Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Въпроси по ходовете досега

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Въпроси по ходовете досега

    писах ги и по ICQ но за удобство си ги слагам и тук:

    влиянието на Австралия в Нова Зеландия е дадено като 9%, приемам че е 90%

    трудно ми е да преценя кой строеж кога е започнат. Примерно Австралия явно е започнала линкор на ход 7, обаче + 12 хода прави 19, а е дадено че ще бъде завършен на 18ти ход, а тя няма никакви флотски науки
    въобще и трите флотски строежи са отместени с един ход назад
    никъде не намерих какви са маршрутите на търговските кораби

    и как така австралия развива д1.2 и д1.3 при положение че те изискват а3.5, а те го нямат

    и защо австралия на ход 6 разработва А020 а на ход 7 - А010??

    СССР - икономическата ефективност е дадена 45% още от ход 1, и в ход 7 е същата - не са отчетени науките или в началото е била друга?

    Великобритания - има някакви 20ИК от портове които не мога да разбера откъде идват, щото са отделно от търговията, а там където си писал търговските кораби си отчел и портовете и тия 20ИК съвсем висят във въздуха...

    да не би да си отчитал разни чуждестранни кораби, минали през портовете? сигурно е така, понеже не съм ги въвел още и затова не ми излизат...

    само че винаги отчиташ кораби да са минали през всички портове, а няма такива заповеди от играчите - нарочно ли така ги слагаш?
    albireo написа
    ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

    #2
    "влиянието на Австралия в Нова Зеландия е дадено като 9%, приемам че е 90%:"
    - Има го във файла, Нова Зеландия - 9%, Индонезия - 29%, но ако искаш, можеш да ги измениш

    "трудно ми е да преценя кой строеж кога е започнат. Примерно Австралия явно е започнала линкор на ход 7, обаче + 12 хода прави 19, а е дадено че ще бъде завършен на 18ти ход, а тя няма никакви флотски науки въобще и трите флотски строежи са отместени с един ход назад"
    - може да има грешки, аз така или иначе периодично правя проверки за грешки, но това не означава, че няма такива

    "никъде не намерих какви са маршрутите на търговските кораби "
    - никой не е задавал такива, аз ги смятам за удобство по най-краткия път, а и това няма значение до момента, в който не се започне пиратство или нещо от сорта

    За доктрините - тук там има неща, с които аз лично вече нямам сили да се боря - на всеки ход трябва да връщам команди на играчите с обяснението, че тази или онази наука и доктрина си имат изисквания - никой не си прави труда да ги чете. Това за Австралия аз явно съм го объркал обаче.

    За СССР сега просто не мога да си спомня как седяха нещата, ще гледам когато имам време да направя преизчисление.

    За Великобритания - да не би да имаш предвид позицията фабрики * портове?

    За търговията - реших да смятам на всеки само дохода от неговите си кораби, иначе май ще ми бъде доста сложно.
    Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
    Проект 22.06.1941 г.
    "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

    Comment


      #3
      добре, ще отчета всички грешки, само това не разбирам:

      при последните разговори за доходите от портове се разбрахме, че порт дава доход само ако минава през него кораб. Обаче имаш графа "доходи от портове" която е точно равна винаги на портове * фабрики без значение дали има търговски кораби. И като вкарам данните в системата, която смята едно към едно с правилата, се получават разлики.


      а, мислех си, има ли проблем да се разреши да се прикачат примерно 2 допълнителни части вместо 1 към дивизиите?
      albireo написа
      ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

      Comment


        #4
        Ерих Хартманн - ТАЗИ СТАТИЯ Е ЗА ЗАДЪЛЖИТЕЛНA ЧЕТЕНЕ!

        Дохода фабрики * портове се смята във всяка държава и по идея е същото, както всеки останал доход. Ако искаш, обясни си го като отвореност на икономиката към света. Търговията си е отделно и се базира на търговски кораби.
        За допълнителните части - както решиш, обаче струва ми се, че ще се получи значителен дисбаланс.

        За съжаление не ми остава кой знае какво време, но движа икономическия проект - честно казано, според мен той ще е значително по-естествен и ще може да се автоматизира изцяло. Връзката му със социалния модел е чрез параметри, които могат да зависят, а могат и да не зависят от него. Само че искам да го завърша в по-голяма степен и тогава да ти го покажа. Принципно, в него най-сетне ще има важното разграничение между военновремева и мирна икономика.
        Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
        Проект 22.06.1941 г.
        "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

        Comment


          #5
          последно за портовете

          единственото в правилата е следното:

          Порт - всеки порт ще дава допълнителен доход на държавата по тази формула:
          0.1 ИК за всеки минал през пристанището кораб + 1 * броя фабрики в държавата

          пример: в държавата има построени 8 фабрики; за съответния ход през пристанището са преминали 3 кораба:
          0.1 * 3 + 1 * 8 = 8.3 ИК от този порт
          Доходът от порт се осъществява само ако през него преминават търговски кораби.


          това е единственото място, където е казано портовете какъв доход дават. Ще коригирам формулите си според както ти ми ги даваш, но в правилата отсъстват.
          albireo написа
          ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

          Comment


            #6
            В правилата е дадено достатъчно, т.е. - от какво идва доходът от търговия и допълнителния приход, свързан с конкретното пристанище, през което тя се осъществява. Друг е въпросът, че на някои места са доста разхвърляни и трябваше да им направя още една систематизация преди да започне играта, но това щеше да глътне поне още десетина дни. Търговските доходи (морски и сухопътни) ги няма специално като формула в главната таблица за икономиката поради това, че тя щеше да стане още по-голяма и нямаше въобще да има как да се побира на един екран.
            Та, още веднъж - всички доходи, несвързани с търговия си се смятат по главната таблица (има я във файла на всеки играч).
            Търговския доход се смята отделно, така:
            1. брой кораби * брой курсове * коефициента на морската търговия
            ( 6 кораба, правещи три курса всеки при коефициент на морска търговия 0.10 прави = 6 * 3 * 0.10 = 1.8 ИК)
            2. доход от пристанището, през което минават корабите:
            брой преминали кораби * 0.1 + 1 * брой фабрики в държавата
            (или от горния пример: 6 * 3 * 0.1 + 1 * брой фабрики, ако приемем броя фабрики да е равен на 6, то:
            6 * 3 * 0.1 + 1 * 6 = 7.8 ИК)
            Доходите от 1. и 2. се събират и се слагат в графа "търговия" на таблицата за икономиката на държавта. Това е.
            Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
            Проект 22.06.1941 г.
            "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

            Comment


              #7
              самолетоносачите са оцветени така както изискващите доктрина / наука части, но няма доктрина / наука за тях а и всеки си ги строи
              albireo написа
              ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

              Comment


                #8
                Да, май съм пропуснал да сложа наука за него.
                За сраженията, когато се стига до тях - ще имам време да ги смятам. Сигурно от другата седмица ще съм малко по-свободен, тъй като прекия ми шеф ще се върне от Холандия и част от работата, която сега седи и на моята глава ще отпадне.
                Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
                Проект 22.06.1941 г.
                "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

                Comment


                  #9
                  Ако играта отново тръгне и аз смятам сраженията, може пробно да въведем следния модел:
                  -1- военния ход продължава да си се дели на две части, по ден и половина - два всяка;
                  -2- ако смятаме, че един игрален ход е 1 месец, то всяка негова фаза ще е 15 дни;
                  -3- въвеждаме времево разпределение на заповедите от този сорт:
                  а. заповед А - изпълнение толкова дни
                  б. заповед Б - изпълнение толкова дни
                  ...
                  примерно:
                  а. придвижване на дивизията на изходна позиция - дни 1-3
                  б. разузнаване на терена - ден 4
                  в. подготовка и съсредоточаване за атака - ден 5
                  г. първа атака - ден 6
                  д. прегрупиране - ден 7
                  е. втора атака - ден 8
                  ...
                  От една страна - това ще е по-интересно за играчите, от друга - ще мога да изтествам няколко идеи.
                  Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
                  Проект 22.06.1941 г.
                  "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

                  Comment

                  Working...
                  X