Съобщение

Collapse
No announcement yet.

За форума

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    #16
    Това последното звучи много добре. Но тогава ще е доста мъглява формулировката за победа.

    Comment


      #17
      значи не знам относно мъглявата постановка за победа при този вариант, но сега играя една руска игра EP1880 та там е нещо подобно всяка държава си има цели които трябва да постигне... как с какви средства тяхна си работа, още повече че там освен държавата всеки един играч ( т.н. Велики държави имат по 3 играча) играе за победа. Постигането на дадена цел или загубата на нещо съществуващо ти носи (или губиш) Victory Points.
      Нямам голям опит във форумните игри и може да казвам нещо което отдавна сте го обсъдили, но там идеята ми харесва с тези ВП защото и малките държави имат шанса да блеснат
      понякога да играеш с малка държава и да оцелееш е много по-голямо изкуство отколкото да играеш някоя велика сила да смажеш всички наоколо и да се тупаш "вижте ме колко съм добър" 8)


      Dark Galaxy ---> GoodKnight

      Comment


        #18
        Освен това с малка държава е много по-голяма тръпка. А ако е реализиран социален модел е огромно удоволствие да караш значително по-силни от тебе да се съобразяват. Както е казано в подписът ми..

        Comment


          #19
          Всъщност точно такъв вариант се обсъждаше след първата игра. Тогава бях против главно защото предварителното определени на целите щеше да ограничава свободата на играчите. И се надявахме, че те сами ще си поставят цели за реализиране (и в този смисъл, постигайки ги биха чувставли реализирана целта си в играта, независимо дали това е очевидно или не за останалите). Но, уви, нещата не се подредиха така.
          Все пак и сега съм против твърдите начални цели и ми се иска да останем в рамките на скритите ограничения, които ни предлага социалния модел. Още повече, че идеята ни е да посторим играта върху измислена реалност, а в този случай определянето на предварителни цели ще е твърде произволно и вероятно неприемливо за играчите. Разбира се, има и още един вариант - да се използва система от предварителни "случайни" задължения, като в настолната игра "Риск" (именно към този модел смятаме да се придържаме във фентъзи проекта).

          Comment


            #20
            Е, това за целите може да се реализира така:
            Играчът (един на държава) е в ролята едновременно на индустриалец, външен министър и военен. А Водещия определя целите на държавата и точките, които би носило постигането им.
            Можем да го подложим на гласуване.
            Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
            Проект 22.06.1941 г.
            "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

            Comment


              #21
              по-добре играчът да декларира пред водещия.

              Comment


                #22
                А аз докато си ровех из нета случайно попаднах на танков конструктор, при това на пръв поглед доста добър. Ама нещо не мога да го прикача, ако се интересувате свирнете да го пращам.....
                Абе я направо си рагледайте тук http://www.shellshock.com/about/flyer.php може да си харесате и други интересни неща, като например правила и т.н.т. Току виж митичната "голяма игра" взела че тръгнала.

                Comment


                  #23
                  Чак сега забелязах този линк. Разгледах сайта, нещата са много интересни, но има една съществена отлика от това, което нас ни интересува - правилата за бой и дизайн са съобразени с мащаба на играта, която там правят, а именно - отделни машини, отделения и взводове, ходове с продължителност от секунди и минути и т.н. Т.е., въпросната игра е строго тактическа, при това в "долния регистър" на тактиката. Всичките тези разработени схеми са базирани на тонове подробности, които нямат никакво значение и отражение на това ниво и мащаб, които се предвиждат за всички форумни игри до момента - включително и за "голямата игра".
                  Дори и за моята игра, която навлиза най-дълбоко по отношение на тактическите детайли, всичко това е твърде дребно.
                  Аз лично предпочитам един по-различен подход към създаването и проектирането на бойната техника - в крайна сметка, никой от играчите (които играят роли на политически и военни лидери - в най-лошия случай - генерали) според ролята си не може да участва в техническите аспекти на дизайна и създаването на даден тип техника. Най-голумият контрол, които играчите биха имали е да зададат тактическото задание и изисквания към машината. Съответно, планирам да подготвя модел за дизайн ориентиран според това. В него няма да се избират конкретни типове окачване, броневи схеми и т.н., а играчите ще задават баланса на игровите характеристики в машината си, чрез система от дизайнерски точки, добавяни към тактико-оперативните показатели на машината. След което ще могат да се съсредоточат над организационната структура, която най-общо казано ще има много по-голям ефект върху крайния резултат.

                  Comment


                    #24
                    Викотн дьо Тюрен

                    Всичко което казваш е в голяма степен вярно, но не и за корабите, там планирането е важно на стратегичско ниво (е желязото има малка тежест, само със своята далечина), но на тактическо желязото има мнооого по-оляма тежест. Значи пак да питам има ли вероятност тази игра да тръгне? Аз си сега пак нещо съм се ентусиазирал да правя конструктор, но пак ще е с реални оръдия, аз направих такъв за артилерия, но имам чувството че само аз ще си го използува, едно че е доста сложен, друго че на много хора няма да им се занимава (ако и да си имат специален морски министър чиято задача е точно това).

                    Comment


                      #25
                      не, ние в момента обсъждаме много абстрактна схема и никакъв конструктор с реални данни няма да ни върши работа. Но трябва да обсъдим как може да се опише кораба реалистично с абстрактни коефициенти. И то малко на брой.
                      albireo написа
                      ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

                      Comment


                        #26
                        8-9 стават ли??? могат със малко зор да се сведат до толкова, но пак ще са резултат от реалните характеристики. освен това ще могат да варират в зависимост от избраните предварително действия, аз даже ако се напна леко може да скалъпя освен конструктора и табличка за пресмятане на битката, но за сега само на поедител/шпобеден съм го измислил, за изчисляване на загубите ще трябва малко да си дам зор..

                        Comment


                          #27
                          Боя се, че по-скоро ще трябва да са във формат от 3 до 5 показателя.

                          Comment


                            #28
                            няма как да стане, корабът е прекомерно сложен и освен това е изправен пред много заплахи, няма да е реално да са със само 3-5, аз поне се сещам за няколко начина да бъдат изманипулирани по доста грозен начин толкова малко показатели.

                            Comment


                              #29
                              ами ще трябва.

                              има всъщност друг вариант. Всички варианти са приближения така или иначе. Този е следнят: вместо да се определят разни характеристики на кораба, се задават 3-4 типа кораби и на всеки му се дава абстрактен "базов боен потенциал", както и ефективност срещу всеки от другите (и своя си) клас кораби. Целта е да се докарат наистина абстрактни коефициенти...
                              albireo написа
                              ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

                              Comment


                                #30
                                Да, това е много добра идея - да се направи изцяло с коефициент за бойна ефективност клас кораб срещу клас кораб (евентуално във вариант при търсене на бой/отбягавне на бой). Така при изчислението на бойния резултат всичко ще се сведе до един показател срещу един (или най-много - два срещу два).

                                Comment

                                Working...
                                X