Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Продажбата на Аляска - Текст на оригиналното съглашение

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Blackwolf написа Виж мнение
    Явно са били достатъчно умни да разберат какво им трябва. Като маорите, които в един момент започват да дават на европейските екипажи да слизат на брега за храна и вода само срещу пушки.
    Иначе те са едни от малкото индинци, които започнали да обработват метал. Мед изглежда още в доконтактния период, после и желязо. Поне ножовете сами си ги правели.

    [ATTACH=CONFIG]27333[/ATTACH]

    Желязото хубаво са го обработвали, ама ми се струва, че не са го добивали, а са преработвали железни предмети, придобити от белите. Колкото до ум - никой не им го отрича. Но при нивото, което са имали, колкото и да са били умни и войнствени, нямали са никакъв шанс ако някоя модерна държава се заеме серизно с тях. Не само велика сила като Русия, която просто си е имала достатъчно други проблеми, че да воюва сериозно с някакви диваци на гъза на географията, но от средата на 19 век дори такива относително слаби военно държави като Чили и Аржентина, успяват да се справят с арауканите и с патагонците, които са били още по-впечатляващи противници.


    thorn

    Средновековните църкви в България

    Comment


      Торн написа
      Желязото хубаво са го обработвали, ама ми се струва, че не са го добивали, а са преработвали железни предмети, придобити от белите.
      И аз си помислих същото като видях снимките. Вероятно остриета от харпуни на китоловци, или стари пики.
      This is my signature. There are many like it but this one is mine.

      Comment


        Така, като ги гледам тези ножове, по-точно ками, особено най-долната, имам чувството че за прототипи са използвали ножици. Явно попадналите при тях железни ножици не били използвани по предназначение (то пък и какво ли да режат с тях?), но се усетили, че ако увият дръжката с кожа, става много хубава кама. След това като усвоили ковачеството, започнали да правят ками, като имитират и постепенно стилизират оригиналите, демек ножиците.

        Comment


          Amazon написа Виж мнение
          Каква е съдбата на тази толкова развита цивилизация? Има ли няккой оцелял до днес? В уикито пише че са се споминали от дребна шарка.
          Живи и здрави са си и си живеят добре (от нас по-добре при всички случаи, и от руснаците по-добре).
          Last edited by Thorn; 26-11-2014, 14:06.

          Comment

          Working...
          X