Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Първи резултати от текущата игра ;)

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    #16
    Добре казано Рицарю, много добре казано.
    Имперец, да ти бе посредника и да ти се опита да изкараш Б.П. невинен. Но не, ти не си прав в анализа си. Интересно е да се види кой пръв изтегли воиските си от границата и какви заповеди имаха воиските. Тук Воланд може да потвърди думите ми без всяко съмнеие. Моите воиски се изтеглиха от г раницата с Гърция. Освен това, аз да съм сибирал ударна групировка за атака над Б.П.? Да не би да се говори за окопалата се по френската граница армия? Бога ми, та моите восики водиха срещно сражение във Венеция, т.е. те пристигнаха едновременно с тези на Б.П. воиски. А това все пак си е моя провинция и аз би следвало да имам свобода да рокирам силите си както сметна за нужно. Аз не твърдя, че Германия е предала своя съюзник Италия. Нямам причини за това. Аз и не се считам във война с Германия. В конфликта ми с Б.П. не аз съм агресора. Аз действам в отговор на техните д-ия и за това и инициативата е в техни ръце. Те действат преди мен и аз отоговарям на техните ходове. Аз не взех инициативата, защото до края си мислих, че се касае за някакво недорозумение. Предпочитах да им дам време да се опомнят, а не да изгарям мостовете.
    Но този спор ми се струва че започва да циркулира в затворен кръг. Фактите са категорични - и аз ги изложих по-горе. Те без сянка на съмнение показват кой бе измамен тук. Това е в същност в моя вреда, защото аз бях длъжен да усетя това предателство по-рано. Обаче аз се бях захласнал в оплитането на мрежа около предполагаемия противник. Моя си грешка.
    Сега, ще замоля я Импереца, я Воланд, да вземат тия последните постове и да ги преместят в друга тема. Примерно в "Отзиви от бета-тест играта". Там би било мястото им. Аз не искам моето ... посолство, да бъде домакина на тая дискусия, най-малкото защото този разговор с спам за темата. Той трябва да се състои, но на друго място.
    Моля да удовлетворите апела ми и да продължим спора на подобаващо място.
    "Войната е продължение на политиката с други средства" Генерал Карл фон Клаузевиц

    Comment


      #17
      Ей, морски, защо се хабиш? всичко това е абсолютно нормално. Някой нещо не го е устроивало и е взел мерки. Вземи например пакта Рибентроп-Молотов. Твой си е проблема, че си се доверил и не си се застраховал. Все пак всичко е твое решение. Никой не е давал ходове за Италия вместо теб.

      Comment


        #18
        Хъмн ...а вие мислите че при наличие на дипломация няма да има нарушени пактове или договори? И за какво предателство може да става въпрос в политиката. Нито са приятели че да се предават, нито някой е предал държавата си Друго аз не го смятам за предателство а за политическа гъвкавост - един договор не се основава на чесната дума а на средствата да накараш другата страна да го спазва. Друг е въпроса че явно Фашо не е прецинил че не може да плати цената на нарушаването на спогодбите ....пое риск и загуби .... всичко е в реда на нещата.
        Демокрация не е да правиш каквото си искаш, а да не правиш това, което не искаш.

        请您死在地狱般的阵痛
        [qing nin si zai di yu ban de zhen tong]
        きさまはしんでくださいませんか
        [kisamawa shinde kudasaimasenka]

        Comment


          #19
          Да, тук пак се чуха думи като от детската площадка.
          Както и да е - аз (като участник на страната на БС) бих казал, че не знам за някаква твърда уговорка между Италия, от една страна, и Гърция, България и Албания, от друга(а последните три са държавите, които осъществиха нападението над Югославия). Те са се разбирали нещо, може би, но не знам за никаква твърда уговорка.
          Когато нещата се случиха - т.е., Югославия беше завладяна и разделена, Италия по никакъв начин не участва в това дело с войски и една от основните причини вероятно е била, че Фашо е заложил на силно икономическо развитие в началото и просто не си е поръчал почти никакви войски (поне така подозирам).
          Когато разбрах за недоволството му аз му пратих лично съобщение, в което го запитах за позицията му и му предложих, евентуално да посреднича между него и другите три държави за някакво уреждане на въпроса. Той отговори уклончиво (а и от останалите му постове по други теми ми стана ясно, че клони към Франция, Испания и СССР; да не говорим, че моето контрараузнаване хвана негови шпиони при мен). Тогава му казах, че ако допусне враждебни на БС войски през територията си, може да се счита за наш враг - т.е., в момента, в който ние разберем за това ще го нападнем.
          Така че - каквито и да е ревове за предателство са смешни, а още по-смешно е да се оплакваш от нашето нападение - ти си беше предупреден.

          Цялото това обясняване ми се вижда глупаво и излишно (и го правя по-скоро за да спазя духа на тая тема ). Ясно е, че на договорите в играта трябва да се гледа като на дипломатическо средство - естествено е, че те ще се спазват само дотолкова и дотогава, докогато е изгодно за всяка от участващите страни (и работа на всяка от тях е да се съобразява с това, ако иска договорните отношения да се запазят).

          Comment


            #20
            Смятам че след поста на Крылов Фашо може да прекрати спора. :| Фашо, губиш си времето - това е политика.
            Спасибо Вам, Георгий Константинович, за то, что спасли Россию! Вечная вам память!

            Comment


              #21
              Да бе, малко преди Путин въобще да се роди и около 200 години след Екатерина ²² СССР отново се вживява в ролята на Международен Арбитър
              Демокрация не е да правиш каквото си искаш, а да не правиш това, което не искаш.

              请您死在地狱般的阵痛
              [qing nin si zai di yu ban de zhen tong]
              きさまはしんでくださいませんか
              [kisamawa shinde kudasaimasenka]

              Comment


                #22
                Ей
                Просто ти каза мъдри неща.
                Няма нужда да отговаряш каквото и да било.
                Спасибо Вам, Георгий Константинович, за то, что спасли Россию! Вечная вам память!

                Comment


                  #23
                  Е че ако не изръся нещо глупаво след всеки мъдър пост .... ще вземете да ме вземете за овторитет ....и наистина ме нацаните за арбитър ....а, мерси
                  Демокрация не е да правиш каквото си искаш, а да не правиш това, което не искаш.

                  请您死在地狱般的阵痛
                  [qing nin si zai di yu ban de zhen tong]
                  きさまはしんでくださいませんか
                  [kisamawa shinde kudasaimasenka]

                  Comment


                    #24
                    Dobre de. Praw si....

                    Comment


                      #25
                      ХАААААААААААААААХАХАХАХАХА

                      аа, спокойно тука, заради някаква крива злоба се чудиш за какви глупости да се заядеш
                      albireo написа
                      ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

                      Comment


                        #26
                        Всеки си отговаря за д-ията. Аз не осцених правилно ситуацията. Не прозрях измамата, а бях длъжен. Съдбата на Италия показва колко точно струват договорите. Те не са нещо абсолютно. Всеки е длъжен да се подготвя за всякакви възможни сценарии. Ако нещо не си видял, ако не си прочел "между редовете" ... остава си за твоя сметка. Започнах тази дискусия заради принципа. Беше подхвърлено, че аз съм предал съюзниците си. Това не е верно, както и хронологията на събитията недвусмислено показа. Това беше "my point". Аз не търся оправдание за това, че провалих Италия.
                        Считам въпроса за прилючен.
                        "Войната е продължение на политиката с други средства" Генерал Карл фон Клаузевиц

                        Comment


                          #27
                          ХАХАХХА, за каква дипломация говориш, Фашо, приятелю!!!
                          Тя при теб отсъстваше и точно това е разковничето на провала на Италия...
                          Ние от Балканския съюз сме били агресори, хахаха...
                          Защо тогава не се намери кой да ни накаже, кой да въведе ред в Европа и да "усмири варварите от Изтока". Явно сме се подсигурили...
                          Така че тия ревове са безсмислени. Имаше една тема, в която си говорехме как никой не взима играта насериозно, обаче това си останаха само празни приказки. Повечето от вас продължиха да се пеняват, да защитават разни принципи (:wallв играта и после се опариха. Това е всичко. Надявам се да подходите по-сериозно и най-вече конструктивно, щот тая игра не се получи...
                          Пожелавам ви успех... :tup: :twisted:
                          Нека Всевишний укрепи десницата на народа и войската, за да запази честта, правата и славата на Отечеството и на избраний от народа монарх. Да живее България!!!

                          Comment


                            #28
                            В едно си прав драги Тоширо. Италия не си играеше на дипломация със своите съюзници. Че това бе грешка, мисля стана ясно.
                            Що се касе за смехотворното подхвърляне за приемането на играта прекалено на сериозно. Аз не случайно не писах нищо в този топик. За мен този въпрос не стои. Дори няма смисъл да се зачеква темата.
                            Настооящия топик има за цел да анализира събитията от изминалата игра. А това вкл. анализ на ходовете на играчите. Не виждам как това може да се нарече "пенявене за някакви принципи". Мисля, че принципите са си нещо съществено и в интерес на следващата игра е да се изяснят принципите и мотивите застанали зад действията на отделните играчи. Трябва да направим нещо като критичен прочит. Аз ясно посочих доводите довели до моето виждане на нещата.
                            Този, който се пеняви си ти драги мой Тоширо. Аз само излагам фактите. Емоциите тук нямат място, поне според мен.
                            "Войната е продължение на политиката с други средства" Генерал Карл фон Клаузевиц

                            Comment


                              #29
                              Какви факти, драги? <риторичен въпрос>
                              Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
                              Проект 22.06.1941 г.
                              "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

                              Comment


                                #30
                                Хммм...не мога да разбера какво правите . Спорите за глупости , а най-лошото е , че без да усещате втората игра вече се е обременила с тия истории ...пример : Й-5 и Фелдмаршала - скараха се жестоко и нещата отиват на там , че и в втората игра пак ще се атакуват взаймно . Всичко тези дразги и нападки над Фашо също подклаждат огън, още в началото на втората игра . Стига глупости . Фашо мисля че не е нужно да доказваш нищо - дали ще спориш или не си е все там . Тоширо и останалите - не мога да разбера какви са тия нападки...спрете се малко бе хора . Вие не анализирате войната , а спорите кои кого предаде и завлече...това анализ ли е ?
                                Анализът може да е само един ....играхме последната версия на Command & Coquered...примерно Red Alert 3 ( щото всичко тръгна от СССР ) ( Воланд не се сърди на това за C&C, ама малко така се получи ) . ПО правилно е да си зададете въпросите..."Абе защо не се получи? Правилата бяха ясни . Хората сериозни ( бер.ред. тук не визирам себе си ) ? Ама на - нестана ? " Причината не е в предателството ( на които и да е то , въпреки че подкрепям Фашо , няма да споря , защото е време вече да спрем...) , лошата икономика , съюзици и т.н. Просто всичко беше много екшън ориентирано и не стана дълга игра - което според мен е основното недоволство .
                                Аз за себе си не съжалявам -Направих добра игра , яд ме е само че имахме големи шансове ( визирам СМД ) , но лошата комуникация помежду ни попречи да спечелим ( с това твърдение не искам да предизвиквам нови спорове , но ако някои желая да му разкрия цялата стратегическа система ще се съгласи с мен )
                                Време е да погледнете като големи хора - Играта свърши ( Испания ще се бие до последно :tup: ) , но нека с глупавите си дразги , сърдене и наранено самочуствие не си проваляме новата игра , която обеща да е много по -добра от бета-теста ( грешките бяха открите от Фридрих и Воланд , не е нужно ни е да ги търсим сами и така да влизаме в конфликти ) . Събудете се , разтъркайте очи.....и утре е ден...може би сегашните победители утре ще са на дъното ? :tup:
                                "Ако светът може да бъде по-добро място , то да направиш добро се смята за провал . Не спирай , Не се предавай , Надбягай Себе си ! "

                                Comment

                                Working...
                                X