Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Не могум да веруем!!!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    Не могум да веруем!!!

    Е днес просто си излязох от кожата, мааа му ... Какво става... Връщам се значи аз от работа и с нетърпение си отварям форума и също и страницата с данните от изминзалия ход. Естествено рефрешвам около 20 пъти моята страница, защото всичко се застъпва и половината символи ги няма, но си казвам спойно Сашо, струва си. Ще видиш промените! И така на около 20-ия рефреш страницата се зарежда като хората. И така, отарям я и виждам линка към новостите. Радостен потривам ръце и го пускам да са зареди. Междувременно отивам до хладилника, да си сипя една водка с натурален сок. Връщам се пред ПЦ-то пускам си хубава музика (Франк Синатра разбирай) и поглеждам към монитора. И в този .............. миг видам нещо, което на пръв поглед ми изглежда абсурдно. Тъкмо бях тръгнал да отпивам от чашата с водка ... Поглеждам пак, мисля си, "О свещена простота!!!" възможно ли е, да съм се напил само от парите? Възможно ли тая ............. гелдка на монитора да е истина? Или е плод на замъгленото от алкохола съзнание? Внимателно поставям чашата с питието ми на бюрото. Поемам си въздух дълбоко ... издишам и поглеждам отново. За миг останах безмълвен. В следващия вече ................ ..................... ..................... :fire: ..... . Като изпсувах по всички възможни начини седнах малко да си взема въздух. И погледа ми попадна върху чашатас със 100 водка и 100 натурален сок. Последва екс. И какво мислите бях видял на монитора си? Видях свинщина, пред която Гръцката наглост изглеждаше като лека първоаприлска шега!!! Видях че половината Имперски флот е останал в пристанището си. И то с абсурдното обяснение, че нямало съплай!!!! А това не само не е истина, ами и изобщо не е така!!! :fire: Било струвало по 4 на кораб, а не по три. Нека да погледнем правилата, обаче. Там се говори за 1 на провинция. Веднага след като са освестих, тръгнах да диря смислено обяснение. Което по принцип е трудно, като са има предвид че са наложи да са разпавям с една ............... безсмислица. Веднага потърсих колегата Фелдмаршал, щото той постоянно питаше и са обясняваше и той май е най- на ясно с правилата. Издирих го и му "влязох". Питам го значи аз, "що е това нещо, дето го видяха очите ми, и е ли е то плод на някакви проблеми със зрението ми?" Обаче той вика че със зрението ми всичко си било наред и че това било някакъв сюрприз. Да ви .......... аз на ........... сюрпризи. Абе какви са тия ............ скрити пасове? Какви са тия тъпотии? ами че той самия попита веднъж как стои въпроса с търговията със съседна провинция. И получи според мен напълно изчерпателен отговор. Няма да го търся сега, щото си нямате и най-беглата представа колко съм побеснял сега и как удрям клавишите по клавиаурата докато псувам тука като хамалин. А аз не обичам да псувам!!!

    Това си е чист гаден подъл ......... саботаж!!!! Как си я представяте тая работа?! Тия скрити пасове ... Тая свинщина!!!!! Думите ми са убяват просто за да изкажа яростта си. На какво прилича това? Чиста заблуда, на такова. На тоя форум вече и един Сашо Диков му трабва вече!!! А това е лошо. Трябва ли да се гледа вече всичко на каданс и да се иска от митичния Асен да паузва и да показава една и съща свинщина на съдията по хиляда пъти?!!! :fire:

    Спирам да пиша, щото ако продължа ще си счупя клавиатурата. ИСКАМ ОБЕЗЩЕТЕНИЕ И ОБЯСНЕНИЕ ЗА ТОВА БЕЗОБРАЗИЕ!!!
    "Войната е продължение на политиката с други средства" Генерал Карл фон Клаузевиц

    #2
    Не могум да веруем!!!

    ей ей ей я по-спокойно
    ще намерим грешката, ще я оправим

    аз даже не разбрах точно какъв е проблема...
    albireo написа
    ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

    Comment


      #3
      Фашо, по-спокойно!

      Така и не разбрах какъв ти е проблема, какъв саботаж?!?!
      Спасибо Вам, Георгий Константинович, за то, что спасли Россию! Вечная вам память!

      Comment


        #4
        A be ne mu e dostignal supply i v mmenta pochti cqlata mu armiq e s -1 ili -2 sila. Spoko fasho az sum s sushtiq problem (ama ne protestiram pone pri mene vsichko si e pravilno)
        http://www.imotisofia.bg/

        Comment


          #5
          Проблема е че той не е сметнал че корабът е поначало в "земна" провинция и излизането му в морска се смята за един ход....май че това беше
          albireo написа
          ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

          Comment


            #6
            Mi nai veroqtno e tova. To i az kato si gledah supply-a si misleh che shte mi stigne ama to bilo tochno obratnoto
            :lol: :lol: :lol: samo da znaeto kolko supply bqh predvidil sega i na men mi e smeshno :lol: :lol: :lol:
            http://www.imotisofia.bg/

            Comment


              #7
              не сте чели правилата и не сте ги осмислили
              albireo написа
              ...в този форум... основно е пълно с теоретици, прогнили интелигенти и просто кръчмаро-кибици...

              Comment


                #8
                Бе може ли такова нещо бе Воланд?! Не сме били чели правилата така ли? Ние не сме били разбрали така ли? Движение на на кораба по земна провинция ... Абе вие къде сте виждали кораб да си джитка по сушата? Абе ши та .... бе! Ши та устрижа нула номер! Косъм няма да ти оставя на главата! Какава е тая работа с движението на кораби по земята? Излизане от наземната провинция! Ха! Това е виц някакъв, ама очевидно е английскки виц! На това отгоре фелда вече бе задал един такъв въпрос и ти му беше отговорил ясно че струва 3 съплай, търговията със съседна провинция. И ти даже сам си противоречиш Воланд. Щото по твоята ............... логика трябва да струва по 5 съплай. Да, точно така 5. Защото има 2 сухоземни провинции през които минава кораба. Едната на изпращача, другата на посрещача. Така че, "Като е гарга да е рошава". Като сме тръгнали с ........................ аз викам да са довърши до край. Обаче ти направо ми отряза главата през кръста.Бях си сметнал всичко ТОЧНО. Само тая твоя новост, това нещо ДЕТО НЕ СМЕ ГО БИЛИ РАЗБРАЛИ ми ...... майката. Ами как да го разберем бе Воланд? Кой нормален човек ще помисли, че кораба мои да са движи по суша, за да гори съплай по тая провинция. Воланд, ти самия не си го казал като хората. Никъде не са говори за разход на съпллай по този начин. Воланд, трябва да признаеш че това бе доста ... скрит пас от твоя страна. Ясно ми е, че няма да искаш да върнеш нещата по логично му. Но дай поне за първия ход да не важи. Дай при такава ситуация, да са смята за първия ход че разхода е 3 съплай на кораб. ..... маа му. Воланд, бъди човек да му са невиди!!!
                "Войната е продължение на политиката с други средства" Генерал Карл фон Клаузевиц

                Comment


                  #9
                  Po spokoino be fasho ti oshte malko shte ubiesh chovek siguren sum che vsichko si ima logichno obqsnenie...............a az si mislq che ne korava pluva po susha a e drugo toi akostira na pristanishe koeto se smqta susha i ot tova habi supply
                  http://www.imotisofia.bg/

                  Comment


                    #10
                    Първо изчакайте да се появи Воланд и да отговори, а след това се разлютявайте. Все пак това беше първия ход - нормално е да има и някакви грешки или засечки. По-спокойно (Фашо - виж какво е отговорил Воланд на Калчев в темата за "II ход")

                    Comment


                      #11
                      Хъм, айде без простотии. Ако искате да продължите, де. Свободна държава сме, всеки решава сам за себе си.
                      Ти случайно, Фашо, да си погледнал, че частите не могат да стартират от морето? А искаш ли и аз да ти държа същия тон?

                      Освен това установих, че много хора не са си дали труда да прочетат правилата. Ами, незнанието си е за ваша сметка, аз повече няма да помагам и обяснявам толкова, колкото досега. Просто не ми остава време.
                      Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
                      Проект 22.06.1941 г.
                      "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

                      Comment


                        #12
                        За търговските маршрути ще бъде така:
                        разхода се смята само в едната посока и не може да бъде по-голям от 5 единици. Ще смятам, че търговските кораби стигат целта си за 1 ход.
                        Wolland, pri cqloto mi uwajenie kum teb, naistina ne si utochnil tozi "razhod". Tozi gore e posledniq post w temata "Wuprosi i idei..." ... tam ne se spomenawa za towa. Naistina se oburkwat smetkite na nqkoi hora...
                        20ти декември преди излитане, Спаич към техника си :
                        "Иване, сега кръв ще се лее!"

                        Comment


                          #13
                          Не те разбрах, какво не е наред, според теб?

                          Впрочем, аз май се сетих. Момченца, да не сте забравили да включите постоянната поддръжка на транспортните кораби в сметките си, а? Да напомня, на тези, които не си гледат данните - за всеки наличен транспортен кораб се плащат 2 единици supply на ход.
                          Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
                          Проект 22.06.1941 г.
                          "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

                          Comment


                            #14
                            Ne si spomenal che ima razhod supply za izlizane ot pristana ili za kakwoto da e. Toest ot 3 supply za tyrgowiq sus susedna prowinciq stawat 4. A towa, pri golqm broi korabi, kakto sa stranite kato Great Britain ima golqmo znachenie - tozi 1 supply koito se pribawq...
                            20ти декември преди излитане, Спаич към техника си :
                            "Иване, сега кръв ще се лее!"

                            Comment


                              #15
                              Ха, няма такова нещо. Ти как си смяташ хода на корабите и другите единици? През една провиниция ли?
                              Как се смята хода на ТР (както казах, само в едната посока, т.е., не се брои ресурс на връщане):
                              Корабът се намира примерно в Лондон и трябва да стигне до Брюксел, като по пътя има една морска провинция. Ходът се брои така, както на всяка друга част - трябва да се прекоси морската провинция (1 движение) и (както всички други части!) да се влезе във следващата провинция (Брюксел), (още 1 движение).
                              Модератор на раздели "Втора световна война" и "Междувоенен период".
                              Проект 22.06.1941 г.
                              "... там можете да попаднете на персонажи като например "честен прокурор" - а това, съгласете се, е същество къде-къде по-фантастично от някакъв си там "тъмен елф"." ©

                              Comment

                              Working...
                              X