Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Колко хора биха участвали в подобна игра?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    #16
    Почетна и достойна наша роль, ах, наша роль, не может без охранников король...

    Comment


      #17
      Ох рано встает Охрана! ))
      Демокрация не е да правиш каквото си искаш, а да не правиш това, което не искаш.

      请您死在地狱般的阵痛
      [qing nin si zai di yu ban de zhen tong]
      きさまはしんでくださいませんか
      [kisamawa shinde kudasaimasenka]

      Comment


        #18
        - както виждам, вече имаш всички необходими знания

        Comment


          #19
          ако е за руски песни - имам повече от необходимото
          Демокрация не е да правиш каквото си искаш, а да не правиш това, което не искаш.

          请您死在地狱般的阵痛
          [qing nin si zai di yu ban de zhen tong]
          きさまはしんでくださいませんか
          [kisamawa shinde kudasaimasenka]

          Comment


            #20
            Ндаааааа, вече бях писал че и за съм навит, ама гласът ми се е изгубил в пустинята. Ам-Гъл и аз съм на линия.
            Пишут нам много.... Погубит нас всеобщая грамотность.
            Неизвестен руски адмирал

            Comment


              #21
              Много се радвам.
              В момента усилено довършвам нещата (картата и по-завършена версия на правилата). Надявам се да съм готов с картата до края на следващата седмица, така че - може би сле две седмици ще може да се започне бета-тест на играта.

              Comment


                #22
                За тези, които не са се отчаяли от чакане и все още се интересуват от оперативно-тактическата игра - уви, най-различни причини ме отгвлякоха от работата върху нея, но сега вече имам необходимото свободно време и ще гледам бързо да приключа с набола за играта. Ориентировъчно - в средата на следващата седмица мисля да постна основните неща и съответно да започне наборът на желаещи да участват.

                Comment


                  #23
                  Има ли някакво развитие по този въпрос?
                  "Мисля, това което казвам, но неказвам, това което мисля"

                  И други затворници
                  нека четат пред вратите
                  нашата памет остъклена
                  с надпис:"Всички отидоха на Фронта!"


                  Comment


                    #24
                    Играта

                    Да, но много бавно, уви. Отново нямам много време. Все пак позавършвам нещата и в момента набързо правя графичната част (която ще е достатъчно скромна). Скоро ще направя два бета-теста (ако се съберат желаещи, разбира се) - един на тактическата система (двама участници) и един на оперативно-тактическата (8-10 участници). След това може и да се стигне до самата игра. В момента, в който завърша нещата за бета-теста ще пусна тема за набиране на участници - надявам се да успея до средата на ноември, но не съм сигурен.

                    Comment


                      #25
                      Не е ли започнало вече и изобщо има ли шанс нещо да стане, че изчетох сума ти правила, нищо не разбрах, но мислех, че вече има някакво раздвижване. Ако не, жалко, можеше и нещо да се получи, ама...

                      Comment


                        #26
                        Не, все още нищо не е започнало, за което се извинявам - вече мина година откак обявих тази игра, но не съм имал достатъчно време да завърша нещата. Но ще има развитие - на практика идеината част на играта е готова, еднственото над което се трудя в момента (лошото е, че не мога да отделям кой знае колко време за този проект) е техническото осигуряване на играта - т.е., картата, на която всеки играч да може да отбелязва подконтролните му бойни единици и базата с данни, в която ще се записва състоянието им. Тези две задачи ще ми отнемат още известно време - надявам се да не е повече от 3-4 седмици, след което ще започна бетатеста на играта. Кога точно ще стане това не знам още, но когато съм готов ще пусна съответната тема за набиране на участници. А още преди това трябва да "заработи" и интернет-страница на играта, където ще кача всички правила и примери (защото има не малко промени, спрямо публикуваните тук правила). На практика, тази тема ще остане за обсъждания и въпроси.
                        Инак, ако имаш някакви други въпроси, задавай ги в тази тема.

                        Comment


                          #27
                          Ако може само да разгледам правилата, ще се радвам да участвам, а и в тестовете също...
                          Вероятно имам някакъв опит с игри на тактическа тематика и т.н.

                          Comment


                            #28
                            Радвам се, но ще трябва да реализирам някакъв по-сериозен прогрес в тая игра, за да се стигне до нещо по-интересно .

                            Comment


                              #29
                              Всъщност ми е интересно как реализираш играта, на кой език са преобладаващите програмни тоол-чета и т.н.
                              На времето имах желание да реализирам една настолна игра - "Лозенгардската битка" , но така и не ми остана време...
                              Интересно ми е дали действието на играта ще се развива в наши дни и ще ми е приятно да ми дадеш някое URL, така че да мога да се позапозная с нещата по-обстойно. :sm100: :twak: :twak:

                              Comment


                                #30
                                О, играта е форумна, което означава, че няма никакви специализирани инструменти, писани на някакъв програмен език - всички изчисления се правят в таблица на EXCEL, а основната комуникация се извършва в текстов вид - картата е реализирана на FLASH, но повече за удобство, отколкото поради някакви вградени специални функции . За съжаление не съм отедлял време на цялата идея от много отдавна - в момента движа един другпроект, който също боксува - играта "Индустриализъм". Тя е стратегическа, но в нея се използва същия модел на сражения като в тази, просто мащабът му е намален с едно ниво. Инак ако разгледаш останалите теми в това форумче можеш да получиш малко допълнителна информация.

                                Comment

                                Working...
                                X