Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Празници на българското войнство

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    #16
    Честит Гергьовден!!

    Честит Гергьовден!!


    И пожелавам на всички вкусно гергьовденско ягне със дроб-сърма!


    Да ли имало днес във София парада? Ако някой ще сподели своите впечатления, ще бъдем на него много благодарен!
    Last edited by Milebalkangi; 06-05-2010, 18:54.
    http://m1kozhemyakin.narod2.ru/

    Comment


      #17



      То си беше Стара Традиция, славният 18-ти Етърски да отиде на мемориала в Тутракан на 6 май и за да почете падналите синове на Майка България.
      Тази година към нас е присъединиха и колегите от Силистра-тъй де дето се казва, те трябва да са домакините.
      Тръгнахме рано и към 10 и кусур бяхме на Славното място.
      Началник беше Иван


      Както винаги имам навика в строя да правя снимки отдясно и толяво.Тази е отляво, щото бях най-десния


      Старият фелдфебел проверяваше строя


      Милен Македончето слагаше щика


      Докато в същото време Иван се оплакваше то редник Х


      Тази година в ритуалът бе вкаран нов елемент-Палене на вечния огън.
      Групата по паленето тренираше също


      А пък аз се възхищавах на този щик.Бат`Кольо ще се произнесе за него


      После отренирахме атака "На Нож"
      Срашно е да стоиш пред щиковете на Манлихерите




      Колегите от Силистра също се готвеха



      Неустено времето дойде и под строй тръгнахме към Мемориала.
      Захеме мястото си и панахидата започна.Знамето бе осветено.
      За съжаление се оказахме единствената военна част на това място и на този ден.
      Българската армия отадвна бе заминала в Историята.


      След Церемонията сес нимахме за спомен с Кмета на Тутракан


      Прибрахме оружието




      И отидохме да чукнем наздравица с кмета


      После бяхме поканени да опитаме агнешкото с ориз, докато в същото време НВИМ София раздаваше боб чорба

      Седнахме по войнишки на земята,биричката бе студена, винцето на колегите от Силистра също



      Времето неусетно летеше, а днес на търновци им предстоеше да поставят рекорд по мероприятия.
      Преди тръгване се преоблякохме за Възстановката на Червен


      То исторически филми в България не се правят, щото няма продуктово позициониране - Симеон Цветков 2012г.

      Comment


        #18
        Изгледате страхотно във униформите ви и със "бердани" и "манлихери" (нали?) Parabellum!!! Супер!
        Много ми е жал, че мен ми нямаше там със моята българска униформа от ВСВ... Бих допълнил още една епоха.
        Честитам! И вдигам чашата за Георгьовден и за българскитие юнаци от миналото и от сегашния ден.
        http://m1kozhemyakin.narod2.ru/

        Comment


          #19
          Изрично е упоменато, че униформата на присъстващите там трябва да ПСВ.
          Пушките бяха Крнка,Бердана,Манлихер, като догодина стремежът ни е да се уеднаквим напълно.
          То исторически филми в България не се правят, щото няма продуктово позициониране - Симеон Цветков 2012г.

          Comment


            #20
            Parabellum, позволете да публикувам тутраканските фотографии на 18-ти Етърски пех. полк във руските военно-исторически интернет-съобщества


            със кратки коментари и указание на извора - "Бойна Слава".
            http://m1kozhemyakin.narod2.ru/

            Comment


              #21
              Parabellum, , благодаря!
              Виж тук:
              Участники болгарского военно-исторического общества "Традиция" (Национално дружество "Традиция") в летней полевой форме 18-го Этырского пехотного полка (18-ти Етърски пех. полк) на смотре в городе Тутракан 6 мая 2010 по случаю Дня Св. Георгия, который отмечается в Болгарии как День храбрости и…

              Участники болгарского военно-исторического общества "Традиция" (Национално дружество "Традиция") в летней полевой форме 18-го Этырского пехотного полка (18-ти Етърски пех. полк) на смотре в городе Тутракан 6 мая 2010 по случаю Дня Св. Георгия, который отмечается в Болгарии как День храбрости и…
              http://m1kozhemyakin.narod2.ru/

              Comment

              Working...
              X