Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво четеш в момента

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Има ли я някъде в електронен вариант книгата им за Хартман? Аз не намирам, а е доста сурова цената (евентуално някой ден ще си я взема paperback).

    Comment


      Има я, но на руски език и в превод на Болных (което е лошо).

      Comment


        Имам показаната в Амазон. Не е лоша, но нищо особено.

        "Сурова цена"? Нищо пари, скъпа е книгата на Гюнтер Рал: https://www.amazon.com/Logbook-Remin...ds=gunter+rall
        Никто не обнимет необъятного! - Козьма Прутков
        A який чоловiк горилку не п'є - то вiн або хворий, або падлюка. - Невідомий українець

        Comment


          Имам и трите тома на "Блокада" на Александър Чаковски. Прочетох първите 2 и почнах трети. Обаче четейки го осъзнах, че всъщност е същия като том 1 (който в момента не е в мен да сравня дали е едно към едно). Някой друг чел ли ги е и има ли идея защо е така?

          Comment


            Чакам си две доставки от Amazon тези дни:

            1. Click image for larger version

Name:	41BE0teimFL._SX311_BO1,204,203,200_.jpg
Views:	1
Size:	30.1 КБ
ID:	553889

            Фимът е правен по нея.

            2. Click image for larger version

Name:	6179RKg7E4L.jpg
Views:	1
Size:	80.7 КБ
ID:	553890

            Задължително за всеки фен на Pantera.

            Comment


              aiwara написа Виж мнение
              Имам и трите тома на "Блокада" на Александър Чаковски. Прочетох първите 2 и почнах трети. Обаче четейки го осъзнах, че всъщност е същия като том 1 (който в момента не е в мен да сравня дали е едно към едно). Някой друг чел ли ги е и има ли идея защо е така?
              То сигурно зависи от изданието (моята е второ, Партиздат, 1984 г.), но в том трети трябва да е книга пета от романа. При теб така ли е?
              Човешката глупост е безпределна, защото разумът му е неограничен!

              Comment


                АМи не. Имам 1, 2 и 3. 1 и 3 са едно към едно просто. Сравнявах ги една до друга. Явно съм се прецакал с третата. И все пак е странно, на всяка корица си има коя част е и не би трябвало да е така.

                Comment


                  "Лешояди" (Carrion Comfort) на Дан Симънс: въпреки че съм минал успешно през по-дарк моментите на "Името на розата", "Махалото на Фуко" и, да речем, някои разкази на Томас Ман и Кафка, пак бих казал, че книжката си е тежичка. Стилът или темата навяват мрачни настроения
                  Last edited by Guy de Mont Ferrand; 16-12-2016, 19:12.
                  A strong toun Rodez hit is,
                  The Castell is strong and fair I wis...


                  блог за средновековна балканска история

                  Comment


                    "Комфортът на мършата" ме остави (за)доволен, но, в интерес на истината, нямах представа, че кулминацията на дълго продължилата ми ("Лешояди", последвана от "Ужас" - и двете са доста обемни; "Лешояди" напр. е ок. 930 стр.) среща със Стивънс предстои. А тя се наричаше..."Песента на Кали"! Не мисля че е пресилено да кажа (от мойта си кула разбира се), че само едно такова нещо да напишеш и вече си си изпълнил дълга към обществото и към човечеството и може да се каже, че животът ти е бил смислен С'а някой ше ми възрази, че литературния стил на автора не е "сериозен", че това е преди всичко "развлекателна литература", "измишльотини" и прочие. Хич не ми пука. Ще направя само една съвсем кратка характеристика на творбата на автора, когото всички в България май познават само с "Хиперион" (я в някои случаи - и с "Илион" - аз пък не съм ги чел и двете!...Ех, добре де, все пак съм чел "Хиперион", признавам (това беше в годините, в които не пропусках новоизлязла фантастика, особено с толкова препоръки): Стилът е прекрасен, богат, интригуващ; жанрът варира от...пътепис (честно!) до фентъзи и откровен хорор, надминаващ и най-мрачното ви въображение, краят е, кхъм...неособено щастлив! Като цяло, освен че след като я свърших, я провъзгласих за любимата си книга на Дан Симънс, си съставих и известна представа защо именно това е дебютната му книга и защо именно с нея извоюва първата си международна слава, а вероятно и достатъчно добри продажби, за да захвърли дотогавашната си работа като учител и да се отдаде на това, което може най-добре (не че имам представа какъв е бил като учител, но!). А, да - "Песента на Кали" е и носител на Световната награда за фентъзи, макар че повечето хора според мене трудно биха я свързали (само) с този жанр. Това е.

                    Click image for larger version

Name:	2426.max.jpg
Views:	1
Size:	347.3 КБ
ID:	553929
                    Last edited by Guy de Mont Ferrand; 16-12-2016, 19:16.
                    A strong toun Rodez hit is,
                    The Castell is strong and fair I wis...


                    блог за средновековна балканска история

                    Comment


                      "Изобилие и дискомфорт: холандската култура през златния век"

                      Click image for larger version

Name:	9200000005529312.jpg
Views:	1
Size:	69.9 КБ
ID:	554068

                      Comment


                        .
                        Last edited by pnp5q; 16-10-2017, 19:36.
                        "Мисля, че видът на изпотени мъже им въздействаше." - дан Глокта

                        Comment


                          Припомних си трилогията "Първият закон" на Джо Абъркромби (споменавана по-рано из темата). Добре са събрани накуп някои управленски и човешки мъдрости. А в "четвърта" част - "Отмъщението на Монца" - може би добре са предадени някои особености от живота на италианските средновековни наемници (поглед отвътре един вид).

                          А сега съм на трилогията на Робин Хоб "Придворният убиец" - друг комплект от управленски и човешки мъдрости. Добре, че се намират читави фентъзи-автори. Като гледам какво рекламират като наградена белетристика и съвременни български автори, направо ми иде да мъстя за употребените дървета.
                          "Мисля, че видът на изпотени мъже им въздействаше." - дан Глокта

                          Comment


                            Click image for larger version

Name:	ooggetuigen_van_de_tachtigjarige_oorlog.jpg
Views:	1
Size:	111.5 КБ
ID:	555164

                            "Очевидци от Осемдесетгодишната война". Книгата е съставена от повече от 120 фрагмента, в които са описани най-съдбовните събития от периода, като например иконоборската буря, испанската фурия в Антверпен, обсади, битки по суша и вода и убийството на Вилем Мълчаливеца, но също и любопитни анекдоти за принцовете на Оранж, как войниците си варят бира през зимата или крадат от дворове и какво преживявят хората, които се намират на ничия земя.

                            Comment


                              Click image for larger version

Name:	1001004010615006.jpg
Views:	1
Size:	79.0 КБ
ID:	555186

                              Книгата е съставена под формата на интервю с един от малцината оцелели от т.нар. Sonderkommando - лагеристите, които под смъртна заплаха са били принуждавани да вършат мръсната работа в крематориумите. Потресаващи детайли. Освен това ме впечатлиха съобразителността и изобретателността на лагериста. От няколко хиляди са оцелели по-малко от трийсетина - всеки един от тях трябва да е разполагал с невероятен късмет и издръжливост.

                              Click image for larger version

Name:	1000_1000_1071_9065508074.jpg
Views:	1
Size:	105.7 КБ
ID:	555187

                              "Война за Холандия 1000 - 1375" - доста амбициозна книга! Покрива абсолютно всеки възможен аспект от военното дело в графство Холандия, както и постепенната централизация и териториална експанзия на графството през този период.

                              Comment


                                Любопитно ми стана, а не знам. Графството Холандия с кого воюва? С Фландрия, с Фризия? Може би, с някой епископ...И още нещо за уточняване, съжалявам, но не съм чел никога нищо за това, те част от Свещената империя ли са в това време, щото на Франция определено не са.

                                Comment

                                Working...
                                X