Съобщение

Collapse
No announcement yet.

=VNVV= във ВЕФ 2...

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    #16
    Наистина е трудно да се различават самолетите от далечно разстояние.
    Макар че и това ще постигнете с течение на времето. Оитвайте се да запомняте характерните силуети на руските машини, трудност за нас ще е и сравнително голямото разнообразие на руски и американски машини. За сравнение силуета на месера просто не може да се сбърка, независимо от модификациите му. Пък и размерът му го отличава от руските.
    Докато очите ви не свикнат да различават силуетите отдалеч, се стремете да приближите достатъчно близко за да сте сигурни кого атакувате. Гледайте за отличителните знаци, звездите, синия корем на повечето руски самолети, жълтото по носа и краищата на крилата на повечето немски скинове. Пък и стрелбата от далечно разстояние много рядко може да ви донесе успех.
    И най-важното - НИКОГА НЕ СТРЕЛЯЙТЕ, АКО НЕ СТЕ АБСОЛЮТНО УБЕДЕНИ, ЧЕ НА ПРИЦЕЛА ВИ Е ВРАГ!
    По добре да пропуснете изгодна позиция, отколкото да застреляте свой!
    После ще ни разкатаят от мърморене във форума на ВЕФ...

    Comment


      #17
      Ами аз правя следното за да различавам - докато се доближавам (освен челно, защото тогава е ясно, че не е твой) до някой самолет пускам за малко най-увеличения зоом - ако не видя маркировката поне ще видя формата на криле и хор. стабилизатори и ще преценя дали е мой или чужд. Горе-долу мисля, че съм си изпипал контролите за всяка възможна ситуация...
      20ти декември преди излитане, Спаич към техника си :
      "Иване, сега кръв ще се лее!"

      Comment


        #18
        Ами почти всеки ВЕФ в който съм играл(не повече от 8) все някой от нашите се пристрояваше зад мен за да ме провери дали съм от лошите.... а аз напълвах гащите и катерех нагоре за да му бягам....
        Основните разлики са, че месера е по голям от всеки як и лагг лесно се познава по високо разположеното хоризонтално опашно оперение дори да ти е на 6 часа.
        Жълт цвят по самолета също е сигурен знак.
        това се сещам засега
        su27 AKA =VNVV=Stoyanov
        ______________________________
        "Ще се видим във Валхала!"

        Comment


          #19
          а и ако катерите нагоре, самолет който е зад вас по лесно би ви разпознал,за разлика от летене по права линия
          su27 AKA =VNVV=Stoyanov
          ______________________________
          "Ще се видим във Валхала!"

          Comment


            #20
            Nomer4e

            Запиши ме с номер 15 -с благодарност =VNVV=Rosev

            Comment


              #21
              Кръстовете (отличителните знаци на Луфтвафе) на двете полукрила на всички гремански самолети, се виждат на 300-400м разстояние. Поне при мен е така. Влияние оказвaт и настройките на детайлността на изображението.
              =VNVV=Shilo
              Въздушните на Негово Величество Войски

              Comment


                #22
                Наступит 1943 год)))) будут давать Ла-5))))
                Посмотрим как повоюем а то на ЛАГГ-1941 года....не повоюешь(((
                Или на як-1....
                Очень плохие самол¸ты)
                Так что скоро медалей станет меньше))) жд¸м Ла-5)))
                И Р-40))) и р-38))))
                Ах а были бы як-3 или як-9 У
                Вот уж повоевали бы)

                И медалей станет меньше и жить будете меньше..
                На "летучем голандце" впервые в нашу честь запалят факела

                Comment


                  #23
                  Veles ти не умееш да губиш приятелю....
                  Не бъди толкова злобен... все пак ние трябва да загубим войната......
                  Следващият път когато сме във ВЕФ и ти си ударен, ще мина пред теб и ще стоя мирен за да можеш да ме свалиш
                  Ако искаш реванш кажи......
                  Поздрави!
                  su27 AKA =VNVV=Stoyanov
                  ______________________________
                  "Ще се видим във Валхала!"

                  Comment


                    #24
                    Blitzkrieg ъпгрейди

                    Stoyanov написа
                    Veles ти не умееш да губиш приятелю....
                    Не бъди толкова злобен... все пак ние трябва да загубим войната......
                    Следващият път когато сме във ВЕФ и ти си ударен, ще мина пред теб и ще стоя мирен за да можеш да ме свалиш
                    Ако искаш реванш кажи......
                    Поздрави!
                    Это игра))))
                    БУДЕМ ИГРАТЬ))))
                    ПРОСТО ОТКУДА БОЛГАРЫ ВЗЯЛИСЬ НА ВОСТОЧНОМ ФРОНТЕ)))))
                    пограем)))
                    На "летучем голандце" впервые в нашу честь запалят факела

                    Comment


                      #25
                      Здравейте Момчета реших и аз да разкажа за опита си във ВЕФ.Имам 36 мисии като от тях 11 пъти съм убиван бе не е малко но отначало обрах бая бой.После потръгна особенно от мисии 20 до 29 свалих 2 самолета и унищожих 15 цели на земята -вагони и коли.Когато се падне свестен самолет като 109Г-2 или 109Ф-4 работата бива дори и сам човек може нормално да се качи високо до издебне цел и след атака да се въвне горе кадето е по безопасно.Е факт е че далеч не всички засегнати самолети стават на победа.Някои все пак кацат в полето или се добират до базата си изтървал съм и чисти победи защото ударения самолет пада след мен.В последно време взеха да се падат много Емили не знам защо но е факт значи в последните 8 мисии от 14599 до 14732 но не поредни 4 пъти ми се пада Емил и дшнесох 3 кила в единия случай противника бе с П-40 с две думи от нашето прикритие жив немец не остана.Най ме вбеси мисия 14630 там хем скочих над немско хем отнесох кил писах чак на админа на ВЕФ и ми казаха абе може би е грешка ама тва е положението.Та за 109Е -в мисия 14721 бях прикритие с бомберите мина добре но после хукнах да помагам на прихванат 109Е -от ЛаГГ3 след три захода оня остави меса и се зае с мене установих че е по маневрен на малки височини и хукнах нагоге -на два остри завоя тъкмо го вкарвам в прицела и Емил се срива!Хукнах нагоре ама късно с оглеждане разбрах че ЛаГГ-овете са вече 4 по нататък -хукнах да бягам ама тва не е Г-2 както се казваше в един руски филм -тихоходного сомолета догоняют и ...В тези няколко мисии забелязах че руснаците не винаги се движат в двойка но винаги в близка формация постоянно контактуват и така взимат превес.Не скачайте над вража територия тва си е кил и при успешен скок.В мисия 14732 довлякох тежко ударен густав -без елерони с дупка в лявото крило и засегнато приборно табло от 20 км в руско до наша територия а всички накачини отгоре ми Хърикейни го отнесоха.Младите пилоти видят ли ударена машина им действа като магнит но когато наоколо има още противници това става фатална грешка.Видях и всякакви образи-да си скача без ,бой да излитат и след два кръга да кацат само за 15-те точки и дуги от тоя сорт.Между другото тия РЕ на Багата имат много стабилен ТС не е лошо да имаме нещо подобно.Наистина трябва да тренираме но и без да се поопърляме в бой няма да стане работата.А и това е все пак само игра както сам видях понякога от една грешка на сървъра се сриваш на нула без даже да си виновен.Няма да се сърдя на критики.Просто сметнах че няма да е излишно да кажа какво съм препатил.

                      Comment


                        #26
                        Тия във ВЕФ са откачили!
                        Вчера ни пуснаха с Е4 с/у Як-1б и МиГ-3УД баси избиха ни като пилци.Накрая останахме аз и още един и се бием над нашето летище с 2 ил-а и един МиГ накрая те явно се отказаха(заради горивото най-вероятно) и ние успяхме да кацнем с последните капки гориво.....
                        su27 AKA =VNVV=Stoyanov
                        ______________________________
                        "Ще се видим във Валхала!"

                        Comment


                          #27
                          Бааа поредната олигофрения във ВЕФ
                          Свали ме един от нашите и загубих железен и рицарски кръст .....
                          su27 AKA =VNVV=Stoyanov
                          ______________________________
                          "Ще се видим във Валхала!"

                          Comment


                            #28
                            Абе орли идвайте по често на фронта във ВЕФ.Руското настъпление започна и боевете са ожесточени.Давайте да летим по често и по повече хора.Не е чак толкова страшно особенно ако противника е разнороден тоест не от една ескадрила.Поите съвети за оцелявяне са следните летете високо над 7000м ако няма Миг там няма кой да ви гони ако пък има бягайте долу те са по слаби там.Отначало атакувайте единични самолети и не се впускайте в мелета от много биещи се машини.Следете картата и гледайте да сте близо до своя територия погнат ли ви затваряте радиатора и пикирате към своите позиции като постоянно правите движения за да затрудните прицелването ако ви стрелят.Най добрите цели са изтребители които гонят ваш самолет те са така ангажирани че ви усещат когато вече ги застрелвате.Засега това е Чао и айде на бой

                            Comment


                              #29
                              след 2 дена т.е. от 1 март ми почва неограничения интернет
                              ако дотогава и успея да се обзаведа с някакъв стик обещавам всеки ден да се включвам
                              пък ще видим... ще се уча в движение :o


                              Dark Galaxy ---> GoodKnight

                              Comment


                                #30
                                Здравейте юнаци.Днес направих две мисии в двойка една със Стоянов и една със Багата като ДДВВ Крали Марко -ей жестоко беше друго си е като не си сам дори забелязах че единичните пилоти избягвяха да ни атакуват.От двете мисии само Багата сабори един Як но и Стоянов засегна тежко един Миг.Давайте да летим бе само се моткаме такива марули летят на ВЕФ е има и много добри ама нали ги гледам всички са с над 250 мисии.Абе чух че някои искат да летят на руски самолети-ако е верно нека го правят Багата е регистрирал ескадрила http://66.114.65.249/vov/singlesquad...squadronid=784 и той лети като руснак и като немец аз лично си оставам верен на Царя и Райха моето мнение е че в ОКЛ имаме по голям шанс да се отличим и без това там пилотите са доста по малко от тези във ВВС а и не ги любя руските машини(но ги уважавам като противници) Сега и ТС имаме изобщо няма пробпеми.Е верно добре е да се стиковат двойки ама ако чакаме с това темпо войната ще свърши. То мене ако питате трябва и по малко като бомбери да тренираме че там формацията си е направо животоспасяваща.А днес съм шашнат-Багата опознова самолетите от майната си абе и аз съм с 19инчов монитор и аз съм на такава резолюция ма аз само тлъсти точки виждам а той веднага Як е или 109 е опита си е опит !!

                                Comment

                                Working...
                                X