Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Технически въпроси, свързани със симулаторите, компютрите...

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    #16
    Aз също съм с МС ФФ2 и джойстика много добре се държи, обаче имам едно въпросче - като ми е пуснат феедбека и става адски трудна стрелбата. От откатът на оръдията почва да се тресе дръжката и мерника почва да описва осморки околко целта :roll: Та исках да питам как е онлайн, не е ли малко нечестно спрямо тия дето са с феедбак? или се разбирате и всеки го изключва?
    XV mile the sea brode is
    From Turkey to the Ile of Rodez...

    Comment


      #17
      Да предполагам ,че хората с ФФ го изключват.....освен това съм чувал,че ФФ в играта бил направен доста нескопосано......колко е вярно няма как да знам..
      su27 AKA =VNVV=Stoyanov
      ______________________________
      "Ще се видим във Валхала!"

      Comment


        #18
        Я да питам хората с MS FF 2 - тоя стик дигитален ли е ?
        20ти декември преди излитане, Спаич към техника си :
        "Иване, сега кръв ще се лее!"

        Comment


          #19
          Абе дигитален трябва да е, няма как иначе... аз лично съм си доволен от моя Logitech extreme 3d pro.. засега. В смисъл че е още нов, само остава и да е издържлив и ще е перфектно. ФФ няма, а мисля че и няма смисъл да има на джойстик. Примерно на волана ми - Microsoft Sidewinder - там вече фф-то си е убийствено. Ама тука е излишно.
          С вървене, ще изминеш пътя.
          ---------------------------------------------
          The Human Torpedos:

          Nedelcho D. Bonchev (POW/K 5 Oct '44)
          Dimiter Spissarevsky (KIA 20 Dec '43)

          Salute!

          ---------------------------------------------

          Comment


            #20
            Аз спирам ФФ-то, само центриращата сила оставям. Дигитален е. Пълното име е Microsoft Sidewinder ForceFeeback 2. Купих го от РИСК Електроникс, с поръчка, 83 долара май с ДДС. Има по евтина версия - MS Sidewinder Precision 2, който е същия, но няма форс фиийдбек, също много прецизен. По магазините не се намира обикновено, аз съм виждал само веднъж.

            Други стикове за които се говори много, че са добри сега са Saitek Cyborg и Saitek Cyborg 3D. Разликата е, че втория има ФФ. Около 60 ЕВРО са май пак. НО! Имаще едно изложение тук в София и пипнах стика, не-ФФ версияа и нещо пак калпав ми се видя в луфтовете, макар и не ужасяващо. Но е много ергономичен и удобен, за разлика от MS FF2,който има хупернеудобен hatswitch(вдлъбнат, а не изпънал с връхче, както са на Логитеховете примерно и могат да се бутат с връхчето на възглавничката на палеца само). А и на MS FF2 дръжката определено не е за хора с големи длани.

            Comment


              #21
              незнам на мен лично пресижъна ми е идеален защото не ми е голяма ръката и съответно пръстите и "шапката" ми пасва идеално....
              но хората с по големи ръце не им е удобен.просто трябва да го пипнеш за да разбереш
              su27 AKA =VNVV=Stoyanov
              ______________________________
              "Ще се видим във Валхала!"

              Comment


                #22
                Все по-сериозно започвам да се замислям за смяна на моя джойстик с по-нов. Явно само аз и Шмитца играем с "дървета".

                Reaper, до къде докара въпроса със свързването на хиперлобито? Има ли някакъв напредък?
                =VNVV=Shilo
                Въздушните на Негово Величество Войски

                Comment


                  #23
                  Моя джой е уникат,
                  в смисъл че вече е уникат, щото до преди два месеца си беше съвсем обикновен Логитех уингман 3д екстрийм...
                  Та преди два месеца се откърши втулката, която центрира ръкохватката към основата. Мислех да го изхвърля, ама по ред причини (основната е, че с клавиатура летенето е по зле от това със скапан джойстик) реших да го оправя.
                  И сега съм с уникална комбинация от Логитех машинария, един голям болт, плоска широка гайка и шайба от текстолит. Всичко това е скрепено здраво с парче тел и силикон.
                  Мислех да пратя на Логитех снимки от изделието за да изпрося някой лев за патента, ама все не ми остава време!
                  Лошото е, че гайката от време на време се развива, и луфта на джоя става 2-3 см! Може да сте забелязали странните движения на самолета ми понякога, от това е. Неприятно е, но клещите са до мен, притягам гайката и пак карам.
                  Каня се да си зема добър джойстик ама не се знае дали някога ще сколасам... :cry:

                  Comment


                    #24
                    Originally posted by "=VNVV=Stef"

                    Моя джой е уникат,
                    И сега съм с уникална комбинация от Логитех машинария, един голям болт, плоска широка гайка и шайба от текстолит. Всичко това е скрепено здраво с парче тел и силикон.
                    Лошото е, че гайката от време на време се развива, и луфта на джоя става 2-3 см!
                    ти да не работиш във ВАР(войскова авиоработилница) :tup:
                    ако те научат от служба ИАС, ще ти спрат техническите
                    I love fucking army
                    and she loves me, fucking me.

                    Comment


                      #25
                      Момци сортирам мнения за хубав стик.Според вас кое е най-добро като качество и цена разбира се???????? Помагайте искам да си купя нещо наистина свястно от Logitech се отказвам напълно и окончателно.Явно в други неща са добри но щом се отнася до Стикове са много зле.Аре чакам мнения по въпроса.
                      =VNVV=Shmitza
                      Днес съм вихър и стрела,
                      владея царство без предел
                      и съм със разперени крила
                      и със сърцето на орел.....
                      _______________________________________
                      Въздушните на Негово Величество Войски

                      Comment


                        #26
                        ZA Joistic

                        SHMITZA нали разбираш колко относителни ще са тези мнения. За да бъдат достоверни трябва този, който ти ги дава да е бил (забележи - бил, а не само опитвал) с всички модели които се сравняват. А това май няма как да стане. Иначе почти всеки хвали това което има (или го оплюва напълно). Мисля, че стика е важен, но най-важен си оства драйвера - този който държи дръжката .
                        Salute!

                        Comment


                          #27
                          Съгласен съм с теб Тангра ама искам малко от малко да сортирам мнения все пак един път се дават за стик 150-200 лева.
                          =VNVV=Shmitza
                          Днес съм вихър и стрела,
                          владея царство без предел
                          и съм със разперени крила
                          и със сърцето на орел.....
                          _______________________________________
                          Въздушните на Негово Величество Войски

                          Comment


                            #28
                            ZA Joistic

                            Ако ще даваш 200 лева, взимай MS FF2 без дасе замисляш

                            Comment


                              #29
                              Ей от тук трябваше да започнеш SHMITZA - че си приготвил 220$ :lol: . Това вече е сериозна сума и би трябвало да си вземеш наистина хубава пръчка . На този лик има сравнение между разни модели - може да си харесаш нещо от там:

                              Salute!

                              Comment


                                #30
                                Ами и аз се спрях последно на този тип консултирах се и със Стоянов даже решихме двамата да си търсим такъв.Само че все още не мога да намеря пък и не знам ква цена е.Не съм събрал за съжаление още сумата но това ми е избора за сега ще ги събера,даже ако намеря на изплащане ама еъобще нямя да му мисля. :tup:
                                =VNVV=Shmitza
                                Днес съм вихър и стрела,
                                владея царство без предел
                                и съм със разперени крила
                                и със сърцето на орел.....
                                _______________________________________
                                Въздушните на Негово Величество Войски

                                Comment

                                Working...
                                X