Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Универсум - науки, правила и т.н.

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Универсум - науки, правила и т.н.

    Така, понеже играта се развива малко по-различно отколкото първоначално бяхме решили, поствам тук новата информация (същата я постнах преди десетина дни в "информационното табло", но явно не е била забелязана).

    Ето последна версия на правилата (разработват се в момента):



    Иначе, тъй като все пак Арбитъра ще е само един, новата версия на играта е съвсем опростена в сравнение с онова, което бяхме замислили поначало.

    И така, ако има интерес, коментирайте в тази тема.
    Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
    Проект 22.06.1941 г.
    "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

    #2
    Универсум - науки, правила и т.н.

    Аз съм с главите!
    Канцлер на хазната

    Comment


      #3
      Туй го знаеме ние
      Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
      Проект 22.06.1941 г.
      "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

      Comment


        #4
        Воланде,ти си гений :tup: :tup: :tup:
        До тук е СУПЕР! Особено ме радва въведения раздел "поддръжка".
        Искам обаче да попитам-"коефициента на бронираност" има ли нещо общо със "Схема на брониране"?
        Пишут нам много.... Погубит нас всеобщая грамотность.
        Неизвестен руски адмирал

        Comment


          #5

          Ами да, аз съм го въвел там според формулата. Просто коефициента на брониране (КБ) се въвежда от играча, а схемата е как точно се осъществява.
          Например, имаш кораб с 30 вътрешни системи (ВС) и искаш да го бронираш с коефициент 2. Тогава нещата ще изглеждат така:
          ВС * 3 * КБ = количеството необходими броневи плочи.

          Тоест, КБ е определящ за схемата на брониране.
          А от количеството броня ще зависи уязвимостта на кораба и също така живота.
          Самата формула за живота е малко по-сложна, обаче има готова форма, която ще я смята сама, така че, играчът само ще трябва да задава дизайна на кораба, а сметките ще стават автоматично.
          Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
          Проект 22.06.1941 г.
          "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

          Comment

          Working...
          X