Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Не могум да веруем!!!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    #16
    Wolland, ne me buraki s nqkoi - az ne kazwam che e absurdno towa... prosto trqbwashe da go spomenesh i zatowa citirah tozi post - za da pokaja, che si izpusnal da go spomenesh. Ako trqbwa fsichko nie da se seshtame...
    20ти декември преди излитане, Спаич към техника си :
    "Иване, сега кръв ще се лее!"

    Comment


      #17
      Моля?! Да се сещате? Тоя въпрос вече беше дикутиран многократно и има поне две-три страници посветени само на транспортите. А сега сигурно ще ме питаш и защо за изминати две провинции трябва да се дава гориво на частта, а? Защо да не и дадем само за едната, а пък тя да си се оправя нататък както знае!

      И оттук нататък на глупави въпроси няма да отговарям, да е ясно. Мислете, преди да задавате въпроси и поне един път прочитайте отговорите.
      Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
      Проект 22.06.1941 г.
      "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

      Comment


        #18
        Wolland kwo stawa s tebe be - wuprosa za TP sme go diskutirali minimum s dwe stranici, no NIKADE ne si spomenal za towa "akustirane" - izwednuj wodeshtiq se kara na igrachite, kak te ne razbrali neshto...
        20ти декември преди излитане, Спаич към техника си :
        "Иване, сега кръв ще се лее!"

        Comment


          #19
          Аз се учудвам как така не ви е станало ясно. Ясно си пишеше, че мирските единиц започват хода си от провинция на сушата. За да тръгнат по търговски маршрут те първо трябва да излязат в морската провинция (1 supply), след това да пристигнат в съответната провинция, където свършва маршрута (още 1 supply). Защото иначе и за всички други единици така трябва да се смята - т.е., ще излезе, че ако нечия мотопехота се движи през две провинции, ще трябва да плаща само за една.
          Как аз го разбрах (а и не само аз), а вие не сте успели!?

          Comment


            #20
            Suglasen sum akobeshe napisano taka.
            Eto tochno kak e obqsneno, dostatuchno razbiraemo, samo tazi malka podrobnost za towa dopulnitelno supply go nqma:
            Начинът е такъв: задават се начален и краен пункт (трябва да са крайбрежни);
            определят се провинциите, през които ще минава транспорта (маршрута);
            ако маршрутът е по-дълъг от 5 провинции, разходът на supply се фиксира на 5 единици;
            Търговският маршрут ще се изминава за един ход, независимо от разстоянието между
            двете държави.



            От Водещия:
            И какво значи доплънителен supply?! Къде го видя? Ти като смяташ движението на частите си, мислиш ли изобщо?! Как си смяташ движението на мотопехотната дивизия например? Най-вероятно, колкото и да е изминала, го броиш като за една провинция, а? Ей, момченца, вие на луд ли сте решили да ме правите? Още една обида и Фашо и Калчев са аут от играта, да е ясно! А ако не ви се занимава, си е ваш проблем.
            20ти декември преди излитане, Спаич към техника си :
            "Иване, сега кръв ще се лее!"

            Comment


              #21
              Значи ... Какво да ви кажа. Тука наистина си трябва Един Сашо Диков. Щото има скрити пасове. Както и да е. Моля да бъда извинен за избухването си. Но ... абе аз защо се оправдавам като правото е на моя страна?! Както се казваше в една песен: "Махни с ръка и дай нататък ...". Но Воладн, щом сме рекли да бъде по този начин нека се държим за хорото до край. В такъв случай, разхода при търговия със съседна провиния следва да е 5 съплай. Защото: 2 конст., 1 за движение и 2 за пристанищята. Щото иначе си противоречиш на логиката. Нали? След като кораба тръгва от наземна ровинция, то това значи че той и акостира на земна провинция. Все пак трябва да се следва логиката на нещата, поне тази която е избрана тук. Иначе става грозно, нали? Разхода по твоята логика трябва да е 5 съплай. Което прави и дистаницята на курсна напълно несъстоятелна, което е една чиста подигравка с Икономиката (погледни графата за видовете разходи, ако някой все пак има и най-беглата представа от нещата). Е, аз следвам Икономика, но .... , няма как. Законите на Икономиката не са прости и е разбираемо в инерес на играта да им теглим една мощна нашенска.
              "Войната е продължение на политиката с други средства" Генерал Карл фон Клаузевиц

              Comment


                #22
                Ехо-о-о! Ехо-о-о!
                Фашо, стига си се ядосвал, ти си си виновен! Аз знам че за поддръжка на частите ми трябват около 150 съплай да кажем /пише го в личната ви страница/. Аз зимам 25 ИЦ и ги заделям за съплай - стават 250 съплайчета за следв. ход! Ура... И ще стигнат за поддръжка, и за местене на части,, и за бой! Супе-е-е-р! Така прайте и вие! Може и да строите фабрики във всяка провинция - не е безбожно скъпо а и е нужно. И ще си имате допълнит. ИЦ за съпай и т.н. Какъв ви е проблема, космодрум Хюстън?
                Спасибо Вам, Георгий Константинович, за то, что спасли Россию! Вечная вам память!

                Comment


                  #23
                  Така. Значи аз съжалявам за гневното си избухване. Казал съм го на Воланд и преди: аз му се възхищавам за усилието и му свалям шапка. На мен също ми беше кофти като го разкритикувах, щото той трудно би могъл да предвиди всичко. А все пак сега ние тестваме играта. Но разберете, моля, и моята позиция. Аз имам право да се нервя, щото имаше противоречива информация, пък и както посочих има противоречие и в самата схема предложена от Воланд. Така че мисля, че все пак аз имах право.

                  При все това, обаче, аз съм длъжен да помоля Воланд за извинение, още повече предвид факта че заради бурното ми и може би (честно ви казвам първия ми пост бе изцяло под влияние на емоията) необмислено изкаване, самата игра бе застрашена. За това моля да бъда извинен. Оставих моментната емоция да диктува и явно съм сгрешил.

                  Получава се една малко комунистическа ситуация, при която вина има а виновен няма. Но ниой не е застрахован напълно.
                  "Войната е продължение на политиката с други средства" Генерал Карл фон Клаузевиц

                  Comment


                    #24
                    и с това темата приключва
                    albireo написа
                    ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

                    Comment

                    Working...
                    X