Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Жените в Третия Райх

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Жените в Третия Райх

    Искам да си поговорим за жените в райха.Какво мислите за тихата и скромна Ева Браун,за жестоката Ирма Грезе (която на 19 години е надзирателка в Аушвиц),първата за която се жени Гьоринг - Карин фон Канцов после на нея си кръсти неговия дом "Каринхол",за първата жена пилот Ханна Райч,за организацията "Bund Deutcher Madel",за гадната и мръсна нимфоманка Илзе Кох (жена на комеданта Карл Кох),и изобщо за жените и тяхното място в Третия Райх. :|
    Къде и да одиш, къде и да шеташ, не се срами, не се плаши българин да си.

    Никой не е по-сляп от този, който не иска да вижда.

    Войната е много сладко нещо за тези, които не са я виждали.

    #2
    Жените в Третия Райх

    Ами както винаги и навсякъде - така и в Третия Райх - жените сигурно играят немалка роля, особено с това, че могат индиректно да влияят на решенията на мъжете и любовниците си. Почти никакви конкретни факти не мога да предложа по темата освен увереността си, че във всички общества, даже и в ислямските държави донякъде, съществува нещо като скрита власт на жените, които дърпат конците /до определена степен, разбира се./, особено ако политикът е не особено силна личност. Ама явно и това не помага
    "If elections changed anything, they would be forbidden" ~ Kurt Tucholsky

    Comment


      #3
      не разбирам какво имаш предвид, Валтер. Въпросът като че ли е много обобщен
      Спасибо Вам, Георгий Константинович, за то, что спасли Россию! Вечная вам память!

      Comment


        #4
        Сержант Уханов наистина въпроса е малко обощен,но искам да разбера мястото на жените в държавата.И за това искам някой,който знае повече за тези дами,които съм изброил или за други нека пише.Защото покрай мъжете,жените остават на заден план пък си мисля че и те имат не малка роля в управлението на държавата. :|
        Къде и да одиш, къде и да шеташ, не се срами, не се плаши българин да си.

        Никой не е по-сляп от този, който не иска да вижда.

        Войната е много сладко нещо за тези, които не са я виждали.

        Comment


          #5
          Ami tazi pilotka izpitatel e edna ot tvete zheni koito imay Iron Cross First Class.
          I edna on 27-te deto sa s Iron Cross Second Class.
          IN NOMINE SATANAS

          Comment


            #6
            Предполагам че жените наистина имат голяма власт над мъжете... Но не само съпругите и любовниците, но най-вече майките.
            "Мисля, това което казвам, но неказвам, това което мисля"

            И други затворници
            нека четат пред вратите
            нашата памет остъклена
            с надпис:"Всички отидоха на Фронта!"


            Comment


              #7
              Жените заемат особено място в нацизма ! Според Фюрера истинското предназначение на жената е майчинството. Тази теза е неразривно свързана с концепцията за чистата арийска раса. Животът на жената следва да протича в периметъра на 3-те К: деца, кухня, църква. "Женският интелект е неуместен" - така каза Фюрера !

              Comment


                #8
                Glenn Miller написа
                Жените заемат особено място в нацизма ! Според Фюрера истинското предназначение на жената е майчинството. Тази теза е неразривно свързана с концепцията за чистата арийска раса. Животът на жената следва да протича в периметъра на 3-те К: деца, кухня, църква. "Женският интелект е неуместен" - така каза Фюрера !
                А тогава къде е мястото на Лени Рифенщал?
                may the Force be with you

                Comment


                  #9
                  Е, мястото и е там където е и мястото на високия, строен, рус и синеок фюрер :mhehe:
                  albireo написа
                  ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

                  Comment


                    #10


                    Аз бих задал въпроса по-скоро за Хана Райч.
                    НА БОЙНОТО ПОЛЕ БЪЛГАРИЯ

                    Comment


                      #11
                      Навремето идеята на Шпеер да прати германските жени в заводите на мястото на мобилизираните мъже е възприета като кощунствена от нацистките управници.

                      Comment


                        #12
                        Навремето идеята на Шпеер да прати германските жени в заводите на мястото на мобилизираните мъже е възприета като кощунствена от нацистките управници.
                        Да, това е съвсем вярно, Шпеер като истински технократ се е стремил към ефективност преди всичко. След като останалите участнички във войната мобилизират женски и детски труд в промишлеността (а в СССР и на фронта), за да заместят мобилизираните мъже, решението му е изглеждало естествено. Но е отклонено по морално-идеологически съображения.

                        Comment


                          #13
                          Но въпреки това доста жени работят във военната индустрия, служат в спомагателните части на армията, флота, ВВС, СС. Освен това хиляди млади арийки, предани на Фюрера, се включват в програмата "Лебенсборн" , където износват в своите утроби семената, посяти от чистокръвните расови жребци на Райха. Апропо, това ме подсеща за първата ми голяма любов в живота - Агнеса от АВВА - тя е плод на пламенната любов на едно младо норвежко девойче и един синеок нибелунг / Е, Агнеса не знаеше за моите чувства - тогава бях много млад - накъде към 6 години, пък и много се терзаех на коя от двете да посветя живота си :shrug: - на русата / Ани - Фрида / или черната /Агнеса / / :wall: , но това е друга тема..
                          Last edited by Glenn Miller; 18-01-2005, 20:18.

                          Comment


                            #14
                            Скоро ще гледам да сложа един материал за жените в райха.

                            Иначе ако можех да се върна в онова време и да бъда един от жребците на Райха :horse: :mhehe: нямаше да ми е лошо.

                            А това за Агнеса е напълно вярно само че забравих името на немския офицер който и е баща. Тя дори май и досега не признава че е дете от войник на нациска Германия, сигурно защото те са били много презирани (такива деца от немски войници) след края на войната. Сега дори знам че тези вече пораснали деца съдят държавата защото тя се е отнесла жестоко с тях като те нямат никаква вина.
                            Къде и да одиш, къде и да шеташ, не се срами, не се плаши българин да си.

                            Никой не е по-сляп от този, който не иска да вижда.

                            Войната е много сладко нещо за тези, които не са я виждали.

                            Comment


                              #15
                              Shelenberg написа
                              Скоро ще гледам да сложа един материал за жените в райха.

                              Иначе ако можех да се върна в онова време и да бъда един от жребците на Райха :horse: :mhehe: нямаше да ми е лошо.

                              А това за Агнеса е напълно вярно само че забравих името на немския офицер който и е баща. Тя дори май и досега не признава че е дете от войник на нациска Германия, сигурно защото те са били много презирани (такива деца от немски войници) след края на войната. Сега дори знам че тези вече пораснали деца съдят държавата защото тя се е отнесла жестоко с тях като те нямат никаква вина.
                              Напротив, много добре знае кой е баща й ! Навремето движех с нея и тя ми го сподели !
                              Агнеса е имала късмет, защото непосредствено след края на войната семейството й се изнася в съседна Швеция. Останалите в Норвегия деца на германски войници са имали ужасна съдба. Всички без изключения са иззети от семействата си и отведени в домове за деца с психически отклонения. По този начин властите са опропастили живота на тези деца.

                              Comment

                              Working...
                              X