Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Pеформата в българското образование

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    tonev написа Виж мнение
    Може би в София... в повечето провинциални вузове гледат твърде лошо на това студентите да работят или да имат дете...
    За цяла София не бих могъл да кажа, но в УНСС отношението към такива хора беше повече от отвратително, освен разбира се, ако не работят при когото трябва
    Quae fuerant vitia, mores sunt.

    Comment




      Статия за британската система за изучаване на история в училище, за различията между възгледите на торите (по-националистични и консервативни - история на знанията, на датите и фактите) и лейбъристите (повече ориентирани към европейска и световна история).

      П.П. Може би в друга тема говорехме за обучението по история, но в момента не мога да я открия.

      Comment


        Никак не мога да се съглася! Навремето живеех в подобна държава и по тази логика, ако се разчиташе само на държавното възпитание сега аз и хилядите мои връстници, както и две поколения преди мен щяхме да сме яростни защитници на идеи прокламирани по това време, идеи добре звучащи и възвишени, но неизпълними. А стана друго гледайки реалния свят стигнахме до извода, че и училището може да лъже.


        ******
        Last edited by Sir Gray; 06-01-2016, 13:12.

        Comment




          Правилния начин да се образоват децата

          Comment


            Кухулин написа Виж мнение
            Правилния начин да се образоват децата
            И аз имах такава учителка - по математика. И виж ме сега какъв съм образован!
            "Culture is roughly everything we do and monkeys don't."
            FitzRoy Somerset, 4th Baron Raglan

            Comment


              Ние имахме такава учителка по биология, при това във високите класове. Оттам и любовта ми към биохимията

              Comment


                Спомняте ли си учебниците по Роден край от 80-те години? И аз съм от това поколение, което е учило по тези програми... Тогава образованието не просто образоваше, но преподаваше мироглед, формираше младата гвардия...

                Click image for larger version

Name:	12814530_1148062588561815_5373545117640579015_n.jpg
Views:	1
Size:	51.2 КБ
ID:	552924Click image for larger version

Name:	12814099_1148063788561695_6502772068803876152_n.jpg
Views:	1
Size:	73.9 КБ
ID:	552925Click image for larger version

Name:	12805786_1148062691895138_8589053681405950198_n.jpg
Views:	1
Size:	78.8 КБ
ID:	552926Click image for larger version

Name:	12814634_1148062918561782_5984578456361673695_n.jpg
Views:	1
Size:	80.7 КБ
ID:	552927
                Comment is free, but facts are sacred.

                Comment


                  Ликувай народе, реформата дойде:
                  Освен имената на училищата с новия закон се променя и структурата на образованието, като диплома за основно образование ще се взема след завършен седми, а не след завършен осми клас.


                  Нека да наблегна на тези изключително важни промени, които ще изстрелят българското образование към нови висини:

                  1. Ще се променят имената на някои училища
                  2. Ще се сменят печатите
                  3. Ще се сменят банковите сметки

                  Как е, поразени ли сте? Не мислехте, че този ден ще дойде, нали? Мислехте, че образованието ни вечно ще тъне в посредственост? Е, управляващите ви показаха, че грешите. Погледнете горните три промени... колко величествено изглеждат, нали? Просто се замислете какво ОГРОМНО влияние ще окажат те върху подобряването на образованието ни.

                  Само като се замисля колко нощи не съм могъл да спя, защото съм си мислел за жалкия печат, който имаше моето училище... нищо, сега поне ще го обновят и това ще мотивира учениците да учат! Единствено се надявам да обновят печатите на всички училища, иначе няма да е честно - учениците от училища с нови печати ще се подиграват на ученици от училища, на които не са им дали нови печати и това може да им срине психиката! Господи, не го позволявай!

                  Промяната в имената също е от първостепенно значение. Бившето ми училище вече няма да е "средно общообразователно училище", а само "средно училище". Идея си нямате как се радвам, тази дума "общообразователно" супер много ме дразнеше. Даже веднъж докато си учех урока вкъщи, ей така от никъде се замислих на съкращението "СОУ" и ми стана толкова неприятно, че забравих да си довърша урока, в резултат на което изкарах тройка. Сега вече съкращението ще е "СУ", което е много по-добре.

                  Има и някои други промени, които също са важни и полезни. Например, предвижда се учениците да преминават в по-горен клас, дори и при слаби резултати. Приветствам това нововъведение. Защо ли? Ами я си помислете, че в един клас има двама добри приятели - седят на един чин, говорят си постоянно, разбират се... и изведнъж в края на годината се оказва, че единия ще трябва да повтаря класа заради слаби резултати. Ами това може да им развали приятелството! Вече няма да са постоянно заедно, ще могат да се виждат само в междучасията. Ученикът, който ще повтаря, ще трябва да свиква с нов клас, ново обкръжение, а това може да има катастрофални последствия за психиката му, даже може да го подтикне към самоубийство! Радвам се, че министърката ги е предвидила тези неща и ще поправи тази несправедливост.

                  Доживяхме я реформата, дами и господа, доживяхме я...

                  Comment

                  Working...
                  X