Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Снайпери

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Sailor_Malan написа Виж мнение
    Ако не ме лъже паметта и с двете трябва да е съвместим ПБС-1(Прибор Бесшумной Стрeльб)
    По-правилното е ПББС /1/2/! A това на снимката е ПБС-2/ако е 7.62/. Дивотия е да се "говори"за СВД с ПБС...Ако на ПБС-то се махне обтюратора,на практика се получава ТГП...По-горе Кало го е обяснил.
    Last edited by майор; 13-11-2010, 20:22.
    "Тяжело в деревне без Нагана, когда у соседа есть!..." ... ...

    Comment


      Такаа:Кой е по ценен според мен катечаря.Защото една картечница спира цяла рота да не кажа батальон.Има и снайперски картечен прицел много подобен на този от СВД.Та така че картечница със снайперският прицел е много опасна.Също и като снайперско оръжие.Първо е много стабилна и има голям обсег.Второ има голяма скорострелност...Всички знаят че срещу картечница не се атакува...Като казах това се сетих един случай от Авганистанската война
      двама муджехеди са били заели една изгодна позиция на един тесен път и почти цял ден задържали настаплението на един руски пехотен батальон.Всичко свършва когато руснаците буквално изнасят на раце една БМП2 на отсрещния хълм и тя ги размазва по скалите със оръдието си.Това са два автомата представете си картечница,става мазало..Друг пример е десанта във Нормандия мгетата почти спяха десанта.Навътре във вътрешността на Нормандия само звука на MG42 е било достатачно да спере настаплението на американо-англиските сили.Това е пример че само една картечница всява страх повече от един снайперист.Не че те не могат да внесът смут но при армейски операций една картечница е много опасна.Харесвам картечницата защото съм бивш катечар със едо ПК мога да приченя много големи главоболия на всеки враг а със оптика превъзхождам и снйпериста.Оптика на ПК и нейната поразяваща способнос...Причинява хаос сред вражеските редици и сее смърт...

      Comment


        леле...


        Иначе - малко допълнение и поправка към стария ми постинг - АК74 и другите разновидности 5,45х39 не се ползват със заглушител, не се правят повече дозвукови боеприпаси за тях, защото опитът показва, че са малко ефективни.

        Comment


          Бяха написал един дълъг пост относно защо картечницата не е панацея, но ще се огранича до репликата на Кало

          леле...

          ---------------------------------------To View in Higher Quality:http://youtube.com/watch?v=Mi1t_dG6IGU&fmt=18The history of the machine gun. Talks about man...

          От 8-мата минута нататък се вижда ефективността на една картечница
          А и има интересни коментари
          Сънят е слаб заместител на кофеина!

          Comment


            До снайпериста вероятно си видял наблюдателя. Действат по 2ма в екип и в много редки случаи има 3-ти - автоматчика.

            Comment


              Относно въпроса за "2-рия човек до снайпериста" той може да е наблюдателя или автоматчик, наблюдателя има за цел както някой казаха "да намира, измерва цели и разстояния както посока, скорост на вятър и прочие, неговия "бинокъл" има много по-голяма видимос от оптиката на снайпера до колкото знам.

              Comment


                Снайпер 2010

                Двете крайности в професията...

                Приятно гледане!
                Извинете за правописа, но толкова мога...
                Моля, ако нещо в мен не ви харесва, не ме уведомявайте за това.
                Постарайте се да преживеете този шок самостоятелно...!

                Comment


                  междувременно в Русия...

                  Готви се модернизация на СВД, базирана на СВДС, която може да надделее при въоръжаването на армията. Става дума за СВД със съвсем леко удебелена цев, нова цевна кутия, лесно сменяем компенсатор, възможност за поставяне на ТГП-В от СВ-98. Точността и групираността са подобрени с около 45%. Един от опитните екземпляри:




                  В категорията болтова снайперска пушка се ожесточава конкуренцията между развитието на СВ-98 - СВ-338М1:



                  с точност от около 0,3-0,5 МОА


                  и ОРСИС-5000





                  И - Сирия - стрелба с неясно откъде появила се и от кого ползвана 12,7мм ОСВ-96



                  може и да са проправителствените сили, щото не викат Аллаху акбар като луди..., или пък опозиционни сили от дезертиралите военни
                  Last edited by кало; 29-08-2012, 13:40.

                  Comment


                    ОРСИС-5000 /кал. .308/ вече е на въоръжение в Алфа и Вимпел, даже тази година московската Алфа спечели световното първенство за полицейски и военни снайперисти в Будапеща с такива карабини /миналите години го правиха с британски Акюраси/. Наистина затворната група е вносна /производство на Маузер/, оптиката Леуполд, а патроните .308 са Норма Диамантлайн, но иначе пушката е руска.
                    СВ-338М1 - основната причина да не получи широко разпространение изглежда е калибъра .338 Lapua Magnum.
                    При СВ-98 оплакванията също бяха заради калибъра - 7.62х54R. Не че е лош, но разнообразието от боеприпаси е малко, качеството сравнително със снайперовите .308 е по-ниско, а и поради конструкцията си патрона предполага по-силен откат /пречка при бърза стрелба/ и засечки при подаване, когато патроните са наредени неправилно в пълнителя /слабост на всички R патрони/.

                    Comment


                      Наистина затворната група е вносна /производство на Маузер/, оптиката Леуполд, а патроните .308 са Норма Диамантлайн, но иначе пушката е руска.
                      Не е вярно.
                      Затворната група си е руска, оригинално производство на Орсис (съкращение от оружейные системы) няма общо с Маузер. Какъв прицел ще сложиш и чии боеприпаси ще ползващ зависи от хиляда неща и това няма много общо с качествата на самата пушка.

                      СВ-338М1 - няма как да получи разпространение още, просто защото преминава през тестове. Едва ли калибърът има нещо общо, тенденцията е именно преминаване към .338LM

                      Comment


                        кало написа Виж мнение
                        Не е вярно.
                        Затворната група си е руска, оригинално производство на Орсис (съкращение от оружейные системы) няма общо с Маузер. Какъв прицел ще сложиш и чии боеприпаси ще ползващ зависи от хиляда неща и това няма много общо с качествата на самата пушка.

                        СВ-338М1 - няма как да получи разпространение още, просто защото преминава през тестове. Едва ли калибърът има нещо общо, тенденцията е именно преминаване към .338LM
                        За производството наистина не съм сигурен - така ми казаха, обаче е система Маузер 98, също както и затвора на СВ-98 /а и на 90% от снайперовите карабини от този клас по света/.
                        За качествата на самата карабина не съм казал нищо лошо - самия факт, че спечелиха световното с нея е достатъчно красноречив.
                        За прицела и боеприпасите - на това ниво се ползва само най-доброто, а е факт, че за тези неща Русия не може да предложи нищо приемливо.
                        За калибъра - това че някой, някъде ползва и калибър .338 съвсем не означава, че има тенденция за преминаване към него. .308 си остава основния среден снайперов калибър навсякъде и новите ОРСИС-5000 на Алфа са точно такъв калибър, тъй като с .338 понятията "бърз" и "прецизен" огън са почти несъвместими.
                        Last edited by uzi71; 29-08-2012, 15:24.

                        Comment


                          не, но и не знам какво точно, защо и как ползват специалистите от Алфа.
                          Иначе - затворът може и да има нещо общо с Маузер и още хиляда подобни, но си е оригинална руска разработка, направен и след консултации с некви американци. Има я историята на създаването из нета. Не знам какво може да предложи Русия в областта на боеприпасите, наистина. Иначе - да, по отношение на оптиката едва сега се появяват някои неща на световно ниво, но и с такива цени, при това - без много разновидности.
                          Колкото до .338 - то той е направен и си става за специфични цели (именно за снайпинг на средни и големи дистанции), все повече се ползва в Афганистан, например при това даже беше приета на въоръжение картечница в този калибър (http://www.thefirearmblog.com/blog/2...ine-gun-lwmmg/). Наистина ли твърдиш, че "прецизен огън" е несъвместимо понятие с ,338LM, който е създаден с тая цел (и държи рекорда за kill в бойни условия - 2475 метра). Иначе - бърз огън на дистанции над 800 метра никой и не води.

                          Comment


                            Извинявай ама наистина ли не четеш какво съм написал?
                            И къде точно съм писал, че .338 е непрецизан?
                            Точния ми израз е ".... с .338 понятията "бърз" и "прецизен" огън са почти несъвместими ....." Ако не го разбираш мога да ти го разтълкувам.
                            Прав си в това че .338 си е калибър за специфични цели - прецизна стрелба на големи разстояния. До 800 метра той с нищо не превъзхожда .308 и даже му отстъпва по важни показатели като контрол при бърза стрелба, тегло на оръжието, носим боекомплект, износване на цевта и цена на боеприпаса. Точно по тези причини няма как да стане основен калибър за снайперовите карабини.

                            Comment


                              така е, разбрахме се

                              Comment


                                и държи рекорда за kill в бойни условия - 2475 метра
                                Да не забравяме все пак, че рекорда в огромна степен се дължи на надморската височина на която е направен, не толкова на боеприпаса.
                                Иначе "тенденцията" е леко тенденциозна предвид факта, че никой не си е зарязал 7.62 мм. снайпери и не се е метнал презглава на .338 наместо тях. Даже напротив, отзивите за системи като Мк. 110 SASS са си съвсем прилични. А за канадците и тяхната любов към ТАС 50 да не споменаваме
                                Иначе - бърз огън на дистанции над 800 метра никой и не води.
                                Ко праим ако пропуснеш с първия изстрел, но спотъра сколаса за кратко време да подаде корекции? Не правим веднага втори изстрел по корекциите на спотъра щот над 800 метра не се води бърз огън ли?
                                Кървава зора вестява страшен бой и кървав път, готови пак за нова слава Рилци в бой ще полeтят ! Пред стените Булаирски в неравна люта бран ние славно победихме в боя тебе, вража зган!Тежки гаубици тряскат крачи полкът Рилски твърд! Нас гранати хич не стряскат нас не плаши даже смърт.

                                Comment

                                Working...
                                X