Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Съюзно командване

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Съюзно командване

    Тук предлагам създаването на съюзно командване за координация на действията със следните подразделения:

    Комитет на ръководителите на държавите
    Включва държавните глави на съюзните държави. Задачата му е да очертава политическите насоки на една бъдеща кампания и да определя приоритетите пред военното планиране.

    Комитет на Началник щабовете
    -"Изток" (Япония, Австралия, Персия) Действа на територията на Азия и Далечния Изток
    -"Запад" (Британия, Франция) Действа на територията на Европа
    Планиране на операциите в съответния район.

    Комитетите на нач. щабовете може да си постнат отделни теми, като за Източното командване може да се ползва темата на "Самурайски меч" (май беше катана )
    Пишут нам много.... Погубит нас всеобщая грамотность.
    Неизвестен руски адмирал

    #2
    Имам дълга да съобщя на всички заинтересовани зли пичове, че този ход флотът и сухопътните сили на Австралия провеждат операция под кодовото название "Джеймисън".
    От сигурен източник, т.е. врагът, научих, че Вересчагин се готви да окупира този ход провинция ТО 08 и да построи там пристанище и база за флот и авиация. Това е недопустимо според моята оценка, и изпращам натам каквото мога.
    Това не означава че отпада ангажимента ми към Пресия по африканския казус и мои кораби ще бъдат в 086 /операция "Тълмордю"/ и друг може би за два хода в 099.
    Може и всичко да се размине и без бой, но все пак може да ми пожелаете успех, руснака няма да направи колхоз на Хаваите!

    Comment


      #3
      Само министъра ти ли не знае за всички тия операции? Нема лошо де
      Канцлер на хазната

      Comment


        #4
        Успех и дано Боговете бъдат с Вас! Много ценна информация
        То исторически филми в България не се правят, щото няма продуктово позициониране - Симеон Цветков 2012г.

        Comment


          #5
          И така, докладвам пред съюзното командване, че поради общото им предвижване и все пак различната им скорост основните сили на Австралйиския флот/Северната ескадра под командването на командор Дийпуотър/ се намират в квадрант 148, планирано прикривани от изстребители. Следващия, 8 ми ход, те ще ударят по ТО 08, който вероятно в този момент ще е станал С39, информацията е от твърдо изразеното намерение на Верес пред мен и повторено от него днес при нов разговор. За този ход ще разполагам и с морска авиация в района, която обаче е слабо ефективна по сухопътни цели.
          Поради отлагането на играта с една седмица вече имаме време да обмислим всички подробности около този факт.
          Свиквам военна конференция, позовавайки се на съюзния ни договор, подписан от Държавните глави на страните членки.
          ТО08 е място със стратегическо значение за Тихоокенския район и за Австралия, завладяването му от СССР е недопустимо по военни съображения. Руската окупация там, ще бъде последвана от изграждането на база за кораби, подводници и Стр. бомбардировачи, които за седем хекса, което е един техен ход са над А01 или Я01. Такъв акт е насочен и срещу Япония. Предложени ми бяха 100 ИК като компенсация, което е сумата за изграждане на пристанище и започването на строителство на бая кораби,зли пичове. Готови ли сте или да се оправям, както си знам!

          Настойчиво моля за вашите съображения!

          Comment


            #6
            Това война ли значи? Или? Какво точно става?
            Канцлер на хазната

            Comment


              #7
              Война значи.Фон Даниц смята да ги атакува. По негови данни, руснаците нямат силен флот.
              Япония как може да бъде полезна на вас ?
              То исторически филми в България не се правят, щото няма продуктово позициониране - Симеон Цветков 2012г.

              Comment


                #8
                Абе те руснаците може и един кораб да нямат, ама не си представям какво точно ще правим като стъпим в Азия! Ама айде... Бог и СЪЮЗНИЦИТЕ да са ни напомощ .
                Канцлер на хазната

                Comment


                  #9
                  Съображение на Японския Императорски Щаб

                  1. Заемането на Хаваите наистина е заплаха към нашите страни, но е и слабост в позицията на СССР.
                  2. Твърдо заставаме на страната на Австралия, с 5 ПД, 1 КавД, 1 ЛПД, 2 ДМорска пехота. Авиацията, танковете и моторизираните ни дивизии ще са готови за ход 11.
                  3. На ход 9 ще имаме 2 транспортни ескадрили, които могат да поемат океанската логистика.
                  4. В Азия смятам, че ще ни прегази (т.е. предвиждам загубата на Манджурия, Сахалин и Корея).
                  5. Ако го удържим до ход 10 ще му отворим нов фронт в комунистически Китай и Средна Азия.

                  Предлагам следния стратегически план, който слава богу имаме време да разработим оперативно по време на паузата:
                  Операция срещу Хаваите
                  Провежда се от австралийския флот на ход 8. На ход 9 се включва японската транспортна авиация, която може да достави 2 Доброволчески дивизии или съплай.
                  Японския флот може да се включи най-рано на ход 11 с транспортни кораби и на ход 12 с 1 Крайцер.
                  Овладяването на Хаваите ни задължава да напреднем към Алеутите. Това се планира да стане евентуално след 1-2 хода. До това време Верес ще е струпал там войски, но е важно да му отвлечем вниманието.

                  Операция в Манджурия
                  Силите на Япония и Манджурия ще удържат настъпващия противник, макар да смятам, че до 4-5 хода не трябва да започваме бойни действия с него.
                  Пишут нам много.... Погубит нас всеобщая грамотность.
                  Неизвестен руски адмирал

                  Comment


                    #10
                    Колкото повече плана се разработва, толкова по-логичен става. Може би наистина сега е момента да изненадаме СССР, но не смятам, че ако сега нашият съюз се изправи срещу всички включително СССР нямаме особен шанс! Замислете са за единна Европа (в смисъл Германия да ни помага, но да не влиза в съюза!). Нещо такова!
                    Канцлер на хазната

                    Comment


                      #11
                      Германия надали ще ни помогне, Витман е станал почти сателит на СССР
                      За плана - Великобритания е готова, флотът ни ще е готов ход 9-12 (първо излизат крайцери и ход 12 линкорите). Сухопътни части почти нямаме, чак ход 11 излизат 2 танкови див..

                      За Западния фронт предлагам на Франция - при положение, че Германия обяви война, то вие да я ангажирате по суша, аз ще пратя каквото имам в Балтийско море и се надявам да установя контрол там (да се надяваме, че те не са направили флот). След което ще чакам завършването на дивизиите и тогава може десант или в СССР или в северна Германия. Авиацията ще я пратя при вас.
                      Ако Германия си трае, то същата процедура, но дружно влизаме в Балтика и правим веднага десант в СССР.
                      XV mile the sea brode is
                      From Turkey to the Ile of Rodez...

                      Comment


                        #12
                        Не е ли време да съживим тази тема? :twisted:
                        Fairness is a wonderful attribute, Major Anderson. It has nothing to do with war."
                        Page 97
                        "Human beings didn't evolve brains in order to lie around on lakes. Killing's the first thing we learned. And a good thing we did, or we'd be dead, and the tigers would own the earth."
                        Page 241
                        "I am your enemy, the first one you've ever had who was smarter than you. There is no teacher but the enemy. No one but the enemy will tell you what the enemy is going to do. No one but the enemy will ever teach you how to destroy and conquer. Only the enemy tells you where he is strong. And the rules of the game are what you can do to him and what you can stop him from doing to you. I am your enemy from now on. From now on I am your teacher."
                        Page 262
                        Ender's Game

                        Comment


                          #13
                          Ми тя играта умря, ти темата ще съживяваш...
                          <<..........>>

                          Comment


                            #14
                            Не мисля, че е умряла... според мен до няколко дни ще се пооправи малко

                            Ама айде да имаме някъв план!
                            Канцлер на хазната

                            Comment

                            Working...
                            X