Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Българско Оръжие

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    #46
    Parabellum, то това стара дискусия, ама мен ме бива да се връщам назад в погребани постове

    Въсщност, тия значки не са ли офицерски? /щото се споменаваше, че са войнишки?/. Тая в аватара, тя доколкото знам е за едно раняване в бой. Има и за 2, и за 3... до тук добре. Ама има и една подобна, но в черно, за загинал храбро в бой. Много ми е чудно, нея кой я носи :? Или само се награждава посмъртно и не се носи?
    На нож!

    Comment


      #47
      Ислямски Саби през Османския период и Възраждането

      Честно да ти кажа не съм сигурен. Септември живот и здраве като си дойда в БГ-то ще се поровя за инфо и ще направя пост за значките!
      То исторически филми в България не се правят, щото няма продуктово позициониране - Симеон Цветков 2012г.

      Comment


        #48
        Воала`, дето викат франсетата Ето я тази, посмъртната. Не е моя, по интернет снимки гледах.
        Сега, по принцип, то е ясно, че разни ордени и подобни неща се присъждат посмъртно и са на името на героя и никой не ги носи, стоят си просто така на почит или просто в някое чекмедже Но въпросите ми около посмъртната значка дойдоха от там, че специално й е присадена игла, което е относително /относително!/ масова практика при значките от този вид и формат, но загатва интензивно носене. Като казвам значки от този формат, такива са и пилотските, и наблюдателските, и парашутистките, и за раняване, и за умиране, и нагръдните знаци като онзи в парабелумския подпис и т.н. Та, ето е самата нея:
        На нож!

        Comment


          #49
          Ха, че тя е съвсем същата, като моя аватар, само където има черен кръст.
          Много интересно наистина. Сложили са игла отзад, но е нямало кой да я носи. Това е тъжно!
          То исторически филми в България не се правят, щото няма продуктово позициониране - Симеон Цветков 2012г.

          Comment


            #50
            Здравейте,малко късничко се включвам ама по добре късно,отколкото никога!Parabellum подхвърли,че ако някой се сеща за оръжието на някой революционер може да напише нещо.Наскоро някъде четох че Панайот Волов е имал през Априлското въстание карабина "Уинчестер",от тези с долното зареждане(извинявам се за некомпетентността,не съм много на ти с техническата част на оръжията).Въобще някой може ли да понапише нещичко за оръжията на апостолите от Въстанието 1876г,ще съм много благодарен.
            "Прави каквото трябва,да става каквото ще!"

            Comment


              #51
              Sa4mo написа
              Здравейте,малко късничко се включвам ама по добре късно,отколкото никога!Parabellum подхвърли,че ако някой се сеща за оръжието на някой революционер може да напише нещо.Наскоро някъде четох че Панайот Волов е имал през Априлското въстание карабина "Уинчестер",от тези с долното зареждане(извинявам се за некомпетентността,не съм много на ти с техническата част на оръжията).Въобще някой може ли да понапише нещичко за оръжията на апостолите от Въстанието 1876г,ще съм много благодарен.
              Никой не се е родил научен. Затова сме всички тук да си помагаме.Ти знаеш едно, а аз друго
              В момента пиша подробен доклад по тази тема.
              Ако пък Танкиста от Харков ми помогне, тогава ще се получи нещо хубаво.
              Волов доколкото ми е известно е имал Шаспо обр.1866.
              Иначе темата за оъжието през Априското възстание е доста интересна.
              Last edited by Parabellum; 25-11-2004, 01:55.
              То исторически филми в България не се правят, щото няма продуктово позициониране - Симеон Цветков 2012г.

              Comment


                #52
                Благодаря за отговора.Има една интересна книжка на Военно издателство по повод на 100 годишнината от Въстанието,мисля ,че името беше нещо като "Военна подготовка на Априлското въстание",та според мен там пише достаинтересни неща.Ако не се лъжа там съм чел за уинчестера на Волов.Между другото наистина малко се знае или поне аз знам малко за оръжието на ръководителите на въстанието и дали е запазено както например револвера на Левски.
                "Прави каквото трябва,да става каквото ще!"

                Comment


                  #53
                  Ето тук бях започнал една тема, но бях я забравил.Сега обаче ти ме подсети и ще я възкреся.
                  Мечове, брадви, доспехи, лъкове и др. месарски прибори.
                  То исторически филми в България не се правят, щото няма продуктово позициониране - Симеон Цветков 2012г.

                  Comment


                    #54
                    Ето едно хубаво оръжие.
                    Револверът е испанска дивотия, Дек Ду -12 заряден, система Велодог, кал. 5,75 мм с централен бой. Чудо невидяно!!! Това е първият ми колекционен успех, преди много години.
                    :lol: Донесе ми го един братовчед подарък за рождения ми ден. Револвера нещо не работеше, защото някой специалист беше го разглобявал и тогава вероятно се е загубила една много малка Т-образна част, която свързва шарнирно пружината и петлето. Тук то е скрито. Бях виждал 5 и 6 зарядни револвери от тази система, но такъв и до сега не съм виждал. По каталозите го нямаше и чак когато Жук пусна разширеното си издание на "Револвери и пистолети", най накрая в приложението го открих. Като му намерих липсващата част, това нещо даже почна да си стреля. Бях му направил фишеци от хартия с ловни капси Жевело и два заряда барут от 5,56 флоберов патрон. И си гърмеше много готино. После намерих няколко оригинални патрона и десетина оригинални празни гилзи. Абе кеф! И в един момент нещо вътре изщрака и край!!! Счупи се бойната пружина. А тя е двойно пластинчата и с обърнат на 90 градуса повдигач на барабана. Абе ужас! До сега съм намерил над 20 пружини, но нито една не е станала. Затова съвета ми към прохождащите колекционери е да не щракат своите наличности. Защото дори да ги поправят, от оригинала по-хубаво няма. И по-скъпо! :wall:
                    Attached Files
                    Last edited by танкиста от Харков; 14-01-2005, 09:49.
                    От както е изобретен барута, ангелите не участват в сраженията на хората!

                    Comment


                      #55
                      а това чудо Танкисте може ли да казва "БУМ" ?
                      ...Българите това е народът,който имаше всичко което е пожелавал,народ в който е придобивал титли онизи който е купувал благородството си с кръвта на неприятеля,народ при който бойното поле прославя рода,понеже у тях без колебание за по-благороден се смята ония,чието оръжие е било окървавено повече в сражение...

                      Comment


                        #56
                        Доколкото прочетох, по настоящем не. Виж какво пише за пружината

                        Comment


                          #57
                          танкиста от Харков написа
                          И в един момент нещо вътре изщрака и край!!! Счупи се бойната пружина. А тя е двойно пластинчата и с обърнат на 90 градуса повдигач на барабана. Абе ужас! До сега съм намерил над 20 пружини, но нито една не е станала. Затова съвета ми към прохождащите колекционери е да не щракат своите наличности. Защото дори да ги поправят, от оригинала по-хубаво няма. И по-скъпо! :wall:
                          Попаднал си на точният човек. Аз ги знам тези пружини.хем е V-образна и хем има продължение напред.
                          Досега съм направил около 15-тина такива пружинки-методът е чрез коване и отнемане на метала.
                          Мисля, че в съндъка имам останали няколко такива пружинки, но...... чакай малко твоят револвер е грамаден от 12 зарядните.
                          Ще трябва да се прави нова.
                          Ще питам приятелите ми-те може да имат
                          То исторически филми в България не се правят, щото няма продуктово позициониране - Симеон Цветков 2012г.

                          Comment


                            #58
                            За дванайсетзарядния Дек ду

                            :fire: Много се изкефих на интереса. :nworthy:
                            :1087: За жалост наистина устройството не работи. Пружината се счупи точно както Парабелум пише, в плоската част, която влиза в отвора към барабана и го повдига за да превърти. Има някакъв майстор в Пловдив, за който чух, че правел такива пружини, но не съм го търсил. Всъщност, аз нямам намерение да гърмя с револвера и затова мога да го преживея и в това състояние.
                            :sm100: А относно размера на изделието, то той не е голям -около 15 см. Той си е като другите Велодоци, само дето в кръста (в барабана) е малко по-дебеличък! Ако очаквате някой кютук като Гасерите, няма да го намерите.
                            Last edited by танкиста от Харков; 12-01-2005, 14:06.
                            От както е изобретен барута, ангелите не участват в сраженията на хората!

                            Comment


                              #59
                              За българските конструктори

                              :shrug: Стана дума за някой български конструктори на огнестрелни оръжия. Такива има и те са известни при военните.
                              :fire: Но ето тук едно изделие, конструирано от наш човек, още като ученик, през 70-те години на миналия век. Както се вижда основата на конструкцията са части от картечен пистолет "Стен". В час по ръчен труд, нашенецът го докарва до огнестрелно оръжие с възможности за автоматична стрелба. По късно човекът има още доста произведения свързани с тази тематика. За жалост в условията които е работил не е могъл да развие тези свои качества и да конструира оригинално наше българско изделие. Което да стреля. :imperial:
                              Снимката е апокрифна и не може да предаде подробности от великото произведение. А то самото не е запазено, защото частите са трябвали за друга щуротия :rock:
                              Attached Files
                              Last edited by танкиста от Харков; 14-01-2005, 09:52.
                              От както е изобретен барута, ангелите не участват в сраженията на хората!

                              Comment


                                #60
                                Друго нещо

                                :sm113: А ето едно друго много-хубаво нещо, което в момента е изложено и може да бъде видяно в музея на МВР, заедно с батко си -Големия Броунинг мод. 1903 г
                                Attached Files
                                От както е изобретен барута, ангелите не участват в сраженията на хората!

                                Comment

                                Working...
                                X