Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво четеш в момента

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Какво четеш в момента

    Преди "големия потоп" бях отворил тема със същото заглавие...
    Надявам се нямате против, че я отварям наново...
    Аз след малко почвам Стивън Кинг - Играта на Джералд
    Пак ще летим на бойните си коне, допрели лица да буйните гриви; пак ще прегазваме вражи воини, размахали саби над главите им. Ромеите ще отстъпват пред нашия устрем. Ще станем голяма, силна държава. Три такива държави ще има в света и една от тях ще е България.

    #2
    Какво четеш в момента

    хм, точно в момента - нищо. Но смятам да почна Еко.
    albireo написа
    ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

    Comment


      #3
      Генрих Белль, "Где ты был, Адам"
      Спасибо Вам, Георгий Константинович, за то, что спасли Россию! Вечная вам память!

      Comment


        #4
        Матю Райли - "Битката"
        Si vis pacem - para bellum!

        Comment


          #5
          Материалознание 2

          Спестявайте по 5 марки на седмица и ще пътувате с ваша собствена кола!

          Comment


            #6
            :lol: :lol:

            Щефан Цвайг избрани повести
            XV mile the sea brode is
            From Turkey to the Ile of Rodez...

            Comment


              #7
              Ами, точно в момента - "Крадец на време" на Пратчет, иначе препрочитам разни неща паралелно.
              Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
              Проект 22.06.1941 г.
              "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

              Comment


                #8
                kak e "Kradec na vreme"???????
                vsa6tnost ot dosta vreme ne sam kupuval knigi na Prat4et,
                vse zabraviam...
                az v momenta sam na 1/2 ot "Istoria na BCB" OT Kurt Tipelskirh
                ....e , i na o6te niakolko , koito prepro4itam v paralel :roll:

                Comment


                  #9
                  Ами, добра е според мен. Като, разбира се, Пратчет има и по-добри книги ("Малките Богове", "Интересни времена"), но и тази доста си я бива. Интересното е, че ако се абстрахираме от формата и жанра, Пратчет практически пише философия. Само че, в лека и приятна форма.
                  Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
                  Проект 22.06.1941 г.
                  "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

                  Comment


                    #10
                    Да, и аз имам този навик - да чета няколко неща едновременно (или фрагментарно, което е по-точно). Добра му е книжката на Пратчет - в някои отншения се доближава до шедьовъра му ("МАлки богове"), на моменти не е толкова добре (краят е малко замазан, но пък кога ли крайщата са били важни).
                    В общи линии - струва си.

                    Comment


                      #11
                      Съгласен съм с теб за Пратчет - "Крадец на време" е една от най-стойностните му книги. Наскоро прочетох "Баудолино" и ми хареса - може би не колкото Махалото, но все пак, на фона на гнусната боза на книжния ни пазар, е добра. А сега сигурно ще взема да чета някоя простотия, защото нямам нищо ново, което да си струва. Нещо да ми препоръчате?
                      / Без Материалознание 2 или 1 :lol: /
                      "If elections changed anything, they would be forbidden" ~ Kurt Tucholsky

                      Comment


                        #12
                        Макроикономика
                        Иначе след другия петък продължавам Борис Шапталов "Испытание войной"
                        "Лейкауф, один из высших командиров вермахта, с полным основанием употреблял местоимение «мы»: «мы», немецкие оккупанты; «мы», вермахт и СС, несем полную ответственность за убийства евреев и военнопленных, за голодную смерть многих жителей Украины. " Wolfram
                        Wette

                        Comment


                          #13
                          "Източна Европа след Сталин" :lol: :lol: :lol:
                          обаче е готина
                          също така "Соларис", "Външна политика на Маргарет Тачър"
                          и още нещо имаше ама не се сещам...
                          след малко...
                          имам работа((
                          Нека Всевишний укрепи десницата на народа и войската, за да запази честта, правата и славата на Отечеството и на избраний от народа монарх. Да живее България!!!

                          Comment


                            #14
                            абе срам не срам...чета една книжка на Коелю - "Демонът и синьорита Прим"...след като му прочетох "Алхимикът" и "Петата планина" се зарекох да не му чета повече книги на този проповедник, ама ей на :roll: абе има и по някоя и друга ценна мисъл из книжките му, колкото и елементарно да са написани...
                            Ти си това,което е твоето най-голямо желание,
                            каквото е желанието ти,такива са и мислите ти,
                            каквито са мислите ти,такива са делата ти,
                            каквито са делата ти, такава е и съдбата ти.

                            Comment


                              #15
                              Едва го издържах. Чел съм "Алхимикът" и " Край река /забравих й името/ седнах и заплаках" - по-добрият вариант беше да хване два плаката с лозунги и да си разхожда из улиците. Ярък представител на чалгата в литературата.
                              "If elections changed anything, they would be forbidden" ~ Kurt Tucholsky

                              Comment

                              Working...
                              X