Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Българско Оръжие

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Българско Оръжие

    Тази тема ще се отнася Само за оръжието било на въоръжение в нашата армия и полиция в периода 1878-1945 година.Ще се опитам да отговарям на въпросите ви-ако има такива.
    Отделно ще разгледам и Оръжието на нашите Революционери.С това се надявам да хвърля малко светлина върху един малко разглеждан въпрос.
    Особенно ще ми е приятно ако и вие се включите тук.
    Все някой ще е чул тук-там нещичко , я от свой дядо или роднина за оръжието на някой революционер.Надявам се с ваша помощ тази тема да стане нещо наистина уникално.
    Благодаря ви предварително!

    PARABELLUM
    То исторически филми в България не се правят, щото няма продуктово позициониране - Симеон Цветков 2012г.

    #2
    Българско Оръжие

    ами ти нали тва ше пишеш за сайта
    albireo написа
    ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

    Comment


      #3
      Тук ще дискутираме.Тези проблеми.Сайта си е сайт.Той си върви
      То исторически филми в България не се правят, щото няма продуктово позициониране - Симеон Цветков 2012г.

      Comment


        #4
        разбира се не ми се карай сега
        albireo написа
        ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

        Comment


          #5
          Не ти се карам.Просто ти обяснявам.
          То исторически филми в България не се правят, щото няма продуктово позициониране - Симеон Цветков 2012г.

          Comment


            #6
            Един въпрос, през този период България правила ли е проекти на собствени оръжия (по-конкретно ръчни оръжия) и дали са били масово произвеждани?

            ОФФТОПИК, наскоро чух за някаква карабина, наречена Бакалов.МО е спонсорирало първата серия и бъдещото развитие на проекта, като се очаква да замени АК в армията.Даже и снимка имаше във вестника.Някой да знае повече относно тази разработка?
            He, who controls the past, controls the future, and he, who controls the present, controls the past

            Comment


              #7
              През периода 1878-1945г.България не е правила много разработки на оръжие собствена конструкция.
              Единственият по-интересен опит в тази насока е лаката картечница на Христо Николов създадена през 1926 година и ПОДАРЕНА на СССР.
              След Втората Световна война започва масовото конструиране на огнестрелно оръжие, но образците не са приети на въоръжение защото големият Брат е казал "не".
              А относно автоматът на Бакалов все още е много "мътно" около него, защото в момента предстои влизането на България в НАТО и май както са тръгнали нещата, ще имаме М-16
              То исторически филми в България не се правят, щото няма продуктово позициониране - Симеон Цветков 2012г.

              Comment


                #8
                Originally posted by "BGM"


                ОФФТОПИК, наскоро чух за някаква карабина, наречена Бакалов.МО е спонсорирало първата серия и бъдещото развитие на проекта, като се очаква да замени АК в армията.Даже и снимка имаше във вестника.Някой да знае повече относно тази разработка?
                Аз имам два патента на Бакалов.
                Първи съдържа спусъчен механизм, който с леко натискане включва единичен огън, а с по-силно - автоматична стрелба, нещо подобно има в австрийската АУГ.
                Втори съдържа газототводна система - с пряко действие върху затварящ механизъм, нещо като в М16, шведска Люнгман и френска MAS-49. Обаче има спирален канал за задержка на газове, за тъй отваряне се произвежда при слабо давление в патронник.

                WBR,
                Милчев.
                WBR,
                Милчев.

                Comment


                  #9
                  Здрасти, Milchev! Това явно са интересни конструкции на оръжие. До този момент не бях чувал за ново българско оръжие, освен преди 7-8 години за един картечен пистолет, ако не се лъжа.
                  Ще ми бъде интересно да видя чертеж или снимка на патентите на Бакалов. Публикувай линк, ако има такъв.
                  scharfschutze ®
                  _______________________________________
                  Мощта на оръжието се умножава по разума на този, който го използва.

                  Comment


                    #10
                    Originally posted by "scharfschutze"

                    Здрасти, Milchev! Това явно са интересни конструкции на оръжие. До този момент не бях чувал за ново българско оръжие, освен преди 7-8 години за един картечен пистолет, ако не се лъжа.
                    Ще ми бъде интересно да видя чертеж или снимка на патентите на Бакалов. Публикувай линк, ако има такъв.
                    Здравей!
                    Линк не мога да ти пратя, защото извадил съм патенти в PDF формат от Европейска база на патенти. Мога да ти ги пратя, ако ще ми дадеш e-mail.

                    Между друго, ти какъв картечен пистолет имаш в предвид, "Шипка" ли? Имаш ли неговата схема?

                    WBR,
                    Милчев.
                    WBR,
                    Милчев.

                    Comment


                      #11
                      Я малко да пораздвижа заспалите тук.Та значи,въпросът ми е следният.Кога и как в България попада това интересно нещо?





                      То исторически филми в България не се правят, щото няма продуктово позициониране - Симеон Цветков 2012г.

                      Comment


                        #12
                        Хм... може би имаш предвид кога е попаднал в България за пръв път, ама единственото което мога да ти кажа със сигурност е след '43
                        Иначе P38 и на мен ми е един от любимите пистолети, но аз повече се интересувам от техническата част :roll:
                        <<..........>>

                        Comment


                          #13
                          През първата половина на 1942 година, чрез представителят си в София-Емил Буг,германската фирма "Конард Кьонке" сключва договор с Дирекцията на Полицията за доставката на първите 1000 броя П-38,които пристигат в Столична митница на 6 юни 1942г.До края на 1943г. общият брой на получените "Валтер "П-38 достига 5000 броя.
                          Това е началото на този невероятен пистолет в България
                          То исторически филми в България не се правят, щото няма продуктово позициониране - Симеон Цветков 2012г.

                          Comment


                            #14
                            Здравейте,
                            Някой знае ли кога в България се появяват картечниците Мадсен?
                            Знам че са закупени през двадесетте години на миналия век. Знам, че са били използвани впоследствие в конните дивизии и бригади. Интересува ме колко точно са били внесени, кой модел точно (М1924 или 1927?)и кога?


                            Това написано тук вярно ли е?:
                            We don't see things as they are, we see them as we are
                            ---Anais Nin----

                            Comment


                              #15
                              Мадсен

                              Значи ще карам малко на автопилот, защото цялата ми информация по този въпрос се намира в България.

                              Картечницата Мадсен е първото оръжие, което България закупува след Първата Световна Война.През 1928 година са внесени първите 20 броя от обр.М24.Колко точно са били внесени общо в момента не мога да ти кажа.
                              Прегледах сайта, който ти беше постнал тук и видях доста неточности.Става въпрос за картечницата М1927.Тази картечница е произведена от "Збройовка Бърно" и през 1938г. е приета на въоръжение в БА-3000 броя.Като силует, тази картечница прилича на Мадсен,но само толкова.Явно това е накарало авторите да си помислят ,че има такава картечница Мадсен в България
                              То исторически филми в България не се правят, щото няма продуктово позициониране - Симеон Цветков 2012г.

                              Comment

                              Working...
                              X