Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Технически въпроси, свързани със симулаторите, компютрите...

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Мерси Шило! Всъщност да кажа и две думи за моя Logitech® Extreme™ Digital 3D имам го от една година и ми прави само един проблем при движение пълно напред и на дясно газта се променя в рамките на 2-8% но не винаги след разглабяне и смазване се оправя за 20-30дни и после пак се появява.При едно такова обслужване му разпънах пружината и сега чувствам по добре самолета.Луфт до сега не ми е давал а в комплекта има отличен драйвер!Дръжката има кормилна функция хат суич и добре ергономически разположени копчета.Взех го чрез познати в компютърна фирма и дадох 30долара.Сега се насочих към модела Extreme™ Digital 3DPro газта е променена и този проблем няма да го има копчетата са 12 има всичко като стария но там копчетата бяха 8.Цената в ресет компютерс е 71лв т.е. през фирмата ще ми излезе с 5-10лв по малко.Всъщност цената е най болното място и мисля че не само за мен.Щото ако дам над 100лв за джойстик жената ще ми откъсне..... :cry:

    Comment


      Shilo написа
      Росев, извинявай, това не беше насочено само към теб, а към всички останали, четящи форума. Лошо е някой да каже нещо, което според мен не е правилно, и след това доста хора да правят една и съща грешка и да си носят последствията от това. В случая не визирам само теб, а и мен. Аз слушах известно време какво говорят някои и си патих доста след това. Не искам историята да се повтаря.

      Джойстика-а-а-а :cry: - аз летя с едно дръво - Genius F23. Пълна скръб. Едва го дръжа в изправност. Имам луфт по крен с ампитуда над 1см, при условие, че съм си играл доста, за да го намаля.
      На дневен ред ми е купуване на нов стик. Току-що говорих с Хана по този въпрос. Той препоръча Thrustmaster Afterburner II Force feedback Ето и линк: http://www.bgstore.com/x/c.php?xact=...amp;xcat=17070, но този е без Force feedback.
      Струва 108лв, което си заслужава, ако е добър стика.

      Ще трябва да се разходя пак до София и да го видя на място.
      Eee Shilo, zashto obijdash staroto "Genius F23",kolko ni e slujil ,za dobro ili losho!
      Vqrno 4e e malko druvce v otkloneniata na potenciometrite ,no puk za men tova e nai- udobnia Joystik ot gledna to4ka na razpolojenie na potenciometrite na RUD-a i pedalite,ako im bqha opravili i 4uvstvitelnosta shteshe da e nai -gotiniq Joy!
      Ne znam zashto drugite firmi slagat na drujkata pedalite ,tova e tolkova glupavo i suzdava vredni navici ,4e ne mi se komentira ,drug e vuprosa 44e ne e mnogo udobno ,az vednuj igrah s takuv i mi se stori mnogo stranno da si 4upq kitkata kato trqbva da nabiq pedal ,ne znam tova se i e moe mnenie ,no sam vurl protivnik na tova pedalite da sa na drujkata,mnogo hubavi Joystici sa opleskani po tozi na4in!
      U4udvam se ,sled kato prodavat Volan s pedali ,kakvo im pre4i da napraiat i Joy s pedali, Shilo si e napravil mnogo gotini -takiva !
      Mislq si ,4e tia deto praiqt Joystici ,samo sa 4uvali 4e ima takova neshto "samolet",zashtoto ako si bqha napraili truda da go poogledat malko i da po4etat malko za tqh ,sega nqmashe da obsujdame tolkova obshirno ,koi kakuv Joy da si zeme!
      Genius F23- e mnogo dobur ,kogato e nov,no loshoto e 4e to4no toi e nov za mnogo kratko vreme )))- mnogo burzo ostarqva , a kato ostaree trqbva da se poddurja mnogo suvestno ina4e ne stava za pilotaj!
      BTW; i moiat ve4e ima qk luft ,no mislq pak da si vzema takuv -struva si vsqka stotinka ot 25-te leva ,deto shte dam za nego !
      ina4e i az bih dal 100-120lv. za Joy ,no ne vijdam nito edin v momenta na pazara ,koito da si zaslujava parite !
      i tozi ot linka na Shilo -Thrustmaster Afterburner II Force feedback- i toi e sas pedali na drijkata ( ili pone tezi deto gi vidqh v Technopolisa bqha takiva ),ako ne e s pedali na drujkata bih se pozamislil malko ! Edin prodava4 mi kaza , 4e Thrustmaster imat nqkakav model s otdelni pedali , no dosega ne sam go vijdal nikade ,ako nqkoi znae neshto po vaprosa-molq da spodeli?

      Comment


        Ogledaj hubawo, ima modeli s dwoen rudder - in a stika i na gazta. AB II FF mislq che e s dwoen

        Comment


          Фокси, пробвай да летиш с някакъв наистина качествен джойстик и ще видиш разликата. Аз летях малко с Мicrosoft Sidewinder FF2 ( http://www.microsoft.com/hardware/sidewinder/FFB2.asp ) на =VNVV=ED и трябва да ти кажа, че има голяма разлика. Много е по-прецизен от нашите Genius F23. А да не говорим и за натоварването на ръката при различните маньоври.
          С Майкрософтски джойстици летят: =VNVV=ED, =VNVV=Stoyanov, =VNVV=Khan, от съвсем скоро и =VNVV=Medun.

          Освен луфтовете имам и друг проблем, на който доста се дразня - като натисна бутоните за стрелба, не се произвеждат изстрели! Не мога да хвана закономерност, но струва ми се, че се получава, когато не съм стрелял изобщо след излитане. Лошото е, че се получава доста често. Възможно е да има и влошени преходни съпротивления на бутоните от вече почти година експлоатация, което е най-вероятно.

          Фокси, прав си за управлението на вертикалното кормило на самолета. Хехее, този проблем съм го решил при мен с педалите. Реализмът трябва да е на колкото се може по-високо ниво. Специално Genius F23 позволява лесно да се направят изводи за включване на външен потенциометър, който да бъде монтиран на оста на педалите. От там се приближаваме още до реалния самолет.
          Не е трудно за всеки, който иска, да си направи педали. Моите са от истински самолет, монтирал съм ги на ос със лагер, на която, чрез шлауха свързвам оста на потенциометъра. Имат и солидна дървена подложка отдолу. Кабелът от потенциометъра включвам в джойстика, на мястото на потенциометъра за вертикалното кормило. Трябваше ми почти седмица за да свикна да упралявам руддера с крака. Сега изобщо не ми прави впечатление. Лявата ми ръка е свободна и заради това толкова много говоря по ТС-а. Хехехееххехехеххех
          =VNVV=Shilo
          Въздушните на Негово Величество Войски

          Comment


            Темата продължава тук: http://www.vnvv.com/forum/viewtopic.php?p=67#67
            =VNVV=Shilo
            Въздушните на Негово Величество Войски

            Comment

            Working...
            X