Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Каюткомпания-място където офицерите пият чай и си приказват

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Някой беше писал, че на Кузнецов били махнали "Гранит"-а. Да, ама не.


    А шо, сняли Граниты с Кузи или нет ?
    Поделиться632016-10-16 23:39:48
    Богдан
    старожил
    Богдан
    Зарегистрирован: 2010-04-22
    Приглашений: 0
    Сообщений: 605
    Провел на форуме:
    1 месяц 22 дня
    Последний визит:
    Сегодня 18:19:25
    Нет конечно!

    Comment


      страшен източник, една баба казала. Иначе проблема не е в ракетите а в това че апаратурата са я заляли с мазут.

      Comment


        Gaden Gogi написа Виж мнение
        страшен източник, една баба казала. Иначе проблема не е в ракетите а в това че апаратурата са я заляли с мазут.
        А ти да нямаш допуск за Североморск?

        Comment


          Не ми се спори, историята е описана достатъчно подробно по руският интернет. Кога е станало, какво е станало, и защо. Които иска ще я намери, който иска ще чете старожила Богдан.
          Last edited by gollum; 26-10-2016, 09:44.

          Comment


            Китайците ще си имат авионосец през април
            "Мисля, че видът на изпотени мъже им въздействаше." - дан Глокта

            Comment


              Малко по-горе снимките са доколкото видях на USS Zumwalt. Някой знае ли повече за това нещо - какви новости и възможности има и т.н.?

              Comment


                Попадна ми интересна снимка от семейния архив.Въпроса ми е,може ли да се разпознаят първите два офицера на снимката.Третият е дядо ми,но за съжаление е покойник от почти 30 години.
                Click image for larger version

Name:	Êàâàëà2 Íèêóëäåí 1943ã.jpg
Views:	1
Size:	52.8 КБ
ID:	554245
                Беломорската флотилия,град Кавала Никулден 1943 година

                Comment


                  То няма ли книга за Беломорската ни отбрана през Втората световна?Click image for larger version

Name:	Kniga_Valkanov.jpg
Views:	1
Size:	118.2 КБ
ID:	554246

                  Comment


                    Не съм я виждал до сега,ще я потърся.Благодаря.

                    Comment


                      Не можах да я намеря.Има ли я някой тук.Интересно ми е да я прочета.

                      Comment


                        Книгата няма как да ти я дам, не съм в страната. Но има огромна и обоснована вероятност, първият офицер, със сабята, който козирува, да е капитан Димитър Дудев.

                        Comment


                          Иха какво е мъртвило, на първа страница има теми в които за последен път е писано преди 3 години.
                          Не за друго само да си споделя- книги които на младини бяха просветление сега реших са си препрочитам преди заспиване.Започнах с Дълин и Гарзке, евро линейните кораби....и веднага почнаха да ми намирисват. Някак не върви за книга толкова дебела и с такива претенции толкова да се отдават на филиите и особенно фобиите си. Има много интересни цифри, но някой са пропуснати или просто не известни, примерно изпитанията на френските кораби, не се споменава при какво водоизместване са засичани скоростите.Книгите са интересни, но дъхат. Имам по работа да чета за Пз.38, но след това съм намислил да чета на ново Фриидман.

                          Comment


                            Май нерядко се оказва така с книгите, с които човек е започвал някога отдавна. Първите книги са формирали представите ни, после сме чели други, лека-полека сме изменяли мнението си и чак когато се върнем към началото може да се види голямата промяна
                            Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
                            Проект 22.06.1941 г.
                            "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

                            Comment


                              не съм съвсем съгласен, Хънинкът нокога не съм го излавял в някакви пристрастия, или Роб Грифин. Фриидман само в линкорите и то за поселдните лееееко залиташе. Виж книгите на уралвагон са си "руски" та дрънкат, от друга страна серията статии в Техника и Въоръжение за железни.последните са продължение на книгите за отечествената бронетехниа който умряха след 3-тата поради разногласия на екипа, но споре дмен за добро, статиите с амного по-подробни. Нов конкретната понеже четох две глави една след друга и силно минаправи впечатленеи как автора залита по френските кораби, които реално дори не са бойни съдове защото са скарани с всяка представа з абойна живучест....но на хартия са срахотни...и само мимоходом се споменава как супер прекрасният Ришельо е претоварен още при проектирането и ка на ЖБ се налага слагането на були....впрочем главата за италианците от книгата за оста е много интересна....много е жалко когато в иначе хубава книга автора е решил да си изпусне душата в 1-2 глави....

                              Comment


                                добавка- аз по начало говоря з акниги ан високо ниво, а не за начало със статии или жълтовки преминаване на високо ниво и препрочитане на жълтовката

                                Comment

                                Working...
                                X