Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво четеш в момента

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Взех и почнах продължението, но също така взех и Legacy, което се води prequel на Еон (макар че е писана последна). След това на опашката е Ilium на Дан Симънс (и след това вероятно неговото продължение )
    albireo написа
    ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

    Comment


      "12те Стола" на Илф и Петров (за nти път )
      и
      "Европа на гражданите" на Меглена Кунева
      Много ценна книга, от друга страна трудна за четене. Краткото ми единично срещане с госпожата през 2006 показва, че тя принципно е много ентусиазиран човек, силно вярва в това, което прави и целия тоя ентусиазъм много силно струи от книгата, което примесено с доста "високия" език, на който пише прави част от главите много трудни и досадни за четене. Някъде между всичко това спокойно можете и да пропуснете и няколко страници много ценна информация, която иначе изисква прочитането на Договора за присъединяване и няколко съпътстващи документа(вервайте ми за голямо тесте иде реч - над 1000 страници).
      Кървава зора вестява страшен бой и кървав път, готови пак за нова слава Рилци в бой ще полeтят ! Пред стените Булаирски в неравна люта бран ние славно победихме в боя тебе, вража зган!Тежки гаубици тряскат крачи полкът Рилски твърд! Нас гранати хич не стряскат нас не плаши даже смърт.

      Comment


        Свърших днес Eternity и реших вместо следващата Legacy, която според ревютата няма почти нищо общо с предните, да взема The Forge of God, звучи много интересно.
        albireo написа
        ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

        Comment


          аз продължавам да дълбая дебелата "История на Италия" на Пиер Милза. И се развличам с "Петър Велики" на Анри Троая - хе хе хе мислих че съм единствения луд дето петни божествения образ на този руски цар-реформатор. Е явно съм само начинаещ,до Троая има още да изям доста каша ха ха ха
          Демокрация не е да правиш каквото си искаш, а да не правиш това, което не искаш.

          请您死在地狱般的阵痛
          [qing nin si zai di yu ban de zhen tong]
          きさまはしんでくださいませんか
          [kisamawa shinde kudasaimasenka]

          Comment


            Иска ми се да намеря "Мой отец - Лаврентий Берия" , но май у нас не е издавана.или подобна за живота на този велик човек.

            Comment


              Е,мен ме интересуват биографиите на хора като Сталин,Берия,Иван грозни.Злодеи са ама и велики личности с място в историята.

              Comment


                "моята борба" на хитлер.

                Comment


                  pecheneg написа
                  Е,мен ме интересуват биографиите на хора като Сталин,Берия,Иван грозни.Злодеи са ама и велики личности с място в историята.
                  Е, щом по злодеи си падаш -препоръчвам ти "Петър Велики" на Троая
                  Демокрация не е да правиш каквото си искаш, а да не правиш това, което не искаш.

                  请您死在地狱般的阵痛
                  [qing nin si zai di yu ban de zhen tong]
                  きさまはしんでくださいませんか
                  [kisamawa shinde kudasaimasenka]

                  Comment


                    княз Крылов написа
                    Е, щом по злодеи си падаш -препоръчвам ти "Петър Велики" на Троая
                    Троая е пълен нещастник и посредствен писател .
                    A strong toun Rodez hit is,
                    The Castell is strong and fair I wis...


                    блог за средновековна балканска история

                    Comment


                      Знам (е поне за поредствен писател), но колко добре плюе Петър Първи
                      Демокрация не е да правиш каквото си искаш, а да не правиш това, което не искаш.

                      请您死在地狱般的阵痛
                      [qing nin si zai di yu ban de zhen tong]
                      きさまはしんでくださいませんか
                      [kisamawa shinde kudasaimasenka]

                      Comment


                        Борис Стругацки, "Търсене на целта или двадесет и седмата теорема на етиката".
                        Изпитвам желание да цитирам поне 10 страници дотук - на 74та съм - но няма. Само мъничко.
                        - Знаеш ли с какво най-незначителното туземно божество се отличава от най-гениалния архитект? - попита Виконта. - Божеството винаги може да материализира своя план, дори да е напълно бездарен...
                        "Мисля, че видът на изпотени мъже им въздействаше." - дан Глокта

                        Comment


                          Попадна ми списание "Македоно-одрински преглед" 1-40 броеве 17.06.1906- 7.06.1907г.

                          Comment


                            Миналата седмица прочетох Illium и Olympos на Дан Симънс, сега чета The Uplift War на Брин. Чел съм някакви други негови много отдавна, но не помня кои. Ще ги препрочитам всичките.
                            albireo написа
                            ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

                            Comment


                              Едно продължение на "Фондацията и империята" (Азимов), но писано от Грег Беър. Определено е интересно
                              Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
                              Проект 22.06.1941 г.
                              "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

                              Comment


                                За коя книга точно говориш?
                                albireo написа
                                ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

                                Comment

                                Working...
                                X