Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Разбори на полетите

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    #31
    ZA POLETITE

    Тангра, довечера ще пробваме да разделим каналите между двойките, въпреки, че това на практика не се прави. В реалния въздушен бой всеки слуша всеки. ОК. Правим каквото каже шефа.

    Този podarok се оказа подла маймуна. Висях му с моя месер на опашката доста време, понадупчих го, запуши, но той почна да лети само над неговото летище. След 4-5 захода ме разкатаха зенитките. После не помня какво стана с него. Май кацна.

    Шмитце, ти трябва да се научиш да kick-ваш такива натрапници.
    Ама иначе добре беше снощи.
    =VNVV=Shilo
    Въздушните на Негово Величество Войски

    Comment


      #32
      За съжаление довечера няма да може :? . Тази настройка се прави на сървъра, а той е на работата ми, има доста неща за настройване и тестване, а в момента съм доста зает - или казано по друг начин - ще стане но малко по-късно :tup: . Всичко с времето си.
      Salute!

      Comment


        #33
        Само да отбележа едно. Стефко е прав за летенето по двойки. НЕ разчитайте на водения или водещия. Научете се да се оправяте сами а всяка помощ е добре дошла. Не за друго, а защото просто е невъзножно пълноценно да се лети на симулатор така. Дори и на 1600х1200 резолюция не може да се разпознава кой кой е във въздуха, ако не ти е на дистанция за стрелба , където не бива да се намираш, ако ти си воден. Освен това, ако някой от двойаката се нахендри на кофти ситуация - загуби много височина, докато другия не е бил толкова невнимателен да го направи, пак не разчитайте на помощ - по-добре един умрял и един жив от двама умрели. А има самолети с които просто не можеш да помогнеш, както са руските - на 650-670 км/ч се разпадат и над 500 км/ч се управляват ужасно трудно. При такива условия дори да се се впуснеш на помощ най-много да уплашиш гаргите и да загубиш предимствата си. Разбира се, на немските е по-лесно в това отношение. Примерно при стриктен буум'н'зоом, само единия напада, другия чака горе, като има презумпция , че нападащия ако се озове в опасна ситуация ще е достатъчни близо след zoom climb-a за да му помогне другия.

        Comment


          #34
          Originally posted by "=VVNV=Khan"

          Само да отбележа едно. Стефко е прав за летенето по двойки. НЕ разчитайте на водения или водещия. Научете се да се оправяте сами а всяка помощ е добре дошла. Не за друго, а защото просто е невъзножно пълноценно да се лети на симулатор така. Дори и на 1600х1200 резолюция не може да се разпознава кой кой е във въздуха, ако не ти е на дистанция за стрелба , където не бива да се намираш, ако ти си воден. Освен това, ако някой от двойаката се нахендри на кофти ситуация - загуби много височина, докато другия не е бил толкова невнимателен да го направи, пак не разчитайте на помощ - по-добре един умрял и един жив от двама умрели. А има самолети с които просто не можеш да помогнеш, както са руските - на 650-670 км/ч се разпадат и над 500 км/ч се управляват ужасно трудно. При такива условия дори да се се впуснеш на помощ най-много да уплашиш гаргите и да загубиш предимствата си. Разбира се, на немските е по-лесно в това отношение. Примерно при стриктен буум'н'зоом, само единия напада, другия чака горе, като има презумпция , че нападащия ако се озове в опасна ситуация ще е достатъчни близо след zoom climb-a за да му помогне другия.

          Вземам го предвид!
          =VNVV=Shilo
          Въздушните на Негово Величество Войски

          Comment


            #35
            Примерно при стриктен буум'н'зоом, само единия напада, другия чака горе, като има презумпция , че нападащия ако се озове в опасна ситуация ще е достатъчни близо след zoom climb-a за да му помогне другия.
            Хм... не съм съгласен. Крилото пикира също след водача, само че при по-малък ъгъл и по-рано изравнява. Така той остава на добро растояние над атакуващия и атакувания, и ако трябва да се намеси може да реагира мигновенно. С други думи крилото от високо наблюдава ситуацията като постоянно гледа някой да не изненада пикиращия в гръб или от където и да било.
            20ти декември преди излитане, Спаич към техника си :
            "Иване, сега кръв ще се лее!"

            Comment


              #36
              Калчев, с кое по точно не си съгласен след като казваш същото, което казва и Багатур, пардон, Хан?
              Водения не участва пряко в атаката, намира се над атакуващия в готовност да се намеси в случай на опасност за водещия. Чакането горе означава летене ( вкл. пикиране и климбене) на водения с достатъчно запас енергия за да е в състояние да се включи в боя с достатъчно преимущество в скорост и височина.
              Никой не си мисли, че водения наблюдава нейде от високо боя, пие биричка и замезва с цаца, а самолета му си почива кротко паркиран до близкия облак...

              Comment


                #37
                Така е, Фелдмаршале. Един летец ми разправяше точно това. При вираж, например, воденят пак стои по-високо от водещия. По този начин го прикрива, като запазва предимството си във височина.
                =VNVV=Shilo
                Въздушните на Негово Величество Войски

                Comment


                  #38
                  Май не се разбрахме тука

                  Ставаше въпрос, че когато водещия пикира за атака, водения пикира също след него, но по-плавно и по-рано вдига и започва да гледа надолу.
                  Не става въпрос някой да си помисли, че ще гледа отгоре некаде си, ами че както летят двамата във формация, водещият като започне атаката, крилото му не продължава просто да лети нататък, ами снижава и той малко за да е на добро растояние ако се появи някой...

                  Ако 2ка 109ки на височина 2 000 метра видят вражески самолет на 1500 метра под тях, ще е по-разумно крилото да слезе някаде до 500-600 метра над врага, докато водещия го напада. Ако седи и гледа от 2 000 височина, и изведнъж изскачат от нищото два Як-а... водещия ще стане на швейцарско сирене... това само за пример разбира се 8)
                  20ти декември преди излитане, Спаич към техника си :
                  "Иване, сега кръв ще се лее!"

                  Comment


                    #39
                    Аз говоря за практиката в играта. Познавам се с може би двамата най-големи асове на Луфтвафе и тренирам с тях. Те така летят. А и като воден няма да стоя на опашката на никой да го пазя, който пикира за нападение, ако видя някой враг над мен. Просто нито аз ще помогна - защото ще съм първата чжертва, нито водещия ще ме опази, след като е започнал нападение. А пак по презумпция, пикиране за нападение с разлика във височината повече от 1000 м е безумие.

                    Изпадане в детайли е всичко това Разбира се, при атака на бомбардировачи може да е друго, а и всяка ситуация се преценява на място

                    Comment


                      #40
                      За тренировката вчера...
                      Много полезно упражнение е това с тарана. Разбира се, че е трудно да се тарани самолет със същите характеристики, но това е само видимата цел. Важното е, че се тренира летене на максимално близка дистанция, която в реален бой е сигурен кил. Нали се сещата, колко пъти се чу в ТС-а "Ех, ако имах право да стрелям" )) В бой ще имате това право, и тогава вече ще се види ползата от тази тренировка.
                      Освен за атакуващия това упражнение е полезно и за отработване на защитни техники.
                      За дога след това...
                      Изключително полезен! За да сме равностойни използвахме еднакви машини, а за да се разпознаваме - икони. Този бой е полезен с това, че липсва момента на изненада и търсене, за сметка на това се съсредоточаваме изключително само върху техниката на летене и тактическите прийоми. За да се усложни още повече този вид тренировка трябва да се махнат и облаците. Да видим тогава къде ще се крия...)
                      След като са включени иконите на самолетите, добре е да са изключени мап иконите, както беше вчера, по този начин се тренира навигация и ориентиране по картата...
                      Най-интересно стана, когато Тангра взе Як 1В, а аз, по стар навик на летене с руски самолети започнах с Же 2 да се го гоня в хоризонтален вираж. Не правете така, или ще ви се случи това, което се случи на мен вчера! )) Все по-добре се бие Шило, почна да си връща вече...)) Ще трябва да внимавам повече когато е на гърба ми, щото с тая добра стрелба става твърде опасно...
                      Това се сещам засега, казвайте и вашите впечатления от вчерашния бой, интересно ще е да се чуят и другите мнения.

                      Comment


                        #41
                        баси! Доигра ми се

                        кога точно летите?
                        albireo написа
                        ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

                        Comment


                          #42
                          Originally posted by "Imperial Friedrich"

                          баси! Доигра ми се

                          кога точно летите?
                          :lol: Разправям ти аз...

                          Играем вечер, след 18:00 българско време. Ти си го смятай колко е при теб. Търсиш ни в хиперлобито. IP-то на ТС-а ще ти го кажат.

                          Полетите снощи:
                          Тангра, не знам от къде го измисли летенето с тараните, но беше добра идея. Не е лесно да направя таран на някой умишлено, особено, ако е със същия самолет като моя. Не винаги успявах да сваля дистанцията под 150м до целта. На следващите полети пак ще го тренираме. Има полза от това упражнение, поне за мен.

                          Тази вечер няма да мога да летя с вас.

                          Успехи, БЪЛГАРСКИ ОРЛИ !
                          =VNVV=Shilo
                          Въздушните на Негово Величество Войски

                          Comment


                            #43
                            Тараненето е доста разпространено упражнение. Ако бяхте отворили линковете, които съм ви дал, щяхте да видите, че тараненето на инструктора е един от тестовете, които покриват кадетите РОСС за да станат пилоти. Има много разновидности на това управжнение в зависимост от целите, които се поставят. Основната задача е усъвършенстването на техниката за водене на близък бой.

                            Comment


                              #44
                              е, няма как - аз съм свободен след 1-2 сутринта ваше време

                              то и тва "свободен" е доста относително...
                              albireo написа
                              ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

                              Comment


                                #45
                                Днешните полети бяха много зле..... поне от мойта гледна точка.... 3 пъти трябваше да водя ескадрилата в една и съща кооп мисия,но не се справих..... в третата имаше някаква надежда за успех,но червените отново спечелиха....
                                Все пак накрая успяхме с Шмица да открием бомберите,но още в пъвата атака паднах аз,а след това и той.П-2 -тата бяха управлявани от компютъра и стрелците им не пропускаха.Освен това грешка беше ,че не атакувахме с Шмица едновремено...Идеалния случай щеше да бъде ако цялата ескадрила атакуваше едновремено....тогава стрелците щяха да се узорят..,но това не може все още да стане поради това че в момента имаше и изтребители които не бяха AI а бяха истински хора,а и синхрона ни е слаб.Аз също трябваше да разделя ескадрилата и половината да поемат изтребителите а останалите бомберите.Атмосферните условия бяха ужасни... много ниска купеста аблачност под която летяха и се криеха бомберите....
                                една забележка: бомбери се атакуват със затворен радиатор!

                                снимки ще туря в другия раздел макар да нямаше нищо интересно около моят полет.

                                това е моят кратък анализ. утре сутринта ще туря малко снимки макар да нямаше нищо интерес
                                su27 AKA =VNVV=Stoyanov
                                ______________________________
                                "Ще се видим във Валхала!"

                                Comment

                                Working...
                                X