Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Стрелково оръжие (пехотно въоръжение)

Collapse
X
 
  • Filter
  • Време
  • Show
new posts

    11.43 мм. "Колт" тежи 1.2 кг.
    Last edited by еМГето; 06-04-2008, 01:45.

    Comment


      еМГето написа
      ... Страхотни пистолети!...
      И какво им е страхотното?

      Сравнението между него и ЧЗ-75/85 е просто абсурдно.
      Никто не обнимет необъятного! - Козьма Прутков
      A який чоловiк горилку не п'є - то вiн або хворий, або падлюка. - Невідомий українець

      Comment


        Страхотното Ник е, че една малка държава като Чехия (дето на картата е означена с цифра) през 1922-ра год. може да прави оръжия които много други държави (включително България) никога няма да правят!
        За един пистолет е най важно теглото. То като ще тежи като шише вино
        (литрово), махай го! Винаги ще предпочета "Валтер".
        Сравнение няма! Но Узи говори за калибри и аз му давам пример. Той казва, че 9 мм. къс и дълъг има голяма разлика. Аз казвам, че 11.43 мм. би
        трябвало да прави още по голяма разлика, пък то не прави!
        Last edited by еМГето; 06-04-2008, 22:41.

        Comment


          еМГето написа
          Страхотното Ник е, че една мижава държава като Чехия (дето на картата е означена с цифра) през 1922-ра год. може да прави оръжия които много други държави (включително България) никога никога няма да правят!
          Глупости на търкалета! Съмняваш ли се в българския творчески гений?!

          За един пистолет е най важно теглото. То като ще тежи като шише вино,
          махай го! Винаги ще предпочета "Валтер".
          Сравнение няма! Но Узи говори за калибри и аз му давам пример. Той казва, че 9 мм. къс и дълъг има голяма разлика. Аз казвам, че 11.43 мм. би
          трябвало да прави още по голяма разлика, пък то не прави!
          Не! За един пистолет най-важна е надеждността и здравината. Теглото е на втори план. :nod:

          Comment


            еМГето написа
            Страхотното Ник е, че една мижава държава като Чехия (дето на картата е означена с цифра) през 1922-ра год. може да прави оръжия които много други държави (включително България) никога никога няма да правят!
            За един пистолет е най важно теглото. То като ще тежи като шише вино,
            махай го! Винаги ще предпочета "Валтер".
            Сравнение няма! Но Узи говори за калибри и аз му давам пример. Той казва, че 9 мм. къс и дълъг има голяма разлика. Аз казвам, че 11.43 мм. би
            трябвало да прави още по голяма разлика, пък то не прави!
            Оръжейната промишленост на Чехия не е стартирала от празно място, Австро-Унгарската империя е била със сериозен промишлен и конструкторски потенциал.
            И за един пистолет не винаги е важно теглото, зависи от предназначението.
            СМЕЛОГО ПУЛЯ БОИТЬСЯ,А В ПЬЯНОГО - ХРЕН ПОПАДЕШЬ !

            Comment


              Един приятел прочете написаното от AYB и веднага ми каза, че имало бъл
              гарски пистолет, наречен "Бран". За него никога не съм чувал. Останах из
              ненадан, че България създава пистолети! Явно оставам назад. Може ли някой да ми постне нещо за това оръжие, па макар и мнение? Правят ли и
              други пистолети и какви са те?

              Comment


                Има тема "Български оръжейни конструкции" . Прочетия , там има доста интересна информация и линкове.

                Comment


                  Е пак научих доста неща, а и още не съм прочел всичко! Не сме като чехите, но за нашите възможности както виждам сме си доста добре!
                  Как да се упрекна, като в България няма информация за тези неща.
                  Добре, че сте вие и Бойна слава!:tup:

                  Comment


                    Някои интересни клипове:

                    Куршум в балистично желе

                    Куршум на забавен кадър

                    Забавен кадър - стоп патрон

                    Comment


                      еМГето написа
                      Как да се упрекна, като в България няма информация за тези неща.
                      Добре, че сте вие и Бойна слава!:tup:
                      Щом се жалваш така, ето малко снимки от моята колекция. :kid: Показвам някои пушки, участници в ПСВ (на зеления фон) и някои от Манлихерите ми. Бях ги извадил за почистване и проветряване, така че се възползвах от случая да ги щракна.

                      Въпрос към знаещите - изредете моделите пушки, показани на зеления фон.
                      Никто не обнимет необъятного! - Козьма Прутков
                      A який чоловiк горилку не п'є - то вiн або хворий, або падлюка. - Невідомий українець

                      Comment


                        Добра flash-анимация илюстрираща нагледно принципа на работа на сравнително новата щурмова карабина HK-416



                        Малко изостава възвратната пружина, но явно човека правил анимацията не е синхронизирал правилно движенията. Не е беда...
                        Last edited by ; 07-06-2008, 21:27. Причина: Автоматично сливане на двойно мнение

                        Comment


                          "От Калашников до Акабан" Много интересно филмче!

                          Comment


                            Много добра разработка на фирмата MAGPUL.



                            Клипове:

                            www.milspecmonkey.com presents Magpul Industries at the 2007 shotshow. Vid shows a great sneak peak of the Masada.Check them out at: www.magpul.com


                            The Masada was a prototype rifle designed by Magpul Industries in an effort to build an infantry weapon better than any existing platform. To bring the Masad...
                            Last edited by ; 05-12-2008, 11:16.

                            Comment


                              UZI написа за ЧЗ 75: "... Има си други недостатъци ..."

                              Сподели какви недостатъци? Нямам сериозни практически впечатления,а ме интересува моделът. Мисля да сменя сегашният си пистолет и един от вариантите е ЧЗ 75/85...
                              "Тяжело в деревне без Нагана, когда у соседа есть!..." ... ...

                              Comment


                                Ползвам ЧЗ-75В от около 3 години. Преди това имах Колт М-1911 Мк-²V кал.9х19 и той ми "пасваше" повече. Колкото до ЧЗ-то считам, че е много добър и балансиран пистолет. Забележките ми са следните : Габаритите и масата са като за щурмово оръжие , но не са подходящи за скрито /ежедневно/ носене. Не харесвам покритието на металните части /някаква боя/, което е твърде нетрайно - според мен оксидацията е по-добър вариант. Блока е с твърде малки размери и при бързо зареждане /най-вече при инстинктивна стрелба/ понякога не хващам него, а рамата. И нещо което лично на мен не се е случвало но съм чевал от колеги затова внимавам какви боеприпаси ползвам - бойната игла е твърде чуплива /всъщност това май е характерно за повечето чешки оръжия/. Иначе ЧЗ-то е много точно , надеждно и препоръчително оръжие.
                                ПП - наскоро разглеждах ЧЗ-75 SР-1 - много е добър.

                                Comment

                                Working...
                                X