Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Разбори на полетите

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    #91
    олеее

    по-спокойно бре, все пак само игра е в края на краищата
    albireo написа
    ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

    Comment


      #92
      Ma i az taka smqtam to tova e igra tq e napravena za udovolstvie a ne za da vikash i da psuvash. Az i na Vef shte otida i pak shte igraq za udovolstvie nito zivota mi e zalozen v tazi igra i ako zagubq go gubq i nego nito igraq za 1 milion evro
      http://www.imotisofia.bg/

      Comment


        #93
        Тук напълно ще подкрепя j-5. Много се нервите момчета. Все пак това е само игра. Entertainment. Забавление. Не е ли за удоволствие? Не правим ли тренировки? Нали все пак сме си наши хора? И не забравяйте че между всеки от нас седи техника. Страшно много се издразних когато се навикахте на Jordan, че играел с немски самолет..... чух някакви изказвания от рода на "нали те предупредих", "майка му да еба"..., човека съвсем спокойто ви каза "не съм чул". Та нима на вас не ви се е случвало да ви прекъсва тиимспика? Просто мисля че трябва малко да се поохладят страстите и да не се взимат толкова присърце подобни неща. :stop: В крайна сметка какво толкова? В случай че тиимспика работи изрядно, мисля че е много по-добре просто да се каже "моля те смени си самолета за да се познаваме" (вие го казахте, но след като човека нищо не ви отговори явно не ви е чул). На мен постоянно ми се налага да повтарям нещо по няколко пъти, не само заради софтуера, ами защото говоря като на ил-2 на задния картечар картечницата (разбирайте бързо), така че повтарям.....без нерви. Просто помислете малко, нито е заложен живот, нито пък играем за пари. В крайна сметка за какво толкова се изнервяте? Вярно е че има моменти в който човек е нервен, ама няма нужда да си го изкарва на членовете на ескадрилата. Мнението ми е отправено като цяло към всички, дори и към мен самият.

        Salute!

        Да живеят БЪЛГАРСКИТЕ ОРЛИ!
        ___
        |\/|
        |/\|
        -----
        С вървене, ще изминеш пътя.
        ---------------------------------------------
        The Human Torpedos:

        Nedelcho D. Bonchev (POW/K 5 Oct '44)
        Dimiter Spissarevsky (KIA 20 Dec '43)

        Salute!

        ---------------------------------------------

        Comment


          #94
          Една молба:

          Моля приемайте всички тези спорове, като един начин да подобрим отношенията си, а не да се скараме!

          Salute!
          С вървене, ще изминеш пътя.
          ---------------------------------------------
          The Human Torpedos:

          Nedelcho D. Bonchev (POW/K 5 Oct '44)
          Dimiter Spissarevsky (KIA 20 Dec '43)

          Salute!

          ---------------------------------------------

          Comment


            #95
            Когато си син играеш със самолети на оста, а когато си червен играеш със самолети на съюзниците. Ситуацията, след която наистина изпсувах вече, се случваше за 3-ти път. Е, аз какво да направя, като се разминавам с един месер, а после той започва да ме обстрелва? Оказва се, че това бил Jordan, който е от противниковия отбор. Ти какво би направил на мое място?
            Извинявам се на Jordan, но за да се избегнат повече подобни случаи, преди всяка игра се уточняват всички условия - година на производство на самолетите, стрелба по излитащи или кацащи самолети...
            Мисля, че грешаката е наша, защото всичко това трябва да се казва на всеки новодошъл.
            J-5, ако и на теб ти се прецаква интернета, пинга ти е над 2сек и ти лагва постоянно, ще псуваш и пара ще ти излиза от ушите. Не ти пожелавам да имаш подобни проблеми с връзката.
            А като те е било яд, защо нищо не каза, докато играехме?
            Казвай си мнението, както го правиш тук.

            Битката с пилотите от PE_, ме научи вече само на едно - boom&zoom.

            Играта си е за удоволствие. Не трябва да се прави от мухата слон. Имаме по-важни проблеми за разрешаване, а не кой какво казал.
            Стоянов е изтеглил Dedicate Server за Ил-2. Сега трябва да намерим достатъчно яка машина, която да е постоянно пусната. На Шмитца компа се срива от време на време.
            =VNVV=Shilo
            Въздушните на Негово Величество Войски

            Comment


              #96
              Какво ще рече "boom&zoom"?
              С вървене, ще изминеш пътя.
              ---------------------------------------------
              The Human Torpedos:

              Nedelcho D. Bonchev (POW/K 5 Oct '44)
              Dimiter Spissarevsky (KIA 20 Dec '43)

              Salute!

              ---------------------------------------------

              Comment


                #97
                Ne shilo az sum razbral i to mnogo dobre(oshte ot purviqt put kogato vlqzah bqh posreshnat po tozi nachin kakto Jordan) no qvno Jordan ne e razbral toi e nov oshte za vtori den mu e. No tova na tebe pochna da ti stava navik da go pravish purvo bqh az vlizam oshte purviq den puskam se cherven i si puskam nemska mashina strelqm po nqkoi durg ne ot moq otbor i sled malko gnevno "ABE KOI E TOQ KOITO ME STRELQ S MESSER AHH ABE J-5 ZA KAKVO PRAVISH TOVA BE EI EBATI ESKADRILATA SME NIE NQMA SHTO"

                Sled tova beshe kmeta(general vlahov) pri nego absolutno sushtoto no pri nas dvamata ne beshe povtarqne a beshe ot purviq put...


                Pitash me zashto ne sum go kazal li (mai veche bqh kazal kakvo bqh napravil s mikrfono i kade otidoh sled tova no vse pak) ako bqh otgovoril shteshe da chuesh vsqka vtora duma ********** a i da si me vidql da letq sled tova az prosto slqzoh dolu a inache PC-to mi ostana v igrata(az pone kato si ispuskam nervite veche gledam drugite da ne go vizdat)
                http://www.imotisofia.bg/

                Comment


                  #98
                  Генерал Влахов каза:
                  [B]Какво ще рече "boom&zoom"?
                  Това е пикиране от голяма височина, атака по предварително избран противник и набиране на височина. Добре е да е към слънцето.

                  J-5, aко ще се стреляме, когато сме от един отбор, е вярно "е*** ескадрилата". Стреляш само по противника. Приятно ли ще ти е, ако някой от твоя отбор те разстрелва?
                  Мисля, да спрем вече с тези препирни.
                  Аз от сега нататък нищо повече няма да говоря. Оставам това на теб. Ти обясняваш на новите какво да правят, за да няма повече подобни случаи.

                  ПРЕДИ ВСЕКИ ПОЛЕТ СЕ ОПРЕДЕЛЯТ УСЛОВИЯТА ЗА ИГРА.
                  ТОВА НАЛАГА ВСИЧКИ ПО-ВНИМАТЕЛНО ДА СЛУШАТ КАКВО ПРИКАЗВАТ ОСТАНАЛИТЕ. АКО НЯКОЙ НЕ Е ЧУЛ, ТО НЕКА ПОПИТА, НИКОЙ НЯМА ДА МУ СЕ СКАРА, ЧЕ НЕ Е ЧУЛ КАКВО Е КАЗАНО.
                  На мен връзката ми прекъсва и редовно карам другите да повтарят.
                  =VNVV=Shilo
                  Въздушните на Негово Величество Войски

                  Comment


                    #99
                    привет на винтокрилите 8-)
                    това дето го чета... хич не ми допада
                    с такова отношение можете лесно да отблъснете нови хора
                    и не само да отблъснете ами и да развалите хубавата идея


                    Dark Galaxy ---> GoodKnight

                    Comment


                      Привет и на теб.
                      Вече в пълна сила важи поговорката "Вот такая организация наь²вается АВИАЦИЯ!".

                      Vereshagin е прав. Дано не се случва. Предлагам да направим като при военните - назначава се старши. Той отговаря за всички останали, прави забележки, държи на реда...
                      =VNVV=Shilo
                      Въздушните на Негово Величество Войски

                      Comment


                        Така..... Йордан ами преупредих веднага щом взе Г6 от къде да знам ,че не ме е чул? Така TS явно не е перфектен начин за комуникация.... вече и гласовете явно не можем да си разпознаваме и става кофти......

                        За j-5 ами тва за избягването го казах със шеговит тон ,но явно трябва да се холя на майтапите си за да разбираме че е майтап
                        за твоят ил-2 ами прав си не трябваше да го правя така трабваше да набера височина и тогава да го пусна....... ,но тогава действах инстинктивно защото видях че стрелката е опряла в ляво..... Тва разбирасе не ви попречи да ми пуснте един откос докато бях на земята нали? Винаги има 2 страни на медала....Въпросът е че не сте разбрали че е напълно нормално да се нервиш като те свалят.....защо самият ти реагираш така нервно след като пускам дима,щом играеш за "кеф"......

                        Аз например се нервя даже като го свалят Шило..пример от снощи когато даже му се скарах че прави глупости,но той не ми се разсърди просто си дрънкаме ей така навятъра..... ако мълчахме като риби щеше ли да толкова забавно?
                        Поздрави!
                        su27 AKA =VNVV=Stoyanov
                        ______________________________
                        "Ще се видим във Валхала!"

                        Comment


                          добра идея но не прекалявайте и с нея!

                          ще споделя малко опит
                          повечето от вас познават ROSS-овците предполагам

                          та допреди няколко месеца те се числяха към така наречените RUSSIAN Air Force - това е организация включваща не само ИЛ2ФБ а и други авиационни симулатори
                          като идея не беше зле дори мисля че проработи няколко години
                          имаше над 1000 члена, строга иерархия и т.н. та преди около 4-5 месеца техния главком и нач.щаб се скараха... то доколкото разбрах отдавна е тлеело нещо като вражда но повода за скарването стана един бой в някакъв шампионат, където са се раздавали псувни наляво и надясно (доколкото разбрах някои бяха и пияни ) и машината се счупи. както и да е сравнително тихо и мирно РОСС се отделиха от РАФ...
                          но тогава започна нещо като "лов на вещици" ТАГ-а към който се числя почна разработка на собствен сайт (каквито и другите ТАГ-ове си имаха) но т.н. командир се почувства заплашен и набеди всички неживеещи в Русия за предатели и провокатори (при положение че това бяхме хора които едва ли не от месец сме с тях и нямаме кой знае какъв глас в решенията)
                          почна се пак... караници... подозрения... псувни... и всичко това на официален форум!!! затова вече видя ли нещо от рода на някой форум гледам да бягам по далеч и да стоя отстрани само като наблюдател
                          ( стоянов затова все още не мога да се реша да се запиша при вас за ИЛ2ФБ :sad: )
                          та продължавам тогава нашия пряк командир на ТАГ-а реши да ни изведе от състава на РАФ ... е тогава какво стана не е истина... почна се с персонални обиди, флоодване на форуми, книги за гости, като върха беше хакването на сайта на РАФ (не знам кой го е направил но определено не е някой от наште) положителното беше едно че всички обиди нападки и глупости бяха затрити недостатък че сега уж сме съюзници на книга но появи ли се техния командир в небето става напечено ... а най лошото е че с нашето заминаване този т.н. командир разкри истинското си лице (вярно че той ораганизира всичко и идея и изпълнение, не сам но инициатора беше той) почна се един диктат и стана така че накрая от състав над 1000 човека в един момент останаха по малко от 10
                          кой се отделиха като нас, кой въобще престанаха да летят, кой продължава да лети но сам... просто жалко

                          така че внимавайте кой ще бъде командир. малко или много той ще бъде лицето по което да се равняват всички, трябва да дава пример,
                          не е задължително да бъде ас!!! разберете това! но и не трябва да седи само на земята 8-)
                          всеки иска да види командира си в небето (една от причините да напусна РАФ беше че аз не виждах нашия главком в небето, и не го познавах що за човек е и ми беше трудно да реша с кои да бъда, затова зарязах всичко и си казах оставам с тия които летя, защото това е игра и аз искам да играя, а не да се забърквам в политика интриги и тям подобни, веднъж само се опитах да изкажа мнение и то в помирителен тон... а от генерала получих само псувни и обиди...

                          та лидера е важно нещо и според мен,наблягам, според мен трябва да отговаря на някои изисквания които въобще нямат нищо общо с авиацията!
                          засега сте още малко а вече наблюдавам малки дрязги... а какво ще стане ако дай боже станете 100 човека, а защо не 1000 ?
                          мислете мислете.... не ви познавам, вие най добре се познавате но се учете от чуждите грешки
                          и друго... званията са хубаво нещо, определят иерархия, дисциплина и т.н. но в нашия случай всичко е на добра воля! и не се вдетинявайте много...
                          въведете не само звания но и класност!!!
                          защото както казах по горе добрия командир не винаги е отличен ас,
                          при нас например командира на базата и началник на строевата част е само лейтенат (наскоро го произведоха ) но пък следи за поддръжката на сайта, сервера за ТС, личните дела на всеки пилот...
                          с него е удоволствие да общуваш независимо дали по време на бой, разбор на полета или просто така.

                          та класността нека да показва кой какъв пилот е, а званията да се получават по заслуги и класност, евентуално в някои случаи и по длъжност
                          аз нямам нищо против да ме командва и лейтенат стига той да умее да поддържа духа в звеното си без да прибягва до майни и тям подобни или поне най малкото все пак се случва да се извини навреме и лично не на форума а още в ТС и не след ден два а до 10-15 мин

                          някой каза хвърлям микрофона и бягам защото не издържам...
                          такова не трябва да се случва! играе се за УДОВОЛСТВИЕ разберете го и действайте според тоз принцип, защото както казах във виртуалното небе всичко е на добра воля!

                          и още един съвет ( моля не си мислете че имам впревид някой няма такова нещо) бъдете готови винаги да изритате някоя черна овца!!!
                          не се плашете от малкия си брой или че да речем черната овца е ас на асовете. това не му дава право да си разиграва коня както иска. малко сте повечето хора без опит в летенето, но и двете неща са поправими едното с агитация и пример, другото с повече летене и четене!
                          но някой желаещ като дойде и види по горе написаните мнения... не знам аз поне се страхувам да ви помоля за адреса на ТС сервера и да вляза... защото и аз съм пиперлия човек и няма да мълча! :twak:
                          а щом успявам в ТС на =RF= да не избухна значи там хората знаят как да се държат с хора ( това говори лошо за мен но аз винаги съм си признавал че не съм идеален и за командир не ставам, което не ми пречи да съм едни от най добрите им пилоти на Ф16 по тяхна преценка,малко време за самореклама :nut: )

                          ужас отплеснах се много може би поста не е в темата където трябва но бързам и не мога сега да търся правилното място.

                          така че мислете, действайте и се надявам скоро да се присъедния към вас а дотогава винаги съм на разположение като мишена откъм руска страна :nworthy:


                          Dark Galaxy ---> GoodKnight

                          Comment


                            @стоянов

                            "Така TS явно не е перфектен начин за комуникация.... вече и гласовете явно не можем да си разпознаваме и става кофти......"

                            не трябва по гласовете да се разпознавате а по позивните
                            ако летите 10-20 човека (при положение че сервера за ТС издържи)
                            всичките ли смяташ по гласове да ги разпознаваш?
                            трудно... вярвай ми
                            свиквайте да използвате позивни все пак това май го четох в устава че е задължително защото както се научите така и ще бъде
                            (горчив опит и аз по гласове ги разпознавам и когато летя не с много познати хора или ако не дай си боже си приличат два гласа...:sad: )


                            Dark Galaxy ---> GoodKnight

                            Comment


                              Използавме позивни, но не знам защо аз рядко го правя.
                              Да, грешката е наша, понеже доста време играехме само 5 човека. Познаваме си гласовете, но като се появят нови членове и нещата се объркват. Призовавам всеки да използва утвърдения вече начин за комуникация, чрез позивните (nicknames). Това предпазва от обърквания и грешки.
                              =VNVV=Shilo
                              Въздушните на Негово Величество Войски

                              Comment


                                @Stoyanov
                                "Тва разбирасе не ви попречи да ми пуснте един откос докато бях на земята нали?"

                                Стоянов по мен 2 пъти стреляха докато бях на земята и това беше ROSEV. Вярвам че и по теб е стрелял той, така че не си прав да казваш това. И мен ме издразни и го изпсувах, което ме навежда още веднъж на мисълта, че при влизането на всеки един нов пилот, трябва да се обясняват правилата, а това би било най-лесно да се хванем и да ги напишем на мап едитора (така ги изписва още в началото като си избираш летище).

                                За мен би било интересно да се въведе някаква йерархия. От една чин, в качеството ви на пилот, и от друга страна може би качеството ви на командир... просто човек който да сплотява ескадрилата, някой който да поддържа духа, сайта , и към който да можеш да се обърнеш ако имаш проблеми, както каза верешагин. За това както предцените, аз просто казвам че нямам нищо против да има йерархия.
                                С вървене, ще изминеш пътя.
                                ---------------------------------------------
                                The Human Torpedos:

                                Nedelcho D. Bonchev (POW/K 5 Oct '44)
                                Dimiter Spissarevsky (KIA 20 Dec '43)

                                Salute!

                                ---------------------------------------------

                                Comment

                                Working...
                                X