Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Снайпери

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Еееееее и този отиде при Алах.

    Comment


      Хедшот: Syria - FSA sniper shot down by SAA sniper
      Е, точно за такива случаи армейците се мъчат да носят по 2-3 кг. шлемове по кратуните. Естествено, показания боец никак не е сигурно, че би оцелял при наличието на каска, но шансовете му теоритично са с няколко идеи по-големи. Освен това той стреля ли или позира на камерата- определено е платил най-високата цена за разсеяността си.
      Друго, което би го спасило е стрлба с перископ от окопа, така или иначе не си използва оптиката- трикове от ПСВ:

      GOTT MIT UNS!

      Comment


        Още интересен снайперски материал от Сирия:

        Sniper almost sniped

        Нямам никаква представа как се води този бой, но отстрани изглежда прекрасен тайминг за смяна на позицията.

        Comment


          Добре а как стоят нещата с анти-снайперски системи,доколко са ефективни,купуват ги ама дали вършат работа.Доколкото знам са с лазери и насочени микрофони.Това което съм чувал,е че не само откриват позицията ти,но може да разпознае дори какво оръжие използваш.Преди имаше спор защо му е на тежък снайпер заглушител или спеицални патрони,поне за мен си отговарям е да заблуждава имено такива системи.
          Last edited by foton11; 22-02-2013, 16:32.

          Comment


            Кухулин написа Виж мнение
            Още интересен снайперски материал от Сирия:

            Sniper almost sniped

            Нямам никаква представа как се води този бой, но отстрани изглежда прекрасен тайминг за смяна на позицията.
            За интересното , няма спор !
            Набръжки отбелязвам:
            -ужасно прикладване ;
            -упор на цевта ;
            -цевта стърчи навън ;
            -тъпчото се мъчи да стреля с незаредено оръжие ...
            Явно снимачната треска го гони , а грешките докараха до няколко бързи пробойни на "позицията" му ...

            Comment


              Кухулин написа Виж мнение
              Още интересен снайперски материал от Сирия:

              Sniper almost sniped

              Нямам никаква представа как се води този бой, но отстрани изглежда прекрасен тайминг за смяна на позицията.
              Какъв е тоя боклук /пушката/. Три засечки да 10 истрела. Това не е оръжие!

              Comment


                uzi71 написа Виж мнение
                Какъв е тоя боклук /пушката/. Три засечки да 10 истрела. Това не е оръжие!
                FN FAL или вариант, цял свят ги е произвеждал. По всяка вероятност не знае как да нагласи газовия регулатор, затова не изхвърля както трябва. В ръцете на такъв специалист и Калашников ще засича.
                Никто не обнимет необъятного! - Козьма Прутков
                A який чоловiк горилку не п'є - то вiн або хворий, або падлюка. - Невідомий українець

                Comment


                  Или патроните са мухлясали. Кой знае от къде са изкопани тия 7.62 мм НАТО.
                  "No beast so fierce but knows some touch of pity."
                  "But I know none, and therefore am no beast."

                  (Richard III - William Shakespeare)

                  Comment


                    Стрелецът е кьопав, тва ясно, но забелязвате ли, че откатът на оръжието дори при такъв "снайперист" е минимален?

                    Comment


                      Познавам професор, който разработва системи за намиране на снайпери по звука ползвайки няколко микрофона, но доколкото ми е известно разработката още не е на ниво прилагане в армията. Иначе технологично си е напълно постижимо.
                      „Аз, Драгомир, писах.
                      Аз, Севаст Огнян, бях при цар Шишман кефалия и много зло патих. В това време турците воюваха. Аз се държах за вярата на Шишмана царя.“

                      Модератор на раздел "Военна Авиация"

                      Comment


                        Пилот написа Виж мнение
                        Познавам професор, който разработва системи за намиране на снайпери по звука ползвайки няколко микрофона, но доколкото ми е известно разработката още не е на ниво прилагане в армията. Иначе технологично си е напълно постижимо.
                        Е те не са няколо,а са много насочени в различни направления.

                        Comment


                          Всъщност май не са насочени, работи се на друг принцип - едно събитие пристига по различни времена при 3-4 микрофона на различни места, според кога къде е пристигнало се изчислява откъде точно идва с голяма точност. Предполагам е по-ефективно при единични изстрели и на открит терен.
                          „Аз, Драгомир, писах.
                          Аз, Севаст Огнян, бях при цар Шишман кефалия и много зло патих. В това време турците воюваха. Аз се държах за вярата на Шишмана царя.“

                          Модератор на раздел "Военна Авиация"

                          Comment


                            Пилот написа Виж мнение
                            Всъщност май не са насочени, работи се на друг принцип - едно събитие пристига по различни времена при 3-4 микрофона на различни места, според кога къде е пристигнало се изчислява откъде точно идва с голяма точност. Предполагам е по-ефективно при единични изстрели и на открит терен.
                            Не ги знам,но такива сисеми се продават одавна.Но отова което знам са насочени.Е в градски условия вероятно не върши съществена работа.

                            Comment


                              В артилерията отдавна има звуково разузнаване/засичане на противника. Предполагам, със съвременните технологии това е постижимо и за отделен изстрел. Преди години гледах по телевизията, американска разработка монтирана на джип. Казаха, че засичала с голяма точност мястото на изстрел...

                              .
                              ..И кажи ми ти страннико,
                              чувал ли си звук,
                              по- велик от тропота на хиляди коне!!?...

                              Comment


                                BAGA_TUR написа Виж мнение
                                В артилерията отдавна има звуково разузнаване/засичане на противника. Предполагам, със съвременните технологии това е постижимо и за отделен изстрел. Преди години гледах по телевизията, американска разработка монтирана на джип. Казаха, че засичала с голяма точност мястото на изстрел...

                                .
                                Последно преглеждах за някаква такава френска система.Монтирана на бтр,по това което си спомням освен оръдие имаше и автоматичен гранатомет,така че дори след изстрелът веднага да смениш позицията пак ще ти трудно,разбира се ако не те открил преди това.

                                Comment

                                Working...
                                X