Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво четеш в момента

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    #61
    Спасибо Вам, Георгий Константинович, за то, что спасли Россию! Вечная вам память!

    Comment


      #62
      Днес свърших да четам "Год 1942 - "учебный"" на Бешанов. Потресен съм - интересни неща за кампанията 1942 на РККА прочетох там...
      Спасибо Вам, Георгий Константинович, за то, что спасли Россию! Вечная вам память!

      Comment


        #63
        Някой да е чел -Испания без маска-Ейбл Плен?

        Comment


          #64
          В момента чета "История на Османската империя" от Ахмед Садулов.Не е зле да се прочете има какво да се научи,също така и 2 книги на Вера Мутафчиева " Случаят Джем" и " Летопис на смутното време" а преди известно време прочетох и "Огледало на света " ,търся " Падането на Константинопол" от Рънисман.
          Най- ярките звезди на род османски
          корони носят и седят на трона царски,
          покорни са на заповедите господни
          делата им добри и благородни.
          И да воюва за правата вяра
          на бащин трон султан се възцарява.

          из " Корона на историите " на Ходжа Садеддин

          Comment


            #66
            Хмм сега се боря с "12 Цезаря" на Гай Светоний

            Comment


              #67
              Уауу страхотна книга. Аз цезарите ги четох преди повече от петилетка ама много ме изкефи, тогава бяха в една библиотека за антична литература, общо взето всичко си струва да се прочете.

              Comment


                #68
                Намерете и прочетете "Галската война" от Гай Юлий Цезар. Нещо невероятно е
                То исторически филми в България не се правят, щото няма продуктово позициониране - Симеон Цветков 2012г.

                Comment


                  #69
                  В момента чета "Реквием за една загинала империя ( История на разрушаването на Австро-Унгария)". Много интересно изследване на проблема, с една по-нетрадиционна гледна точка върху проблема и изобщо последиците от това събитие. Не съм я завършил още но я препоръчвам горещо на всички интересуващи се от политическите събития около Първата световна война. Също има доста подробно описана историата на централно европейските държави, националните движения в тях и отношенията на различните етноси в империята 8)

                  Comment


                    #70
                    Психопати само исторически книги ли четете :o
                    сега започнах "Покана за екзекуция" на Набоков...започва обещаващо, много приятен стил смея да отбележа
                    Ти си това,което е твоето най-голямо желание,
                    каквото е желанието ти,такива са и мислите ти,
                    каквито са мислите ти,такива са делата ти,
                    каквито са делата ти, такава е и съдбата ти.

                    Comment


                      #71
                      Аз пък заорах из астрофизиката - "Черните дупки в космоса" и на Стивън Хоукингс трудовете :roll:
                      XV mile the sea brode is
                      From Turkey to the Ile of Rodez...

                      Comment


                        #72
                        Originally posted by "Sir_Gray"

                        Аз пък заорах из астрофизиката - "Черните дупки в космоса" и на Стивън Хоукингс трудовете :roll:
                        ммм, кажи после впечатленията си от Хоукинг. Голъм вече го похвали, но все пак още не съм уверен, че ми се дават 7 лв. за едно толкова малко книжле :roll:
                        Ти си това,което е твоето най-голямо желание,
                        каквото е желанието ти,такива са и мислите ти,
                        каквито са мислите ти,такива са делата ти,
                        каквито са делата ти, такава е и съдбата ти.

                        Comment


                          #73
                          Ъъъъ, кое книжле????
                          Принципно човека е много стабилен (те нобеловите награди не ги раздават ей така ), но честно казано след работата му по излъчването на черните дупки, която е още почти традиционна физика, започва да се занимава все повече с нещо, което наподобява метафизика Но е адски интересно де, смисълът и устройството на вселената, паралелни вселени, измерения, брани и тн....
                          XV mile the sea brode is
                          From Turkey to the Ile of Rodez...

                          Comment


                            #74
                            мисля, че става въпрос за "Кратка история на времето"
                            Ти си това,което е твоето най-голямо желание,
                            каквото е желанието ти,такива са и мислите ти,
                            каквито са мислите ти,такива са делата ти,
                            каквито са делата ти, такава е и съдбата ти.

                            Comment


                              #75
                              Аз в момента чета "Тайните служби през ВСВ", скоро ще почвам и "Окултизма на нацизма" или "Играта на лисиците" тука става въпрос за АБВЕРА, но пък има и малка вероятност да започна и "Атентатът срещу Хайдрих" ще преценя по-късно.Но иначе искрено препоръчвам да прочетете "Бележки за Хитлер" от Себастиян Хафнер.
                              Къде и да одиш, къде и да шеташ, не се срами, не се плаши българин да си.

                              Никой не е по-сляп от този, който не иска да вижда.

                              Войната е много сладко нещо за тези, които не са я виждали.

                              Comment

                              Working...
                              X