Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Разбори на полетите

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    #16
    Харесвами когато нещата се казват в очите и съм съгласен, че имам малко по голямо самочувствие от необходимото ,но това съм аз старая се да го подтискам тва нещо , но не съм само аз човека с голямото самочувствие смятам ,че и Тангра е от тях (не се обиждай Тангра говоря съвсем откровенно) но не смятам, че това е голям недостатък.....прав ли съм? Смятам да....
    Съгласен съм донякъде със Стеф за боом енд зоом но това за което говориш е вече Енерджи файт и са малко асовете които го владеят... аз лично се стремя към него, но имам още да поуча....
    2 Идея която имам е че ескадрилата трябва да се разбие на 2-ки които да се пазят взаимно .. всичко останало според мен е "хаос в група" ......боят се води по 2-ки. 2-ка може да бъде повикана на помощ на друга, но не трябва да се разделя и да губи визуален контакт..... в момента ние летим секи за себе си! ЛИДЕРИТЕ се ЛАКОМЯТ да се покажат колко са добри и да свалят много самолети и очакват от водените само да ги прикриват е това какво е?
    В мемоарите си Хартман пише че най-големият срам за водача в двойка е да свалят воденият му така го е учил Круписнки и 2-мата са успяли да го постигнат... Нито един от техните водени не е загинал.....
    Такаче ХОРА осъзнайте се и вие имате кусури не само аз
    Пазете водените си и оставете ги и те да свалят по нещо!!!!!
    su27 AKA =VNVV=Stoyanov
    ______________________________
    "Ще се видим във Валхала!"

    Comment


      #17
      Я дайте да питам нещо, преди официално да съм се присъединил към вас. Има ли в ескадрилата ясно разделени двойки - кой с кого да лети, кой да е водач и воден когато всички са онлайн ? Мисля, че е най-добре всеки да свиква с един и същ човек да лети - да изградят доверие помежду си и да не се колебаят да действат при евентуална заповед, камоли да я поставят под въпрос! Така соло-маняците да свикват с присъствието на втори човек до тях, и с мисълта, че "живота" му зависи от неговите действията. Чувството за отговорност между пилотите е нещо доста ценно. :tup:

      ААА, нещо важно!
      За руснаците, летенето е ВОЙНА. Te играят така, сякаш са на война. Няколко пъти ми го каза това нещо Велес. Даже не искаше да играем славяни срещу славяни. Има си принципи човека. Аз му обясних, че искаме да играем срещу тях, за да трупаме опит и да се учим. Тогава той се съгласи.
      Трябва настървление да има до известна степен.
      МОЛЯ ВИ СЕ !!! Само недейте да се излагате с такива изказвания !
      Вярно, че не е зле хората да летят, все едно са в реална обствановка, но чак толкова фанатично е абсолютно излишно, та дори опасно. А такива изказвания, каквото е това с удебеления шрифт са си направо смешни - това е просто игра, а не расова война, и най-малкото нещо, което ще стане след дълги години игра е расова омраза. :|
      20ти декември преди излитане, Спаич към техника си :
      "Иване, сега кръв ще се лее!"

      Comment


        #18
        Мдааа говорил съм с руснаци от предишният симулатор на който играех хората наистина приемат нещата насериозно все още им се набиват в главите тези 20 милиона и те нямат намерение да се оттърсят от това.... а можеби и така трябва......
        За двойките аз в началото летях с Тангра, но с него не можехме да се сработим.. Сега обичам да летя с Шило, но все още имаме доста да тренираме.....
        su27 AKA =VNVV=Stoyanov
        ______________________________
        "Ще се видим във Валхала!"

        Comment


          #19
          За руснаците да знаете за сега може да имат известно превъзходство, но скоро ние ще ги превъзхождаме :twisted: , направо ще ги размажем!
          Помнете ми думата.

          Comment


            #20
            Винаги има какво да се учи - стига да се сработите двама човека и всеки път да сте заедно в rotte (2ка де )

            Въпросът е дали си имате точно уточнено крило/водач за всеки пилот. Винаги да летят заедно - да тренират заедно с/у друга двойка или да си правят 1-2 dogfight-a един на друг. Да си видят възможностите и в битка да действат спрямо тези на крилото си. Това дали е перфектен стрелец не е от значение - ако двамата се пазят си спестяват доста неприятности.

            Така че успех и не се караите - пазете се взаимно !
            20ти декември преди излитане, Спаич към техника си :
            "Иване, сега кръв ще се лее!"

            Comment


              #21
              За двойките...
              Хубаво би било да са постоянни, но е неосъществимо, просто нещата са твърде динамични, трябва да се свиква да се лети с различни напарници, така ще сте независими в случай, че другият не може да лети поради някаква причина известно време. Пък и в онлайн войните се налага да се лети с най различни партньори, често от други ескадрили и националности, така че е добре да си изградите умения и навици за летене по двойки, които ще ви позволят да сте по-универсални и да се приспособявате без проблеми към всеки напарник, без значение дали сте водещи или водени...
              Ако свикнете с навиците и стила на летене само с един партньор просто няма да можете да летите нормално с друг, а от това само ще загубите.
              Продължавам да настоявам, че засега е рано да се учи летене по двойки. При липса на достатъчно добра летателна техника летенето по двойки ви учи да разчитате на партньор, който е на същото ниво или дори на по-ниско! Вредно е, повярвайте! Научете се да печелите боя поединично, усъвършенствайте летателната си техника, усвоете тактиките на водене на боя и чак тогава летенето по двойки ще има смисъл!
              Иначе пак се опитваме да впрягаме каруцата пред коня...

              За лакоменето не ми се говори, надявам се не го мислиш сериозно,
              никой от по-старите пилоти не лети с повече от 60-70 % от възможностите си, повярвай ми, виждал съм ги във ВЕФ на какво са способни...

              За руснаците...
              Иска ми се, но честно да ви кажа не ми се вярва някога да ги достигнем и знаете ли защо?
              Заради тяхната дисциплина! При тях отстраняват от ескадрилата кадетите и дори пилотите, които нарушават дисциплината, не спазват програмата за подготовка, не изпълняват разпорежданията на командира или нарушават правилата и устава на ескадрилата. И хич не се церемонят!
              А ние се надпираме за глупости...

              Comment


                #22
                @FeldMarshal Kalchev, това, което го написах за руснаците е точно така. Те така разсъждават, гледат да не чупят самолети, изобщо са много отговорни. Поддръжам връзка с ross_Veles - отличен пилот и разбран човек. Лети вече 2 години на Ил-2, а от 2 месеца е на изтребител. Пак казвам, те затова са толкова добри, защото се вживяват прекалено в играта.

                Mного изпреварваш нещата. Ние още двойки не сме формирали. От 4 дни форум имаме (Viel Dank, Imperial). С времето ще се стиковат нещата.

                Официално имаме само една двойка - Stoyanov+Shilo. Та ние тепърва започваме да летим. До преди 2 месеца бяхме още абсолютни новобранци. Даже не можехме да кацаме винаги успешно, изключвам от това число Танграта и Стеф. Всеки трябва да си познава партньора. Преди месец бях в София, срещнах се със Стоянов и Шмитца. Въобще не ги бях виждал преди това, а имах чувството, че ги познавам от цяла вечност...

                Ще летим вече, стига сме писали.
                =VNVV=Shilo
                Въздушните на Негово Величество Войски

                Comment


                  #23
                  Здравейте всички!
                  Радвам се и аз, че макар и със закъснение се включих във форума (късно разбрах за него :o ). Прочетох почти всички постинги относно ИЛ-2 Ескадрилата . С почти всичко съм съгласен, с малки изключения (но за това друг път ).
                  Стеф всичко го казваш много точно и се радвам, че съм можел да се уча от теб на много неща. Спомням си също как обсъждахме каква програма да се измисли за нашите ОРЛИ, та да могат по-лесно и бързо да навлязат във виртулните войни, но за съжаление тя не беше приета по ред причини - дали е необходимо да се споменават- мисля, че не. Когато се опитваш да си от полза на някого, когато си пожертвал труд и време, а не само не срещаш разбиране, а и те критикуват (в това няма нищо лошо) за неща които обаче и през ум не са ти минавали, то най-малко е тъжно. Аз съм такъв, че вярвам в добротата у хората. Когато съм обидил някой - готов съм да му се извиня веднага - защото това е станало случайно . Когато видя, че някой е с по-високо самочувствие - опитвам се да го предпазя от последствията защото всички знаете, че това е вредно.
                  Както и да е - темата е за разборите на нашите полети. За сега всички сме съгласни с това, че трябва да се лети по двойки (а който не е - нека обясни защо мисли така). Това добре, но защо трябва да се правят трагични изводи за това как ние летим опитвайки се оставаме заедно. За мен това е най-висшата форма на самото летене и най-сложната за учене част. Освен умения за фигурен пилотаж (но не като самоцел) и точна стрелба се изисква и развитие на "шесто" чувство т.е. къде се намира партньора ти след приключването на дадена маневра, когато той е бил извън полезрението ти, а вниманието ни е било отвлечено от атакуващи или атакувани самолети (без значение). Само се поставете за момент в ролята на воден. Трябва да проверите дали няма някой на опашката ви и се обръщате за миг на едната после и на другата страна. Ако във същия този момент на вашия водещ му се наложи да направи рязка маневра (поради ред причини) - вие го губите. С това "шесто" чувство (което всъщност е опит) обаче вие приблизително ще знаете къде би трябвало да е той. Има и други начини за "развиване" на това чувство: 1. предварителни договаряне - партньора ви знае в раличните ситуации (са съжаление не всички защото те са безброй) в каква посока да поеме и как бързо отново да се съберете във двойка. 2. чрез TS се дават указания за текущата посока и координати - за целта TS- сървъра се конфигурира така, че всички двойки да разговарят само по между си, а когато е необходимо и канал който се чува от всички (партньора също) - има възможности за това (Стеф знае, че в РЕ бяхме така).
                  С две думи искам да кажа, че нещата са достатъчно сложни (но не и невъзможни) и не бихме могли да направим най-трудното за кратко време, а трябва да извървим своя път в сериозни тренировки.
                  Споделям напълно мнението на Стеф, че летенето по двойки само с един и същи партньор ще ни навреди повече отколкото да е от полза(който мисли различно - нека обясно защо).
                  На сайта на BG Ескадрилата ще преведа един материал, който е специално за ИЛ-2 и за летенето по двойки (и сега е там но е на английски).
                  Дано не съм се отплеснал много и продължаваме с тренировките и разборите (само колко време ми отне това писане :cry: ).
                  Salute!

                  Comment


                    #24
                    Абсолютно съм съгласен за всичко, което казва Тангра.
                    Искам да изкажа моето мнение за летенето тази вечер. Не го възприемайте като нравоучение или назидание. Просто едно мнение, опит за анализ, още повече, че част от времето наблюдавах моменти от боевете...
                    За радост тази вечер дисциплината беше определено по-добра. Предполагам и вие чувствате, че за вас подготовката е била по-успешна. Единствената забележка е, че след като онзи тъпанар със Зерото не благоволи да се разкара въпреки всички предупреждения, треаше да вземем най-добрите самолети и да му разкатаем фамилията. Опитах се да ви кажа няколко пъти, но сигурно в разгара на боя не сте забелязали съобщенията ми. Такива навлеци се трепят без правила! При следващ такъв случай всеки взема машината която най-много харесва, и всички на юруш срещу въздушния гамен. Ако ще и 10 срещу 1 да сме. Бой до подлуда, включително вулчване (разстрел докато е на пистата), разстрел на парашута и всички останали забранени гадни номера. Докато му стане невъзможно да лети и не се разкара. Само се пазете да не направите това срещу някой пилот от ВЕФ ескадрила, защото ще се оплаче и могат да ни отстранят за известно време. Само срещу единични самозабравили се гадняри. Но пък и пилотите от ВЕФ ескадрилите по принцип са изключително дисциплиниране и спазват правилата стриктно.
                    Както и да е, като цяло тренировката беше разнообразна, включваше много и различни елементи. Основна забележка към повечето, е подобряване точността на стрелбата. Макар че Шило ме удиви с точната си стрелба по време на дуела.
                    Трябва да се стремите да не губите енергията на самолета (производна на височината, скоростта, масата на самолета и др.). Получаването на предимство в скорост и височина е решаващо за успеха на боя. С това засега най-добре се справя Стоянов, заради това най-често печели и боевете си.
                    Много ми хареса летенето на J-5, Кмета също направи добър дебют...
                    Абе има хляб в нас, ей! Сигурно и салам ще се намери! ))
                    Макар че ще е грешка да се радваме прекалено много на победите над момчетата от РОСС, все пак бяха само двама, при това боят се водеше без всякакви правила, заради онзи олигофрен, дето се мотаеше на Зерото. Всеки от нас е имал победи над едни от най-добрите пилоти, но това не значи, че сме на нивото им, за съжаление...
                    Добре преценявайте възможностите си, не се изсилвайте, оставете другите да ви хвалят, тогава е по-приятно!

                    За да се лети по двойки трябва (освен мерак) и теоретична подготовка, Ето ви пряк линк към статиите "Работа в тактическа единица "двойка изтребители":

                    и "Тактика на летенето по двойки":


                    За тези, които имат проблеми със стрелбата е материалът "Принципи на въздушната стрелба":


                    А за най-ентусиазираните (Шило, за теб най-вече ) е "Учебник на виртуалния пилот на авиосимулатора "Ил2-Щурмовик": http://il2school.narod.ru/
                    с много илюстрации, схеми, тракове...

                    Четете, дерзайте и бъдете все така дисциплинирани!

                    Comment


                      #25
                      Първо! Искам да се извиня още веднъж на Стеф, защото го наругах яко, след като ме свали, докато стрелях по противник. Стеф, извинявай за пореден път. Предполагах, че това е някой от чуждите пилоти. Знаеш с Шмитца какво се случи преди това. Грешката си е моя, че не поглеждам назад, когато стрелям. Сега вече едното ми око ще е към опашката. Добър урок ми даде, но не трябваше аз да реагирам така. Дано ми простиш.

                      Тази вечер летяхме:
                      =VNVV=Tangra
                      =VNVV=Stef
                      =VNVV=Stoyanov
                      =VNVV=Shilo
                      =VNVV=Shmitza
                      =VNVV=J-5
                      =VNVV=Kmeta

                      Ескадрилата ни се увеличава, но например =VNVV=Adder не е летял с нас от доста време. Нормално е с увеличените значително цени от БТК на телефоните. А Аддер е с dial-up връзка.
                      Останалите новозаписани членове пропускат интересни моменти.

                      Проблемите тази вечер:
                      Трабват ни скинове с българските камуфлажи, защото няколко пъти ми се случи да не стрелям по противников месер, който имаше същите опознавателни знаци като нас. Докато Стоянов ги направи, нека играем с Ме-109Е. Поне за него висички имаме скинове. За който няма, ще му дадем нашите, но със замазани бордни номера. Може временно да летим и с прибавени германски знаци към тях. Все пак е нещо.

                      Не мислите ли, че първо трябва да свикнем да летим в двойка поне малко с един от ескадрилата? Друг вариант е да се сменят партньорите често. Но никои, освен мен и Стоянов, не се опитват да летят в двойка. Когато играем кооп мисия, всеки се пръсва, погва самолет, а само ние със Стоянов поддържаме макар и че се губим понякога. Но доста често сме се отървавали от противниците. Това и той може да го потвърди.

                      Тангра, ти си човек от авиацията, прекрасно знаеш, че за деня на полети се обявява една честота за връзка, на която летят всички. В същото време предлагаш да се разделим двойките на различни ТС канали. По този въпрос изобщо не съм съгласен с теб. Това според мен не е правилно. По този начин се лишава от възможността нападнат член на ескадрилата, да повика помощ от друга двойка, при условие, че неговият партньор е свален или и него го гони противник. Мисля, че е излишно даже и да пробваме. Е, трабва да се спазват условията за комуникация - "Тук <еди кой си> летя с курс 270* на височина 2500м, намирам се в квадрант В2. Край"; Тук <еди кой си> на опашката си имам противников самолет (в такъв случай "Край" може и да се изпусне) и т.н.

                      Не трябва да се допуска на един хост да има сървър на играта и сървър за ТС, когато сме много.
                      Предлагам първо да поиграем с парола. Имаме още много какво да отработваме. След 1-2 часа полети да премахнем паролата. Знаете какъв хаос настъпи по едно време.

                      Мисля, че Стоянов до някъде е прав, като каза за лакоменето за победи. Аз не си спомням някой от вас (Стеф и Тангра) да са дошли да помогнат на някой от нас, останалите. Знам, ще контрирате, че трябва да се научим да се оправяме сами, но не е ли по-важно да се запази един от ескадрилата, от колкото да се свали противник?

                      За друго не се сещам вече. Гледам, доста съм понаписал, но мисля, че всеки трябва да го прочете изцяло и внимателно, за да не пропуска важни детайли.
                      =VNVV=Shilo
                      Въздушните на Негово Величество Войски

                      Comment


                        #26
                        Originally posted by "=VNVV=Stef"

                        Основна забележка към повечето, е подобряване точността на стрелбата. Макар че Шило ме удиви с точната си стрелба по време на дуела.
                        По време на тези дуели се оказвах в много изгодни позиции. Летяхме и двамата с моя противник на Me-109G-2, имах достатъчно вискока скорост. Стрелбата ми беше от заучено положение. Тренирал съм го много пъти офлайн. Да знаеш само колко "пиуета със зеуе" съм разстрелял така...
                        Иначе имам много да тренирам. Точността ми не е вискока.
                        Но се старая да стрелям точно. Явно трябват още ремонти по джойстика ми. Има страхотен луфт.
                        =VNVV=Shilo
                        Въздушните на Негово Величество Войски

                        Comment


                          #27
                          Originally posted by "Shilo"

                          Тангра, ти си човек от авиацията, прекрасно знаеш, че за деня на полети се обявява една честота за връзка, на която летят всички. В същото време предлагаш да се разделим двойките на различни ТС канали. По този въпрос изобщо не съм съгласен с теб. Това според мен не е правилно. По този начин се лишава от възможността нападнат член на ескадрилата, да повика помощ от друга двойка, при условие, че неговият партньор е свален или и него го гони противник. Мисля, че е излишно даже и да пробваме. Е, трабва да се спазват условията за комуникация - "Тук <еди кой си> летя с курс 270* на височина 2500м, намирам се в квадрант В2. Край"; Тук <еди кой си> на опашката си имам противников самолет (в такъв случай "Край" може и да се изпусне) и т.н.
                          Шило, виждам че не си ме разбрал правилно, затова ще обясня отново. Идеята е следната: тъй като при полет до 4-ма разговорите на са проблем, с нарастването броя на участниците - комуникациите са натоварени (въпреки, че се спазват всички правила) и почти нищо не се разбира (представете си 8 пилоти и всеки има да каже нещо на патньора си). Понеже през повечето време съобщенията се отнасят само до един човек , останалите не е необходимо да ги слушат (може би не важи за командирите на ескадрила и звено). С отделен бутон или друг начин се предават съобщения, които се чуват от всички. Така и помощ ще се извика при нужда и всичко ще си е както сега, заобикаля се само претоварването на ефира със съобщения отнасящи се само до един човек (при летенето по двойки повечето са такива ).
                          Вече е време да въведем още нещо което ще помогне за по-точното обозначение на мястото където се намира всеки - от съответната картата на дадената мисия, квадранта се разделя на 9 допълнителни части - сектори. Квадранта в който се намираме се разглежда като клавиатурата на РС, но само онази част с NUMLOCK. Цифрите на въпросната част показват в кой сектор сме. Примера, който дава Шило става вече така: "Тук <еди кой си> летя с курс 270* на височина 2500м, намирам се в квадрант В2, сектор 5. Край". Така е ясно вече, че съм точно в центъра на споменатия квадрант.
                          Originally posted by "Shilo"


                          Мисля, че Стоянов до някъде е прав, като каза за лакоменето за победи. Аз не си спомням някой от вас (Стеф и Тангра) да са дошли да помогнат на някой от нас, останалите. Знам, ще контрирате, че трябва да се научим да се оправяме сами, но не е ли по-важно да се запази един от ескадрилата, от колкото да се свали противник?
                          Лакоменето за победи никак не ми харесва и няма да толерирам подобно поведение (особено на наш сървър) затова съм против това. Защо обаче някои си мислят, че правим подобни неща - много пъти съм зарязвал почти сигурна цел и съм идвал на помощ, но не винаги и възможно да се открие този който има нужда от помощ на време. Аз например когато имам някой на 6 часа в разгара на битката губя ориентация и не мога да кажа къде се намирам (а няма и време за оглеждане към ориентири). Така че мога да кажа само - имам някой на 6 часа, което е малко като инфо. Затова който има предложения за изход от такива положения, нека сподели с всички.
                          А иначе чудесно би било всеки да може да се оправя сам (значи сте страхотни асове ), но определено считам, че е по-важно да се спаси един от нас, от колкото да се свали противник.
                          Salute!

                          Comment


                            #28
                            Съгласен съм с повечето изказани тук неща.... най-вече с това че да си воден е много трудно..... , но затова е водача за да наставлява и да улеснява водения си.Този форум има мого благотворно вляние аз лично се чуствам много по спокоен вече........ и се стремя да си поправям грешките....,но моля ви се не говорете с недомлъвки аз няма да ви се обидя ако ми кажете :Стоянов еди какво си ... бъркаш.... стига с тва самочувствие и т.н. Просто казвайте нещата точно и ясно....
                            Тва което прави Стеф с поощряването на хората от ескадрилата е чудесно... Аз също се стремя да го правя..... без да преувеличавам разбирасе.... Хората и особенно новаците имат нужда от тези добри думи.... а и те си ги заслужават...!!!
                            За дуела с Шило смятам, че беше много полезен за мен и ме накара да се замисля къде сбърках .....анализирах нещата и разбрах поне 1 от причините.....
                            Искам да отбележа , точната срелба na j-5 и да му благодаря за това ,че един път ми помогна когато онази кобра ми беше на опашката....

                            Така за ТС .... Шило в ТС има опция с която можеш да се отделядт подканали за двойките но те все още да могат да предават на общия...

                            Това е поздрави о мен и дано да летим довечера!
                            su27 AKA =VNVV=Stoyanov
                            ______________________________
                            "Ще се видим във Валхала!"

                            Comment


                              #29
                              Originally posted by "Tangra"

                              Лакоменето за победи никак не ми харесва и няма да толерирам подобно поведение (особено на наш сървър) затова съм против това. Защо обаче някои си мислят, че правим подобни неща - много пъти съм зарязвал почти сигурна цел и съм идвал на помощ, но не винаги и възможно да се открие този който има нужда от помощ на време. Аз например когато имам някой на 6 часа в разгара на битката губя ориентация и не мога да кажа къде се намирам (а няма и време за оглеждане към ориентири). Така че мога да кажа само - имам някой на 6 часа, което е малко като инфо. Затова който има предложения за изход от такива положения, нека сподели с всички.
                              А иначе чудесно би било всеки да може да се оправя сам (значи сте страхотни асове ), но определено считам, че е по-важно да се спаси един от нас, от колкото да се свали противник.
                              Salute!
                              Да така е съгласен съм.. а изхода е да имаш воден като за начало

                              Иначе на практика снощи аз бях тръгнал да атакувам 2-ма червени които бяха на по малка височина от мен.... в този момент Шило извика за помощ защото Стеф го беше погнал с една кобра, веднага ги оставих и се насочих към него за да му спася кожата.....

                              така според мен трябва да действаме всички и прояви на обратното наитина трябва да се наказват.....
                              su27 AKA =VNVV=Stoyanov
                              ______________________________
                              "Ще се видим във Валхала!"

                              Comment


                                #30
                                Значи съгласен съм със всичко писано до тук и така трябва да се пише,както Стоянов казва да не се жали самочувствието на който и да било.Стеф е прав за доста неща между другото трябва да се лети и надруги самолети не само на Г-2 аз се стремя не само офлайн да пробвам всичките макар че ми е доста трудно с някои руски гробници :lol: Трябва да се лети не само с един в двойка но и да се сработят двама които си пасват,когато единия отсъства да се пробва с друг и така.Малко по малко ще се получат нещата.Не е речено "юруш утре ВЕФ" по-добре тука в договете и коповете да поправяме грешките отколкото след ВЕФ-овете.Стеф съглсен съм напълно с теб влезне ли такъв навлек като podarok да се обединят всички и да му скъсаме задника да му е по-гот,на такива бързо им писва като ги свалят няколко пъти и сами ще си излязат.А между другото трябва да ми обясните как се кикват такива вчера така и не разбрах.
                                =VNVV=Shmitza
                                Днес съм вихър и стрела,
                                владея царство без предел
                                и съм със разперени крила
                                и със сърцето на орел.....
                                _______________________________________
                                Въздушните на Негово Величество Войски

                                Comment

                                Working...
                                X