Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Договори

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Договори

    В тази тема поствай готовите договори. И тайните и явните.
    Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
    Проект 22.06.1941 г.
    "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

    #2
    Вестернизация, Глобализация vs. Национализъм

    Договор за сътрудничество в областта на научните изследвания и индустриализацията между Персийската империя и Австралия.

    С настоящият договор двете страни предоставят възможността на научните си работници да работят в екип с такива от другата страна и по този начин използвайки традициите в научните области Персия и Австралия да покоряват, заедно и по-бързо, нови научни върхове.
    Двете страни на договора се задължават да споделят новите разработени науки една с друга максимално бързо.


    Подпис: von Danitz - premier
    Подпис: Негово Величество Шахриар Джахандар, Принц на Персия

    Подписан на 4-ти ход.

    -----------------------------------------

    Пакт за ненападение, военна взаимопомощ между Персийската Империя и Австралия.

    Двете страни на договора се задължават да не си обявяват война и да атакуват бойните си части.


    Подпис: von Danitz - premier

    Подпис: Негово Величество Шахриар Джахандар, Принц на Персия

    Подписан на 4-ти ход.

    ------------------------------------------

    Търговски договор между Персийската Империя и Австралия.

    С настоящият договор двете държави уреждат търговското си сътрудничество, с цел по-добро използване на ресурсите и индустриален ръст.


    Подпис: Sturmfuhrer – Външен министър

    Подпис: Негово Величество Шахриар Джахандар, Принц на Персия


    Договора се подписа на 4-ти ход и важи до 24 ход

    Comment


      #3
      Днес при мен пристигна това като ЛС:
      От: Sturmfuhrer
      До: messire Woland
      Пуснато на: 29th-Февруари-2004 18:02
      Заглавие: Някви договори...
      Извинявай, но съм пред заспиване, а трябва да пиша договори...
      Договор за създаване на Съюз на Свободните Народи.
      С този договор Австралия, Нова Зенландия и Индонезия създават Съюза на Свободните Народи, чиито

      членове са задължени :

      1. Да си помагат взаимно във военно-научната област възможно най-ползотворно.
      2. Търговията на стоки е напълно свободна и не се влияе от граници.
      3. При действия от друга страна, застрашаващи националната сигурност се вземат общи мерки.
      4. Ако една страна от съюза обяви война, то всички трабва да влезнат на нейна страна

      Австралия: Штурмфюрер [Подписано]

      Тва е всичко. Ако има прблем ме извини, но... наистина мога да гледам. Май тва трява???
      Членове 1 и 2 са приети без възражения.
      Обаче член 3 е много неясен.
      Член 4 е неприемлив изцяло, освен че е не много ясен. Според него, ако да речем Индонезия обяви война на Франция или Индия да речем, това ще означава, че и другите две държави трябва веднага да я последват.
      Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
      Проект 22.06.1941 г.
      "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

      Comment


        #4
        точка 4 е напълно неприемлива за Нова Зеландия - последната е съгласна само на отбранителен съюз, но напълно отхвърля всякакви обвързвания, поддържащи агресивна война.
        albireo написа
        ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

        Comment


          #5
          така де, лично я префасонирах и си е при Воланд в отбранителния вариант, плюс това публикувахме само първите две, консултирай се с Воланд

          v D

          Comment


            #6
            Индонезия и Нова Зеландия са съгласни, обаче би ли ме улеснил и пуснал тука пълния текст на договора?

            Получихте ли проектодоговора от Япония и кога ще отговорите?
            albireo написа
            ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

            Comment


              #7
              ето целият договор, последните две точки са тайни анекси, един вид поправката Данитц- Фридрих

              1. Да си помагат взаимно във военно-научната област възможно най-ползотворно.
              2. Търговията на стоки е напълно свободна и не се влияе от граници.
              ------------------
              3. Ако някой от подписалите договора страни стане жертва както на въоръжена агресия на чужда страна, така и на какъквто и да е произвол над нейна собственост или граждани, другата страна се задължава да я подкрепи с всички налични средства под нейна юрисдикция, включително и с включване при война. Сепаративни договори в този случай са недопустими.
              4.Договорните страни се споразумяват да провеждат консултации за взаимни акции във външната си политика, включително за включването си в други съюзни отношения. При едностранни въоръжени акции те не се задължават да се подкрепят. Това обаче не анулира предходните клаузи на договора.


              С Япония в момента не сме стигнали до текст, имаше бая преговори, но те малко ме ядосаха с тази история за Русия и ги изчаквам да се накумят , териториално нямаме спорове, ако това е важно за щастие примерно. Търся гаранции, че в някакъв момент те като средищна сила няма да ми спретнат някой Пърл харбър, те се чудят как да ми го гарантират. А и изкам от тях да си делкаме каучука ако го намерят преди нас, щото имам предчуствие че е някъде тъдява!!! А пък другите играчи нещо нямат

              Comment


                #8
                последно Япония ви предложи договор и чака отговор - това знам от тях...
                albireo написа
                ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

                Comment


                  #9
                  А ние го знаем от теб Абе имаше някви договори, но те се държат нагло и глупаво, така че... хмммммм. Шефа да каже А ние дотогава ще бъдем гарант за сигурността на рибите в океана МУХАХАХАХАХХАХАХАХАХАХАХАХА!
                  Канцлер на хазната

                  Comment


                    #10
                    Договор между Персия, Япония, Великобритания, Франция и Австралийски съюз за взаимна защита и сътрудничество

                    Клаузи на договора:
                    т1. Страните подписали договора се задължават да поддържат мирни отношения помежду си, както и да окажат незабавна помощ в случай на външна агресия срещу някоя от тях.

                    т2. Научният обмен между страните подписали договора е неограничен, като всяка от тях се задължава да започне изграждането на поне една нова лаборатория не по-късно от ход 7.

                    т3. Страните подписали договора нямат право да налагат мито при търговия помежду си.

                    Подпис: Негово Величество Шахриар Джахандар, Принц на Персия
                    Подпис: Негово Величество Джордж VI, крал на Великобритания
                    Подпис: Негово Величество Микадо Парабелум-император на Япония
                    Подпис: мосю Жорж Клемонсо(xsmind) - президент на Франция
                    Подпис: полковник von Danitz, министър-президент на Австралийския съюз


                    Договорът е таен. Очаквам да ми бъде отворена папката с договорния форум, ако е възможно!

                    Comment

                    Working...
                    X