форумите с
    глупости и дори ме обвиняваше, че не знам какво е B&Z. Регистрира домейн без да се обсъди това предварително - беше много сърдит когато разбра, че моят сайт е редиректнат и може да се вижда от целия свят като http://vnvv.tk . Неговите приказки са накарали =VNVV=Falke45 да си мисли, че единствено Стоянов знаел какво е B&Z. Истината е, че Стеф и аз знаем какъв B&Z летеше Стоянов - а по-точно непрекъснато спирално набиране на височина и когато ни писнише да го гоним се връщахме, той тогава тръгваше да ни атакува. Аз съм правил най-доброто което съм можел, за да научат другите нещо - а Шило се оказва не само че е недоволен (всеки има право да
    не харесва преподаваното), а дори и си съчинява небивалици, явно за да постигне целта си. Човек който псува съвипускниците си (някои момчета от =2IAE=), затова че той не може да лети, а те го свалят постоянно и ги обвинява в читърство защото е зле запознат с характеристиките на самолетите, просто престава да съществува за мен.
    Останалите са добри хора, за тях само хубави неща мога да кажа.
    През тази ескадрила имаше доста хора които минаха и си отидоха, някои сериозно обидени от тези тримата - Veles например. Според мен добро момче, но те го изкараха по-черен от дявола. Тогава решението беше взето еднолично от ED. Ние със Стеф бяхме против, но заради доброто на ескадрилата не го правихме на въпрос. Както и да е, само където ескадрилата =VNVV= си спечели един враг в лицето на Veles, за съжаление.
    Стеф също каза, че не желае да участва повече и напусна - жалко и за него.
    Когато някой от въпросните господа е казал или каже нещо за мен, добро или лошо, имайте впредвид, че то е било или е с някаква цел.
    За край ще спомена само, че първоначалната идея за ескадрилата беше да се лети и на немски и на руски самолети. И точно затова, вчера регистрирах във VEF ескадрилата =BgAF= (Bulgarian Air Force), така че който е имал желание да лети на руски, американски и английски самолети вече може да го направи.

    P.S. Знам, че на тримата този пост няма да се хареса, но нека са наясно, че така или иначе всички ще го получат, а има и други форуми ако бъде изтрит!

    Да вече беше изтрит :roll: .

    Salute!

    #2
    Копие за всеки случай

    няма да бъде изтрито, не се притеснявай

    ами мога да ти преименувам тоя форум или да го архивирам и да отворя нов, какво предпочиташ?
    albireo написа
    ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

    Comment


      #3
      Мисля, че ще е по-коректно да се открие нов. Например
      IL2 - форумът на =BgAF=
      Българска Eскадрила за IL-2 FB
      или нещо такова .
      S!

      Comment

      Working...
      X