Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Въпроси, Предложения, Обсъждания

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Въпроси, Предложения, Обсъждания

    Ами виждате заглавието ката че действайте ...Всако ваше мнение има неоценима стойност за мен. А надявам се да има такава и за евентуалната игра
    Демокрация не е да правиш каквото си искаш, а да не правиш това, което не искаш.

    请您死在地狱般的阵痛
    [qing nin si zai di yu ban de zhen tong]
    きさまはしんでくださいませんか
    [kisamawa shinde kudasaimasenka]

    #2
    Въпроси, Предложения, Обсъждания

    Какъв е евентуалният списък с Игрови Държави ? Той само Италианските държавици ли ще включва ? Как ще идват парите и нали имаш предвид че през посоченият период , населението на държавите не е било особено голямо ( Освен на Отоманската империя ) ( една Франция е имала около 2 милиона , ако не се лъжa , но май беше някъде там ) така че набирането на армия ще е доста ограничено или ще има някакво точно определено население валидно за всяка държава? От къде ще идват дукатите освен от търговия ? Обсадните оръжия ?
    Е стига толкова питане !
    Приветствам идеятати и заявявам участие , независимо какво . Ако имаш нужда от помощ на линия съм !
    Но мисля че трябва да върнеш малко назад колелото на Времето- Dark Ages Rulzzz !!!!!!!!! :tup:
    "Ако светът може да бъде по-добро място , то да направиш добро се смята за провал . Не спирай , Не се предавай , Надбягай Себе си ! "

    Comment


      #3
      А, ето една много добра игра, където и аз ще бъда играч
      Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
      Проект 22.06.1941 г.
      "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

      Comment


        #4
        Хехех , напълно те разбирам Воланд , като рпг водещ , знам колко е досадно да стойш и да гледаш как другите се забавляват ! :tup:
        "Ако светът може да бъде по-добро място , то да направиш добро се смята за провал . Не спирай , Не се предавай , Надбягай Себе си ! "

        Comment


          #5
          Поред:

          Игрови постове на държавни глави:

          херцог на Тоскана
          херцог на Падуа
          крал на Сицилия
          граф на Ферара
          крал на Пиемонт
          херцог на Милано
          крал на Кампания
          дож на Генуа
          дож на Венеция
          крал на Модена
          крал на Калабрия
          херцог на Апулия
          херцог на Пескара
          херцог на Урбино
          граф на Удине
          крал на Сардиния
          крал на Корсика

          Внесени са леки корекции в историческите политически карти, с цел по-интересна игра.

          Останалите външни държави се управляват или действат чрез Координатора.

          Населението е приравнено към историческото в този период - 18 млн.

          Максималния набор е посочен в правилата. 10-20% от населението в зависимост от жизненото равнише на населението.

          Има точно определено население на държавите променащо се под влияние на политиката на играча.

          Дукатите в джоба на един ренесансов владетел са идвали по три начина: данъци, търговия, война. Много радко от добив и производство.

          Обсадните оръжия в първичния модел са вклиучени в едно общо определение "армия". Тъй като това не мие е силно място съм го решил по елементарен начин - ако ми помогнете това може да се поправи

          Колелото може максимално да го върна на 1500-та , но имама съмнения по този въпрос ... подбрал съм го този период поради определена политическа ситуация в Европа.
          Демокрация не е да правиш каквото си искаш, а да не правиш това, което не искаш.

          请您死在地狱般的阵痛
          [qing nin si zai di yu ban de zhen tong]
          きさまはしんでくださいませんか
          [kisamawa shinde kudasaimasenka]

          Comment


            #6
            Също така мове да се вмъкнат ролите на министрите и генералите като играчи, досега са игрова механика. Също и нисшата аристокрация
            Демокрация не е да правиш каквото си искаш, а да не правиш това, което не искаш.

            请您死在地狱般的阵痛
            [qing nin si zai di yu ban de zhen tong]
            きさまはしんでくださいませんか
            [kisamawa shinde kudasaimasenka]

            Comment


              #7
              Благодаря за инфото , като гледам Граф на Ферара най ми топли сърцето ( ДА живее Ферари , Скудериата И таз година ще е шампион , Само ШУМИ !!!! ) .
              Отказвам се от идеята да върнем историята малко назад ! Какво ти трябва за обсадните оръжия ?
              Добре е това с населението !
              А сега един въпрос - Как ще се измерва времето ...на ход имам впредвит . И друго , ако играта се задълбочи ...примерно до 1618 и т.н. -както знаеш в този период започва Тридесет Годишната война , Италия не участва пряко в нея , но докато ние играем , времето ще се движи ли с реално случилите се Историческите промени през годините .
              Примерно: Аз си управлявам Графство Ферара , други хора си управляват Другите Херцокства и т.н. , а през това време над нас , в Прусия се водят Яки Битки от 30-годишната война ? Густав 2 Адолф , мели Австрийци и Испаници , Кристиан 4 , също и т.н.
              Нали схвана ?
              "Ако светът може да бъде по-добро място , то да направиш добро се смята за провал . Не спирай , Не се предавай , Надбягай Себе си ! "

              Comment


                #8
                Историята извън Италия ще тече според реалната история и ще създава рейлни външни задачи които играчите ще трябва да решават ....в някои редки случаи и играчите ще имат възможността да променят всемирната история Прекрасно съм го схванал и е част от самия замисъл


                А за Ферара , не бих се навивал толкова ....това е малко графство , наскоро отделило се от Падау За по интересно държавите не са балансирани помежду си. И донякъде съществува опасност някой да действа на ръш ....но скоро ще разбере че ще получи от една малка война повече загуби от колкото печалби от един дружелюбен съсед

                Войната като начало е доста скъпо начинание
                Демокрация не е да правиш каквото си искаш, а да не правиш това, което не искаш.

                请您死在地狱般的阵痛
                [qing nin si zai di yu ban de zhen tong]
                きさまはしんでくださいませんか
                [kisamawa shinde kudasaimasenka]

                Comment


                  #9
                  Супер ...вече чертая плана на действие
                  1: Ферара превзема още две-три Графства в Италия .
                  2:Включва се на Страната на Австрия и Испания ( през 30 годишната война ) и помагам да се обърне историята ! МУХАХАХА ! NEW ORDER ! FRANCE should FALL !!!! MUHAHAHAHA !!!! Ришельо ще гори на Кладата в Центъра на Париж....мухахахах !
                  3: Почвам да правя надбягване с колесници , после с влакове , после с парни коли и най-накрая с болиди и ЩЕ БЪДА ШАМПИОН ЗАВИНАГИ !
                  4:Обединение на Италия ....хехех...Гарибалди оди се Гръмни !!!!мухахаха !!!!!!!!
                  "Ако светът може да бъде по-добро място , то да направиш добро се смята за провал . Не спирай , Не се предавай , Надбягай Себе си ! "

                  Comment


                    #10
                    Мдяяяя
                    Демокрация не е да правиш каквото си искаш, а да не правиш това, което не искаш.

                    请您死在地狱般的阵痛
                    [qing nin si zai di yu ban de zhen tong]
                    きさまはしんでくださいませんか
                    [kisamawa shinde kudasaimasenka]

                    Comment


                      #11
                      Ей, и аз щях да питам за влиянието на "външните" събития върху Италия. Виждам си отговорил, много яко. Така ще има допълнителен стимул, например да се отстоява на мераците на Франция или пък Австрия. Супер, супер. Като гледам е доста готова играта май. Можем ли да почваме скоро? (точно ще се вместим в паузата до почването на голямата ВСВ дето се пече сега)

                      ПС Ако ролите вече се раздават аз си пуся Падуа
                      XV mile the sea brode is
                      From Turkey to the Ile of Rodez...

                      Comment


                        #12
                        според мен е разумно да се пусне 1-2 месеця след ВСВ-2. Играта е напълно завършена по отношение на политика , икономика и дипломация.....но както казах войските са на елементарно ниво - само един юнит -армейска единица. Мислих като приключат със ВСВ-2 Воланд и останалите ще ми помогнат да го оправим това , а и ако е възможно да се направи нещо като механизация ....щото системата ми е на exelска таблица и е малко тромавичко.

                        Ходовете ще са от един сезон ...поне така е замислено ..... но могат да настъпят и промени. По принцип не съм превърженик да подкарвам годините на юруш само за да се наслаждаваме как се върти брояча им и без никаква друга логическа цел.
                        Демокрация не е да правиш каквото си искаш, а да не правиш това, което не искаш.

                        请您死在地狱般的阵痛
                        [qing nin si zai di yu ban de zhen tong]
                        きさまはしんでくださいませんか
                        [kisamawa shinde kudasaimasenka]

                        Comment


                          #13
                          Предполагам, че ще дефинираме и любимата ми разузнавателна част. В първата ни игра имаше много интересни резултати (както и очаквах).
                          Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
                          Проект 22.06.1941 г.
                          "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

                          Comment


                            #14
                            Разузнаването е описано .... не мисля да включвам рандом число в което и да е ..освен в битката и то с малко влияние. Е поне засега .... може да го махнем и от битката ако я разработите по-детаилно
                            Демокрация не е да правиш каквото си искаш, а да не правиш това, което не искаш.

                            请您死在地狱般的阵痛
                            [qing nin si zai di yu ban de zhen tong]
                            きさまはしんでくださいませんか
                            [kisamawa shinde kudasaimasenka]

                            Comment


                              #15
                              Няма как без случайни числа, трябва да има неяснота. Като не е 100% ясен резултата има момент на несигурност. В първата игра със случайно число определях съвсем малко неща, но във втората сигурно ще са повече.
                              Разузнаването естествено зависи в голяма степен от случайностите. Все пак вероятностите за успех или залавяне могат да се реализират само по този начин.
                              Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
                              Проект 22.06.1941 г.
                              "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

                              Comment

                              Working...
                              X