Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво четеш в момента

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    #31
    Аз мога да ви кача Фине Риидер да си го точите и да разпознавате

    Спестявайте по 5 марки на седмица и ще пътувате с ваша собствена кола!

    Comment


      #32
      Благодаря за любезното предложение, но не в това ми е проблема (аз си я имам програмката) - липсата на скенер е това, което ме спира да се развихря.

      Comment


        #33
        Аз имам скенер , ама доста друдоемко е мисля да се сканира цяла книга и ще отнеме доста времеМожем да направим някакво разделение на труда, единия сканира другия разпознава и оправя грешките . Какво ще кажеш?

        Спестявайте по 5 марки на седмица и ще пътувате с ваша собствена кола!

        Comment


          #34
          На служебния РС имам инсталиран "Abbyy Fine Reader Professional 4" - при хубава хартия и качествен печат разпознава почти 100-процентово, практически няма нужда от поправки на текста!
          Миналия месец за два часа сканирах "Речник на Третия райх" - невероятно нескопосано съчинение, с отвратително некомпетентен превод от английски - имаше по 1-2 неразпознати букви на страница!
          Si vis pacem - para bellum!

          Comment


            #35
            Секция "Библиотека"? Според мен, трябва да сме внимателни в тази част. Все пак, книгите имат авторски права. Например, публикуваните на сайта lib.ru са с изричното съгласие на авторите. Така че, нека не престъпваме тази черта.
            Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
            Проект 22.06.1941 г.
            "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

            Comment


              #36
              А знаеш ли как са постъпили на една друга руска библиотека? Пуснали са следният предупредителен надпис: Разположените на нашия сайт материали са изложени с нетърговската цел да бъдат достъпни до широк кръг потребители. ... Моля, след като се запознаете с тях, да ги изтриете от харддиска на Вашия компютър. ... Молим авторите, които не са съгласни произведенията им да бъдат изложени на нашия сайт, да ни уведомят за това. Произведенията им ще бъдат веднага свалени от сайта.
              Еко, Пратчет, Толкин, Д. Брин, Т. Гудкайнд и т.н. и пр. още не са се обадили :lol:
              Si vis pacem - para bellum!

              Comment


                #37
                Е, има много уловки, с помощта на които можем да избегнем това обвинение, пък в краен случай, нищо не пречи да получим разрешение за публикуване на откъси от произведения безплатно. Знам, че е дълга работа, но има неща, за които си струва да се понапъне човек.
                "If elections changed anything, they would be forbidden" ~ Kurt Tucholsky

                Comment


                  #38
                  А на входа на една друга, от която можеш цял живот да не излезеш, защото съдържа 8544 текста от 1301 автора!!!, виси следното предупреждение: "Всички текстове в нашата библиотека са предназначени единствено за лично ползване. Всякакво използване на текстовете за търговски цели и размножаването им по какъвто и да е начин е абсолютно забранено. Който не е съгласен с тези правила да напусне веднага тази библиотека и никога повече да не стъпва тук" :lol:
                  Si vis pacem - para bellum!

                  Comment


                    #39
                    - мисля че това ще свърши работа. А има толкова много книги за сканиране - цял живот няма да ни стигне
                    А за получаването на съгласие, може би си струва да опитаме...

                    Comment


                      #40
                      определено трябва, за да не стане някакъв сакатлък :lol:
                      но си мисля, че и едно такова предупреждение (като тези по-горе) ще ни свърши работа.
                      не могат да ни изпозатворят все пак
                      Нека Всевишний укрепи десницата на народа и войската, за да запази честта, правата и славата на Отечеството и на избраний от народа монарх. Да живее България!!!

                      Comment


                        #41
                        значи сега чета "Игрите на Вор" на Бюжолд
                        albireo написа
                        ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

                        Comment


                          #42
                          Благородната ти завиждам - ще ми се и аз да я прочета пак за първи път .

                          Comment


                            #43
                            ох, аз пък четох тия дни "The Nature of Human Aggression" (Ashley Montagu) страхотно приятна книжка въпреки кофтито материя. доста е позитивистка. ако някой прояви интерес мога да му я дам, само че е в гаден сниман вариант (все пак от библиотеката я взех), а в момента чета "Human Aggression" (Antohony Storr) тази книга е точна противоположност на предишната и не ви я препоръчвам....а чета ги тия неща, защото ще пиша курсова за вътревидовата агресия, аз само като трябва да пиша курсови се зачитам по-сериозно в нещо :roll: ще постна една темичка по въпроса, ама сега нямам време да се занимавам с толкова сериозни неща
                            Ти си това,което е твоето най-голямо желание,
                            каквото е желанието ти,такива са и мислите ти,
                            каквито са мислите ти,такива са делата ти,
                            каквито са делата ти, такава е и съдбата ти.

                            Comment


                              #44
                              Сега чета Клифърд Саймък - "Всичко живо е трева" - интересно четивенце- :tup:
                              Ти си това,което е твоето най-голямо желание,
                              каквото е желанието ти,такива са и мислите ти,
                              каквито са мислите ти,такива са делата ти,
                              каквито са делата ти, такава е и съдбата ти.

                              Comment


                                #45
                                тва го четох мноооооого отдавна и въобще не се сещам за какво ставаше дума освен май за някакви телепати
                                albireo написа
                                ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

                                Comment

                                Working...
                                X