Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Българско Оръжие

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    #61
    танкиста от Харков написа
    :fire: Много се изкефих на интереса. :nworthy:
    :1087: За жалост наистина устройството не работи. Пружината се счупи точно както Парабелум пише, в плоската част, която влиза в отвора към барабана и го повдига за да превърти. Има някакъв майстор в Пловдив, за който чух, че правел такива пружини, но не съм го търсил. Всъщност, аз нямам намерение да гърмя с револвера и затова мога да го преживея и в това състояние.
    :sm100: А относно размера на изделието, то той не е голям -около 15 см. Той си е като другите Велодоци, само дето в кръста (в барабана) е малко по-дебеличък! Ако очаквате някой кютук като Гасерите, няма да го намерите.
    Дано ти излезе късмета и да немеря в моят стар съндък тази пружинка
    Последно в него лежаха за реставриране около 10-тина Булдога, четири Велодога, Две Лефушета и два Гасера обр.73.
    Аз между другото съм голям фен на Гасера . това желязо много ме кефи.Огромно, стабилно, вдъхва респект. Аз го наричам "Балканският Колт", заради наистина голямото му разпространение на Балканите
    То исторически филми в България не се правят, щото няма продуктово позициониране - Симеон Цветков 2012г.

    Comment


      #62
      танкиста от Харков написа
      :sm113: А ето едно друго много-хубаво нещо, което в момента е изложено и може да бъде видяно в музея на МВР, заедно с батко си -Големия Броунинг мод. 1903 г
      Аз го имам същото Мъниче.Много е сладичко
      То исторически филми в България не се правят, щото няма продуктово позициониране - Симеон Цветков 2012г.

      Comment


        #63
        За хубавите наличности

        :twisted: Като чета тука кави благини си насъбрал, направо люта, черна (благородна) завист ме гризе! :wall:
        Е, шегувам се разбира се! Такива неща трябва да се събират, реставрират и пазят! Защото нещо започнаха да свършват! Сега се сещам, че на едно място имам два такива, много-повредени и нуждаещи се от реставрация гасери. Някой се беше изгаврил с тях и ги беше обезобразил порядъчно. Но мисля че могат да се реставрират поносимо. Та да могат да станат, поне за стена. :wall:
        :sm113: Ето един пистолет Щаер мод. 1910 г., 9 мм. Щаер, с много оригинална конструкция. При изстрел цевта са завърта около оста си и по този начин презарежда. Пълнителят е несменяем и патроните са зареждат отгоре с пластина. При разреждане отстрани има едно лостче, което като се натисне надолу освобождава партоните и ги изхвърля нагоре. Пистолета стреля страшно стабилно и е много сериозно оръжие. В нашата страна се среща с години на производство 1910, 11, 12 г. Доколкото знам, е бил на въоръжение в танковата бригада. Отделни екземпляри е имало и в полицията.
        :fire: Представения тук е от колекцията на музея на МВР и е в много добро състояние. Е, оксидацията малко я няма, но иначе е супер. Стреля със специални патрони 9 Х 21 Щаер, които за жалост хич ги няма.
        Attached Files
        Last edited by танкиста от Харков; 14-01-2005, 10:38.
        От както е изобретен барута, ангелите не участват в сраженията на хората!

        Comment


          #64
          Този пистолет много ми харесва-навремето го "изтървах" за 150 лв :wall:
          Просто започнах да се двоумя дали цената е големичка и......
          То исторически филми в България не се правят, щото няма продуктово позициониране - Симеон Цветков 2012г.

          Comment


            #65
            Направо са ти го подарявали. Трябвало е да го вземеш. Преди десетина години, един специалист донесе такъв в музея и поиска да му го откупим за 800 марки. Тогава много му се смях, обаче после, на два пъти такава цена мина край мен. Чак след това се появиха разни книжки и статията на Жоро Маринов за него. Даже снима музейния Щаер. Много е готин. И сега съм го турил в изложбата.
            Ето нещо, което по мои данни го има на склад, някъде в МВР-то. С още такива. На цена 73 лв. Това последното ми звучи като научна фантастика, но може и да го има. Нали сме страна на чудесата. Сега го издирвам.
            Attached Files
            От както е изобретен барута, ангелите не участват в сраженията на хората!

            Comment


              #66
              Я, Валтерче със скрит ударник.7.65мм-красота.Удобно за носене-скрито и бърза стрелба.С две думи полицейска и нелегална работа.
              Евала!
              То исторически филми в България не се правят, щото няма продуктово позициониране - Симеон Цветков 2012г.

              Comment


                #67
                танкиста от Харков написа
                Ето един пистолет Щаер мод. 1910 г., 9 мм. Щаер, с много оригинална конструкция. При изстрел цевта са завърта около оста си и по този начин презарежда.
                Завъртането на цевта само отключва затвора (разединява цев и затвор). Презареждането и пълненето става при възвратно-постъпателното движение на затвора.
                Attached Files
                Никто не обнимет необъятного! - Козьма Прутков
                A який чоловiк горилку не п'є - то вiн або хворий, або падлюка. - Невідомий українець

                Comment


                  #68
                  Ето едно оръжие от българската история.

                  Comment


                    #69
                    Колегата Nick ме помоли да му опиша българската М88-90 и затова аз слагам тези снимки тук.
                    Фактически това е преправка от пехотната пушка на карабина в Българските арсенали. В момента тт. данни аз не мога да дам,защото пушката не е при мен. Това което се вижда на пръв поглед, е че липсва мерникът за залпов огън на скобата .Другото видимо нещо е мушката-тя не е с втулка към цевта-дали беше запоенва или направена от едно парче метал зедно с цевта ще ви излъжа-ще трябва да погледна пушката и да докладвам.
                    Attached Files
                    То исторически филми в България не се правят, щото няма продуктово позициониране - Симеон Цветков 2012г.

                    Comment


                      #70
                      Голямо мерси! (Да цитирам Лиско на Борис Априлов, който казва на французойчето Жан: "Много сме ви задължени на вас французите затова, че сте измислили думата 'мерси'..." )

                      Мушката на моята М88-90 е Маузерова. Запоена е с твърд припой и е маркирана със кирилската буква Д. Това ме интересува най-много в твоята карабина.

                      Естествено е мушката за залпов огън да липсва - позицията на средната скоба е изменена, което променя и прицелния ъгъл. Да не говорим, че самата идея за стрелба от 1800 schritten нагоре (1 schrit = 71 см) не е много реалистична.

                      Благодаря отново, снимките показват едно доста рядко оръжие. Ще чакам другите снимки след завръщането ти от България.
                      Никто не обнимет необъятного! - Козьма Прутков
                      A який чоловiк горилку не п'є - то вiн або хворий, або падлюка. - Невідомий українець

                      Comment


                        #71
                        Молим! Радвам се че съм ти помогнал поне мъничко.Скоро ще имаш всичко необходимо
                        То исторически филми в България не се правят, щото няма продуктово позициониране - Симеон Цветков 2012г.

                        Comment


                          #72
                          Бердан 2

                          Ето една интересна пушка - Бердан 2.
                          Произведена е през 1879 година в Тулските заводи. За разлика от по-старите образци няма страничен мерник за групов огън. На цевната кутия вместо руския двуглав орел е щемпеловано лъвче.

                          Comment


                            #73
                            Явно е поръчка за Българската Земска войска.
                            Обаче това е нищо.
                            Аз видях Уинчестър 1871-ако се нелъжа-с щамповано Българско лъвче върху приклада и цевната кутия.Снимка съм направил само отдалеч на пушката-тогава нямах цифрово фото.100% съм сигурен че не е шашма, защото познавам собственика на това оръжие и знам как той го намери.
                            И до ден днешен се чудим що ще лъвче нашенско върху Уинчестър.
                            То исторически филми в България не се правят, щото няма продуктово позициониране - Симеон Цветков 2012г.

                            Comment


                              #74
                              Parabellum написа
                              Аз видях Уинчестър 1871-ако се нелъжа-с щамповано Българско лъвче върху приклада и цевната кутия.
                              Ще можеш ли да го снимаш и да покажеш снимките тук?

                              Comment


                                #75
                                Parabellum написа
                                Колегата Nick ме помоли да му опиша българската М88-90 и затова аз слагам тези снимки тук.
                                Фактически това е преправка от пехотната пушка на карабина в Българските арсенали. В момента тт. данни аз не мога да дам,защото пушката не е при мен. Това което се вижда на пръв поглед, е че липсва мерникът за залпов огън на скобата .Другото видимо нещо е мушката-тя не е с втулка към цевта-дали беше запоенва или направена от едно парче метал зедно с цевта ще ви излъжа-ще трябва да погледна пушката и да докладвам.
                                Още нещо за карабината М 88-90, която е на снимките, на вниманието на Nick! Мушката е заработена направо върху цевта, не е запоена и не е на пръстен, както при маузерите. Цевта при дулото е стругована външно до размера на цевта на пехотната пушка, за да може да се ползва същия нож. Средната гривна е махната и са оставени само първата и третата, затова няма и странична мушка, тъй като при пехотната пушка тя е на средната гривна, както и антабката за ремъка Липсващата антабка е заменена при преработката със странично разположена отляво на ложата между двете гривни, еднаква с тази на карабината М 90. Има и вариант антабката да е изкована от пластина и разположена централно отдолу с болт през ложата, както при капсулните мускетони от 19 в. Мерника не е преправян, но пластината за страничната мушка не може да се вади настрани. Задната антабка е преместена отстрани на приклада и отворът отдолу е запушен с дървена пластинка. Общо взето, в това се състои преработката и се е получила, според мен, една чисто българска карабина. На снимания от Parabellum екземпляр има лъвче отгоре на патронника и върху задтилъка на приклада, според мен е поставено при преработката.

                                valo написа
                                Ето една интересна пушка - Бердан 2.
                                Произведена е през 1879 година в Тулските заводи. За разлика от по-старите образци няма страничен мерник за групов огън. На цевната кутия вместо руския двуглав орел е щемпеловано лъвче.
                                Преди две-три години ми попадна комплектна Бердана 2 с български лъв върху цевната кутия, но не е пехотна, като тази на снимките на Valo, а драгунския вариант. Върху цевта няма надпис, както при стандартните бердани, а само трицифрен сериен номер, ремъкът се прекарва през прорези в ложата и приклада, както при Мосин, гривните са тънки, задържат се от странични пружини, а не с болтчета, по-къса е от пехотната, с олекотена цев. Има допълнително болтче отстрони отляво на цевната кутия, което служи за затворна задръжка, а мерникът е по-къс от този на пехотната пушка. На приклада има кръгъл печат с българския лъв и надпис под него 1880. Предполагам, че е поръчана за българските пионерни войски (които са си били аналог на руските драгуни). В момента не мога да пусна снимки, но имам и по-късно ще я видите, а мисля че и Parabellum може да изрови снимки на същия екземпляр. Иначе, като изключим няколко дупки от червеи на приклада, е в пълен комплект, включително шомпол и щик, които са различни от тези на пехотната пушка. Горд съм с тази придобивка.
                                Last edited by Mauser; 27-04-2005, 12:05. Причина: Автоматично сливане на двойно мнение

                                Comment

                                Working...
                                X