Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Руският Флот

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    #61
    мен такава тема не ме кефи, откорвено ти казвам.По добре да говорим за ветроходи, крайцери, броненоссци и въобще всичко що плава по море.
    П.В.

    Comment


      #62
      Не бе нека си разглеждаме само линкора + самолетче, срещу батареята
      Значи освен основния калибър една брегова батарея (германска) има следните неща:
      1. 152мм оръдия/гаубици (трофейни руски)
      2. 75 мм противотанкови оръдия
      3. 80 мм минохвъргачки
      4. 88,37,20 мм зенитки
      5. много картечници.
      6. Прожектори.
      7. Аеростати.
      Абе ще взема да ви препиша от книгата "Артилерията на Вермахта" съставът на една батарея.
      Има и друг момент. Пламен казва че няма линкор потопен от брегова батарея (освен щайгерасници). Ами самия факт че линкора не се е наврял при батареята говори че тя (батареята) се е изпълнила задачата и не е допуснала противника на охраняваната от нея брегова линия.

      Comment


        #63
        Ок, макар че всичко дето плава по море си има определено предназначение и рано или късно влиза в досег с брега. Така че няма как да избегнете и въпросите на бреговата охрана и авиацията (и ролята им във флотските дела).

        Comment


          #64
          Ето сега аз ще ти навържа двете неща Линкор и батарея и тема
          Руските /съветски линкори и крайцери изстреват десетки хиляди снаряди срещу брегови цели.Сега трява да се види ефектът от тази стрелба на ли сме в тема руски флотКиров стреля, Максим Горки, Октябърска революция, Марат преди и след гърми като луд
          П.В.

          Comment


            #65
            нека поговорим за броненосните крайцери

            Малко със закъснение но и аз да се изкажа
            Никакъв смисъл няма да се обсъжда темата батарея срещу кораб въоръжени с ЕДИН И СЪЩ КАЛИБЪР ОРЪДИЯ. Батареята винаги има предимства по няколко причини:
            1. Първото и най-простото е, че винаги знае по-точно от кораба собственото си местоположение, т.е. може по добре да се пристреля и да коригира огъня си.
            2. Не трябва да маневрира, т. е. корекциите на стрелбата й ще са минимални.
            3. Много по-добре укрита е от кораба, защото в морето насипи и хълмове няма.
            4. Има много по-устойчива на поражения е, защото оръдията й не зависят от изправното функциониране на корабните механизми и енергетика. Не са концентрирани на такава малка площ както кораба. И много по-бързо биха се ремонтирали дори средни по обем поражения в сравнение с кораба.
            5. Целеуказването на батареята не е задължително да става от самата батарея, а за кораба, дори със самолет това не е така.
            Ако обаче батареята и кораба са въоръжени с различен калибър-пак какво да спорим. Просто корабът ще разстреля необезпокояван батареята както "Шарнхорст" и "Гнейзенау" 1914 г. разстрелват 75 мм-ките на о. Нова Каледония (май там беше. Пак ще го проверя).
            ЗА флота на Русия-я по-внимателно четете какво е написал Ам-Гъл. Никоя страна в света не е успяла да се изгради като Велика сила без силен флот. Примери колкото щете.
            Пишут нам много.... Погубит нас всеобщая грамотность.
            Неизвестен руски адмирал

            Comment


              #66
              Браво, Одзава, ето едно напълно разумно разуждение.Съгласен!:tup:
              П.В.

              Comment


                #67
                Съгласен за батареята или за великата сила? 'щото имам спомен че до '89 СССР беше велика сила без да има някакъв особен флот, подводниците с балистични ракети не си разглеждам защото те са по-скоро средствозаавтономно базиране на ракети.

                Comment


                  #68
                  Първоначални разходи (най-накрая

                  Съгласен съм . А за Студената война - именно подводниците тогава бяха определящи за силата на един флот, според мен. Така че СССР имаше флот подобаващ на една Велика сила (ефективността му в бой е отделен въпрос, но до проверка, слава Богу, не се стигна).

                  Comment


                    #69
                    СССР преди 89 г. имаше боеспособен флот от ядрени подводници, способни да нанесат уар във всяка една точка на земното кълбо или да изпарят американско съединение от надводни кораби.Самолетоносачите в съвременните бойни условия дори и с голямо прикиртие от 1-2 крайцера Тикондерога, 5-6 есминеца и 10 фрегати и няколко кораба служат за сплашване на дивите туземци като сърби, иракчани, афганци, либийци и др. подобни, но в реален бой те са отживелица
                    П.В.

                    Comment


                      #70
                      Напълно съгласен съм с това. То даже някъде го обсъждахме преди време и въпреки че бяхме предимно любители незапознати с нещата, в общи линии стигнахме до същия извод. Но интересно каква ли ще еследващата стъпка след подводниците?

                      Comment


                        #71
                        Летящи дредноути! Бъдещето ще покаже, но да не се налага, скорошно превъоръжаване
                        П.В.

                        Comment


                          #72
                          Edno awianosno syedinenie ama sreщu kolko podwodnici go smqtate???Според мене АВС е далеч по-полезно и с по-голям потенциал.

                          Comment


                            #73
                            Ти знаеш, тактиката на вълчите глутници от по 20 подводници се налага още през ВСВ.Времената на самотните герои асове умират безвъзвратно със смъртта на Прин, Шепке и другите самотници
                            П.В.

                            Comment


                              #74
                              Тези двамата май действат точно в глутница когато ги бълбукват.
                              Ако ще водим спора нека уточним точни количества,
                              хх бр от пр. ххх и т.н.т.

                              Comment


                                #75
                                Идеята ми е друга В пърите години отделни подводничари са бележели големи цифри потопен тонаж, но сс въвеждането на глутниците от 1940, те някак се размиват, биват изибт, нивото спада и вичики се движата около някакви средини резултати, без особено големи изхвърляния.
                                П.В.

                                Comment

                                Working...
                                X