Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво четеш в момента

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    #46
    Да Импириал, за това става въпрос - за растения, които са със сплетени корени и целта им е да са носители на информация - като компютри, да кажем...но още не съм го дочел, защото няма време :evil: :cry:

    А, някой чел ли е Енциклопедия на шпионажа......страхотно ми хареса вчера като я намерих в Народна библиотека, направо нямам търпение пак да ходя да почета
    Ти си това,което е твоето най-голямо желание,
    каквото е желанието ти,такива са и мислите ти,
    каквито са мислите ти,такива са делата ти,
    каквито са делата ти, такава е и съдбата ти.

    Comment


      #47
      А, това е много добро четиво! Вижте го, няма да съжалявате:



      Сега съм в началото, но има време. А още по темата: сега чета една книжка на У. Ширер ("крах нацистской империи") , американски журналист, който е живял в Германия докъм ноември '41ва.
      Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
      Проект 22.06.1941 г.
      "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

      Comment


        #48
        А аз пък чета една биография на Канарис , написана от двама руснаци. За сега съм стигнал само до края на ПСВ, но виждам, че авторите доста му симпатизират. Да им се не надяваш.
        "If elections changed anything, they would be forbidden" ~ Kurt Tucholsky

        Comment


          #49
          Това е нормално, колкото повече се занимаваш с някой персонаж, толкова повече се приближаваш до него, до начина му на мислене и т.н. И или ще го намразиш или ще му симпатизираш.
          Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
          Проект 22.06.1941 г.
          "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

          Comment


            #50
            обикновено започваш да се привръзваш към него. защото ако го мразиш защо да се занимаваш с него? нли така
            Спасибо Вам, Георгий Константинович, за то, что спасли Россию! Вечная вам память!

            Comment


              #51
              Том Кланси: Червения заек
              Ебати книгата много е готина. Разправя се за планът за убиството на папата и българската следа.................ъъъъ то повичето е за българия де
              И макар че е написано че всичко е плод на въображението на автора да ви каза то аз не срещнах едон измислено име всичко си е с истинските имена на хората и с (може би) действията които са ставали. Абе на кратко много добра книга само кадето на който не му харесва да обвиняват България за всичко да не я чете
              http://www.imotisofia.bg/

              Comment


                #52
                http://www.sneginsky.narod.ru/bulichev.htm - вижте тук, аз прочетох само първия разказ "Встреча тиранов под Ровно" ...
                Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
                Проект 22.06.1941 г.
                "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

                Comment


                  #53
                  Алтернативни Реалности

                  Кир Булычев е починал миналия месец Бог да го прости, хубави неща написа - дълго ще се четат...
                  Si vis pacem - para bellum!

                  Comment


                    #54
                    Мир на праха му...

                    Жалко, наистина. Доколкото си спомням с негова книга открих фантастиката, а това не е малко.

                    Comment


                      #55
                      RIP

                      RIP
                      "If elections changed anything, they would be forbidden" ~ Kurt Tucholsky

                      Comment


                        #56
                        "Сенки в рая" - Ремарк
                        "Състезателен Бридж" - банда луди поляци :lol: :lol: :lol:
                        Нека Всевишний укрепи десницата на народа и войската, за да запази честта, правата и славата на Отечеството и на избраний от народа монарх. Да живее България!!!

                        Comment


                          #57
                          Да ви питам някои чел ли е "Ахтунг Панцер"?
                          За Тери Пратчет- много го харесвам, но изобщо не можах да разбера "Крадецът на Време". Иначе в момента чета "Воината на Студенокръвните", но не съм чел "Воината на Разлома". Незнаех много за Ремарк, но благодарение на Форум-а ще го прочета. Аиде ще бягам И прощабаите за Резун
                          "Мисля, това което казвам, но неказвам, това което мисля"

                          И други затворници
                          нека четат пред вратите
                          нашата памет остъклена
                          с надпис:"Всички отидоха на Фронта!"


                          Comment


                            #58
                            През тоя студен уикенд изгълтах три книжлета на Борис Акунин! Голям кеф, кикотех се на глас Стилът му е съзнателно архаичен, пронизан от безкрайно добродушна ирония; а почти всеки персонаж или ситуация те препраща към знаменити литературни образци (т.н. насмешливо намигване) на всички времена и народи...
                            Голям майстор, наистина си заслужава връхлетялата го слава
                            Si vis pacem - para bellum!

                            Comment


                              #59
                              когато имам време сега чета "Странник в Странна Страна", прекрасна книга, една от най-добрите въобще само дето оригиналното име звучи по-зле от българския превод
                              albireo написа
                              ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

                              Comment


                                #60
                                Аз тия дни чета "Предречено от Пагане" от Вера Мутафчиева. Книгата е добре написана, но стои твърде далече от реалните събития, за които е написана.
                                Пак ще летим на бойните си коне, допрели лица да буйните гриви; пак ще прегазваме вражи воини, размахали саби над главите им. Ромеите ще отстъпват пред нашия устрем. Ще станем голяма, силна държава. Три такива държави ще има в света и една от тях ще е България.

                                Comment

                                Working...
                                X